Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

VW Touran nebo Peugeot 5008? Vybíráme naftové MPV/SUV do 650 tisíc Kč.

Poradna
František Mašek | 22.02.2022
foto: autor
Náš čtenář zvažuje mezi MPV a SUV. Je lépe sáhnout po naftovém Peugeotu 5008, nebo dát přednost VW Touran s 2.0 TDI?
DOTAZ: Dobrý den, rád bych koupil dieselové MPV do pěti let stáří s cenou do 650 000,- buď Touran, nebo P 5008 výkonově podobné, spíše dvoulitry, automat. Jezdil jsem s 5008 130 kW a bylo to moc příjemný auto. Můžete prosím oba kandidáty porovnat? Jak se liší MPV (Touran) a SUV (5008)? L. CH

ODPOVĚĎ: Dobrý den, já osobně bych si z této dvojice vybral VW Touran. Hodnotím jej totiž jako více praktické auto pro každodenní používání. Má spolehlivý diesel a dobře pracující (i když s cukavými rozjezdy) automatickou převodovkou DSG. Kolem Vámi udávané finanční hranice koupíte ročníky 2018/19 s nájezdy kolem 100 tis. km. Motor 2.0 TDI o výkonu 110 kW je spárován se šestistupňovým automatem.
Motor touranu zatahuje hezky od nízkých otáček, je kultivovaný a má rozumnou spotřebu. Při normální meziměstské jízdě počítejte se spotřebou kolem 6,5-7 l/100 km, ve městě to bude o půl litru více.
Mezi ojetinami občas narazíte i na kousky s adaptivním podvozkem DCC. Toho se nebojte, naopak s ním je jízda pohodlnější a celkově komfortnější. Touran má dle mého názoru v porovnání s 5008 i přesnější řízení. Co se týká zavazadelníku, tam VW nabízí jen 743 litrů, Peugeot pak po vyjmutí dvou sedadel třetí řady 780 litrů.

Model 5008 se vždy prodává s třetí řadou sedadel. V Touranu je jen u kousků, kde si za sedadla připlatili první majitelé. Obecně hodnotím model 5008 jako auto, kde dostaly více prostoru city a emoce. To ale nemusí být nutně špatně. Design je modernější a ne tak usedlý, jako u Touranu. Kromě většího zavazadelníku je tady více místa i v podélném směru, na druhou stranu, co se týká hbitosti v zatáčkách, tady oproti VW rozhodně ztrácí.
Nic naplat, SUV s vyšším podvozkem bude na okreskách vždy těžkopádnější než MPV v podání VW Touran.
S Vaším rozpočtem si můžete v Peugeotu 5008 dopřát Vámi zmíněný motor 2.0 BlueHDI o výkonu 130 kW. Mezi ojetinami jich ale není mnoho a určitě se vyplatí kouknout i do Německa. Automat v Peugeotu řadí o něco plynuleji, ale ani DSG není žádná katastrofa. Určitě se projeďte v obou kandidátech, to určitě rozhodne.

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
3.3 z 5 (66%)
Hodnoceno: 6x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů