Vybíráme auto pro tažení těžkého přívěsu
 
 
 
 
 
 

Vybíráme auto pro tažení těžkého přívěsu

již zítra na TipCars.com

Zima je tady. Připravte své auto na mrazy
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Jakou malou dodávku s dieselem?
 
Pan Václav potřebuje pořádné auto na tahání přívěsu. Hračky typu SUV a zvednuté oplastované kombíky nejsou nic pro něj. Jaký opravdový teréňák vybrat?
PORADNA, 09.11.12 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.

DOTAZ: Zdravím redakci TipCars.com. Potřeboval bych poradit s výběrem automobilu. Vlastním Opel Frontera 2,2DTI, vozidlo pohodlné, ale jelikož tahám těžké přívěsy, je to slabé. Tahám 2-2,5t, občas i v terénu. Hlavně couvám a na fronteře hoří hned spojka. Dle mého názoru potřebuji redukované rychlosti a uzávěrku.
Měl jsem zálusk na Hyundai Terracan, ale po přečtení recenzí se bojím. Mam totiž smůlu na výběr aut.
Prosím o radu V jakých vodách mam lovit.
Dík Václav


ODPOVĚĎ: Bohužel musím už několikátý článek začít podobnou drobnou výtkou. Jeden z nejdůležitějších parametrů Vámi hledaného vozu je mi zahalen tajemstvím. Je to cena auta. Bez toho, abych věděl, kolik asi hodláte do vozidla investovat, se bohužel musím omezit na trochu obecnější radu. Pokusím se vycházet z ceny Terracanu, tj. do cca 200 tis.

Víte, dříve to bylo o mnoho jednodušší. Teréňáků se vyrábělo pár modelů a hlavně bylo hned jasné, že to teréňáky jsou. To dnes je situace pořádně zamotaná. Marketingoví mágové ve službách automobilových koncernů vymýšlejí nové a nové modely a celé třídy na ukojení podivné chuti zákaznictva po zvýšených podvozcích a outdoorovém looku aut. Konstruktéři to potom konstruují, prodejci prodávají a lidé kupují. Na silnicích pak potkáváme úsměvné kreace typu Cross Polo nebo Roomster Scout. Přes kombíky na vyšším podvozku a s plasty na blatnících se potom dostáváme k více či méně praktickým SUV všech velikostí a cenových kategorií. Od Dacie Sandero po Cadillac Escalade. A nejhorší na tom je, že hranice mezi hodně terénním SUV a opravdovým teréňákem se stírá a je čím dál těžší ji odhalit.
A to je i případ Vámi zvažovaného Terracanu. Znám jej a přikláním se k názoru, že jde o opravdový off-road. Motor pochází z dílny Mercedesu a celé auto je velmi robustní a funguje dobře v terénu i na silnici. A to i s přívěsem (osobní zkušenost). I spotřeba je vzhledem k váze vozu a objemu motoru (počítám s turbodieselem 2.9) velmi přijatelná. Viděl jsem ale kusy, kde nevydržela převodovka. Kvůli tomu a spotřebě bych šel po manuálu. A dále pozor na chlazení motoru. Rád zlobí termostat a čidla. No ale vzhledem k cenám na trhu ojetin si myslím, že Terracan není vůbec špatná volba. Hlavně ve srovnání s ostatními korejskými čtyřkolkami (Santa Fe, Sorento, Rexton), které nejsou sice špatnými auty, ale pro Vaši potřebu jsou už moc SUV. Ale v nabídce korejských ojetin je i jeden opravdový teréňák ze staré školy. Pokud chcete investovat opravdu co nejméně a získat nekompromisní off-road s minimálními náklady na údržbu a vysokou užitnou hodnotou, jděte do předchůdce Terracanu. Do Hyundai Galloper (také byl prodáván jako Galloper Exceed). Jen pohodlí je v něm menší a výkon motoru 2.5TD je možná trošku nižší, ale tenhle starý dříč je jako lokomotiva. Pomalu se rozjede, ale pak jede pořád. S přívěsem i bez něj, přes hory a doly. Jak je možné, že je tohle staré a tak málo známé auto tak dobré? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Je to totiž převlečená generace starého dobrého Mitsubishi Pajero z osmdesátých let.
A tím se dostávám tam, kam jsem směřoval už od začátku. Kdybych měl parafrázovat Vaši otázku „V jakých vodách mám lovit?“, musel bych Vás nasměrovat přes půl zeměkoule, až na samý východ Asie omývaný vodami Tichého oceánu a jeho okrajových moří. Do Země vycházejícího slunce, do Japonska. A dnes se vedle samurajů a gejš vybaví mnohým při vyslovení jména této země i auta. Kdo mě zná, nebo už četl nějaký můj výplod, asi ví, že mně teda rozhodně ne. Ale právě v segmentu velkých a opravdových off-roadů mě japonské automobilky přesvědčily. Ale o mě nejde. Ony totiž přesvědčily miliony lidí na celém světě a pouště, džungle a hory této planety se staly zkušebním polygonem, který tato auta a od nich odvozené pick-upy zvládají s bravurou a spolehlivostí. Asi je jasné, že tady nebásním o Nissanu Qashqai nebo o X-Trailu s vrtošivým Renaultem 2.2 DCi v útrobách. Zvláštní je, že se nebavíme o specialistech na vozy 4x4 z Fuji Heavy Industries, tedy o vozech Subaru. Ani o Mazdě CX-„něco“ nebo o Hondách „něco“-RV. Zapomeňte na Outlandery , populární a spolehlivé RAVky, dokonce i na povedenou Grand Vitaru. Japonský automobilový průmysl nabízí totiž již desítky let trojhvězdí super kvalitních a vskutku pravověrných off-roadů . Jejich jména jsou: Toyota Land Cruiser, Mitsubishi Pajero a Nissan Patrol. Všechny se vyrábí už dlouho a nemá cenu tu hodnotit jednotlivé generace a motorizace. To si vyberte podle toho, kolik chcete utratit. Všechna tahle auta, ať stará pět nebo třeba dvacet let, jsou opravdovými dělníky. Vaši „smůlu na výběr auta“ můžete eliminovat výběrem zachovalého a dobře servisovaného kusu. Musíte se smířit s tím, že bude vzhledem k roku výroby velmi drahý, ale věřte, že za své peníze získáte kus poctivého auta. Opravdový off-road, který si na nic nehraje. Když koupíte dobrý exemplář některého z těchto aut, máte vystaráno.
Pokud ale nechcete lovit v mořích tak vzdálených, vězte, že i v Evropě máme ostrovní velmoc, kde se vyrábějí kvalitní off-roady. Samozřejmě mám na mysli Velkou Británii a firmu Land Rover. Doporučil bych model Discovery. Všechny generace jsou vynikající. Ta s nezničitelnými motory TD5 se mi opravdu zamlouvá a je dostupná ve virtuálním cenovém rozmezí, které jsem si stanovil podle Terracanu. Jenom při nákupu pozor na stav systému zvedání zádi vozu. Oprava měchů vyjde na nechutnou sumu, ale zase díky nim snad žádné auto netahá přívěs s takovým přehledem jako právě „Diskárna“.
No a na konec ještě jeden návrh. Velmi dobré auto, které by jistě zvládlo Vámi požadované úkoly, přičemž by umělo být i velmi pohodlné, je Jeep Grand Cherokee. Pětiválec 2.7 nebo „třílitr“ v nové generaci od roku 2005 jsou dobré a auto disponuje kvalitou, silou a při velkých schopnostech v terénu také vynikajícím komfortem. Pozor si dejte na náplň diferenciálů a vůbec starší generace (která asi přichází v úvahu) má ráda originální náplně. No a na silnici není tak dokonalá, jako ta novější. Ale to platí pro většinu výše popsaných aut.
Záměrně jsem vynechal nejzarytější off-roady jako Mercedes G-Klasse, Land Rover Defender či dokonce Hummer. Vyrozuměl jsem z Vaší otázky, že přeci jenom většinou jezdíte s autem po silnici. Snad jsem Vám trochu poradil, přeji mnoho štěstí při výběru a mnoho bezproblémových kilometrů, ať už „on“ nebo „off“ the road.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
Mashur - 09.11.2012 11:59 
Pavlik napsal:
Mashur napsal:
Chtěl bych autora upozornit, že X-trail stejně jako žádný jiný Nissan nepoužíval nikdy motor 2.2 dCi od Renaultu, nýbrž jde o motor YD22 vlastní konstrukce.
To je pravda, ve starém X-trailu se dávala 2,2jka vlastní konstrukce a do současné generace se montuje "renault" 2,0 DCI a to je po všech stánkách velmi povedený motor (sám jej v x-trailu mám).


Po novém pokukuji, ale bojím se DPF. Jaké s tím máš zkušenosti?
Attila - 09.11.2012 12:59 
At uz vyberete auto jakekoliv,
auto musi byt bezpodminecne vybaveno redukci a zaverkou diferencialu. Teprve s touto vybavou jste schopen pomaleho pohybu v terenu. Ruzna v clanku zminovana auta maji ruzne vybavy, takze na toto pozor!
subarák - 09.11.2012 17:33 
Byl jsem zvědav, co že nových informací se dozvím, a nic. To, že existují na trhu auta jako N.Patrol, M.Pajero nebo T. Landcruiser je skutečně závažná informace, to jistě tazatel nevěděl. Jenom malá informace k Hjondé Terracan, jeden klient ho měl, a ve 100tis. km mělo dojít na jakousi velkou servisní prohlídku, s výměnou rozvodů, brzd a i výfuku (nevím proč), a autorizovaný servis za to údajně žádal 150tis kč, což mi přijde dost neuvěřitelný ale jak jsem koupil, tak prodávám (totéž udělal i dotyčný s tím Hjondé,tedy prodal). Ještě malá poznámka k couvání na redukci, to je sice dobrá myšlenka, ale je třeba si uvědomit, že zařadit redukci u většiny aut jde až po přiřazení přední nápravy (auta bez mezinápravového diferencialu) a to nelze použít na nekluzavém podkladu, tudíž couvání na suchém asfaltu na redukci pak není možné(tedy je, ale může mít fatální následky). Přeji tazateli šťasnou ruku při výběru a hlavně si nechte dostatečnou finanční rezervu na nutný servis po koupi, odhaduji asi 50% ceny vozu, tyhle auta nová stála 1mega a víc a ceny servisu a údržby tomu odpovídají, jenom jedna sada pneumatik může přijít na víc než 20tis, a bez dobrých pneumatik a kor v terénu nic nezmůže ani Hammer.
Pavlik - 09.11.2012 18:58 
Mashur napsal:
Pavlik napsal:
Mashur napsal:
Chtěl bych autora upozornit, že X-trail stejně jako žádný jiný Nissan nepoužíval nikdy motor 2.2 dCi od Renaultu, nýbrž jde o motor YD22 vlastní konstrukce.
To je pravda, ve starém X-trailu se dávala 2,2jka vlastní konstrukce a do současné generace se montuje "renault" 2,0 DCI a to je po všech stánkách velmi povedený motor (sám jej v x-trailu mám).
Po novém pokukuji, ale bojím se DPF. Jaké s tím máš zkušenosti?


Zkušenosti s DPF mám zatím úplně stejné jako s Meganem 1,5 DCI (s DPF) za cca 200 tisíc km - o DPF "vůbec nevím". U obou aut je v manuálu vypsaná hláška PC a pokyny jak se po jejím zobrazení chovat, ale já ji nikdy neviděl (i když x-trail má najeto teprve cca 25 tisíc). DPF je strašák na lidi, který reálně dělá problémy pouze v případě trvalého městského provozu nebo v případě výrazné převahy krátkých jízd - a pro takový druh provozu je jakýkoli diesel tak jako tak naprosto nevhodný. Jinak 2,0 Dci je výborný, výkon i spotřeba je dobrá, turbo je chlazené vodou a rozvody skutečně spolehlivým řetězem - konstruktéři z koncernu by se mohl učit jak se to má dělat .
Marek - 02.03.2017 14:51 
Dobrý den, nejsem příznivcem hádek v diskuzích,ale tentokrát mi nedalo zůstat pasivním. Patřím již ke starším ročníkům a celý svůj motoristický život používám vozidla typu offroad. Jednalo se většinou o Patroly, Pajera, L200, Hiluxe atd. Provozujeme odtahovou službu a vozidla výše uvedené kategorie používáme k tahání osobních vozidel na přívěsech, vyprošťování a Géčko je vybavené odtahovou nástavbou s brýlemi. V současné době používám Toyotu Hilux a ještě vlastním MB G 2,9D. Rád bych kolegu Subaráka uvedl trošku do obrazu. Vždy při couvání s naloženým přívěsem používám redukce a to z důvodu šetření spojky. Redukce Vám u naloženého auta/klidně i s vlekem na dvě osobní auta/ se slušným točivým momentem umožní couvání do kopce,do vjezdů zahrad a servisů většinou pouze na volnoběh a velmi šetří spojku. 90% těchto situací je na suchém asfaltu a nikdy se nám nepoškodila převodovka ani rozvodovka ani diferák. V čem musí být uživatel takového offroadu velmi opatrn, když ještě přidá k redukcím uzávěrku diferenciálů, zejména předního. V ten okamžik Vám diferenciál neumožní rozdílné otáčky jednotlivých na kol na nápravě a je nadměrně zatěžován. Možná zajdu do extrému,ale velmi jsem ocenil u starších typů offroadů mechanické zámky předních nábojů. Mají nevýhodu, že v terénu musíte vystoupit do bláta a náboje zamknout, ale obrovskou výhodu, že zejména v létě a na suchu Vám umožní využívat redukce a používat při tom v podstatě pouze zadní nápravu. přeji všem mnoho šťastných kilometrů. Marek
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým benzínem koupit Giuliettu?

15.prosince 2017
Náš čtenář vybírá ojetou Alfu Romeo Giulietta v benzínu kolem 300 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (334) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?

15.prosince 2017
Náš čtenář vážně uvažuje nad pořízením deset let starého Jeepu s třílitrovým šestiválcem. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 977) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro Land Rover Freelander?

13.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje o koupi ojetého Freelanderu druhé generace. Která výkonová varianta dieselové "dvadvojky" je optimální?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (538) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetinu s karbonovými brzdami?

12.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje nad koupí deset let staré Audi S8 vybavené keramickými brzdami. Jak jsou na tom tyto brzdy se životností a kolik stojí nové?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 331) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit ojetý Mercedes-Benz Citan?

8.prosince 2017
Náš čtenář váhá nad koupí ojetého užitkového Citanu. Jaká je jeho spolehlivost?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 656) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes-Benz Vito II jako ojetina

6.prosince 2017
Náš čtenář plánuje nákup užitkového Vita druhé generace. Jak je na tom tento vůz po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 041) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Ranger?

5.prosince 2017
Ojetý pick-up může i po letech dobře sloužit. Hlavně díky své masivní konstrukci. Jak si v tomto ohledu stojí druhá generace Fordu Ranger?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (884) | komentářů (0) otevřít článek...

Jakou malou dodávku s dieselem?

1.prosince 2017
Náš čtenář vybírá z trojice Kangoo, Berlingo a Dobló. Rád by dieselový motor. Zhodnotíme tedy spolehlivost dostupných motorizací.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 018) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je motor 1,4 TSI ve Škodě Superb III?

29.listopadu 2017
Náš čtenář uvažuje o zakoupení ojeté Škody Superb třetí generace s motorem 1,4 TSI ACT. Jak si zatím stojí základní benzínový motor s vypínáním válců z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 441) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je ojetý Opel Combo?

28.listopadu 2017
Zatímco třetí generace byla ještě postavena na vlastní platformě Gamma, ta aktuální už byla zpracována ve spolupráci s Fiatem. Pokud tedy půjdete do bazaru vybírat tohle auto s rokem výroby 2011 a mladším, kupujete vlastně techniku Fiatu Doblo.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (587) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

24.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rád by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 063) | komentářů (4) otevřít článek...

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 608) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (806) | komentářů (0) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 195) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 811) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 545) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 609) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 236) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 759) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 287) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 574) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 819) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 136) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 900) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 213) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 355) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 227) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 439) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 640) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 828) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 454) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 054) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 389) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 075) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 851) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 249) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 355) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 840) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 331) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 984) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 517) | komentářů (11) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 694) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 168) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 301) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 396) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 112) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 684) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 642) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 600) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1193)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Vybíráme aut ...