VW Golf IV – který zvolit benzínový motor?
 
 
 
 
 
 

VW Golf IV – který zvolit benzínový motor?

již zítra na TipCars.com

Tesla Semi: revoluční elektrický tahač ujede na jedno nabití až 800 km a na stovku zrychlí za pět sekund
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Dotaz:Dobrý den,
uvažuji o koupi Volkswagena Golfa IV. generace, jenže nevím, který motor jestli 1.4 nebo 1.6. Mohli byste mi prosím poradit. Jezdím jak ve městě, tak i delší trasy. Chci mít určitě klimatizaci, ročně najedu tak 15000 kilometrů i víc, ale nafťáka nechci.Děkuji předem za radu, Tomáš
PORADNA, 05.06.09 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 5 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf, Ford Focus, Audi A3

Odpověď

VW Golf TDiGolf IV byl uveden na trh na podzim roku 1997 a představil se na podvozkové platformě, kterou též využívaly vozy Audi A3, Škoda Octavia I, Seat Toledo II a Seat Leon I a VW Bora s nimiž sdílí i většinu pohonných jednotek.
Za prodejní úspěch vděčí 4. generace více pověsti svých předchůdců než samotným reálným kvalitám a spolehlivosti. Ve své třídě používal Golf v té době nejmenší rozvor náprav, což se zákonitě muselo projevit na omezeném vnitřním prostoru, zejména pak na zadních sedadlech. Překvapivě dokonce i 3. generace s rozvorem ještě o 4 cm kratším na tom byla o něco lépe. Je to daň za masivnější karoserii a bezpečnost.
Vozy VW byly vždy známé svými naftovými motory a zkratka TDI zněla v devadesátých letech pro mnohé jako modla. Vaše volba ovšem padla na benzínové agregáty nižších zdvihových objemů. Které verze byly tedy ve VW Golf IV nabízeny? Jako základní motor byl použit 1,4 16V-55 kW. Motor 1,6 se objevil ve třech různých verzích-74 kW (od roku 2000-75 kW pro verzi Variant), 77 kW, 81 kW. Nejedná se o různé výkonové naladění téže jednotky, jak by se mohl někdo domnívat, ale o tři různé motory. První je ještě s osmiventilovou technikou a VW jí nabízel v době, kdy už většina konkurence měla zdařilé šestnáctiventilové, což se pokusil dohnat 77 kW verzí se 4 ventily na válec, ale dnes už víme, že ne příliš úspěšně. Poslední jmenovaná verze 81 kW (1,6 FSI) je prvním počinem VW na poli přímovstřikových benzínových agregátů, bohužel ani zdaleka nesplňuje to, co výrobce při jejím uvedení sliboval-lepší jízdní výkony při nižší spotřebě.
Volkswagen Golf IVKterý tedy vybrat? Motor 1,4 16V většina dobře zná z Fabie a v ní plní velmi dobrou službu. Komu by se zdálo, že s těžkým Golfem už tak slušně jezdit nebude, je potřeba si uvědomit, že hmotnostní rozdíly zde nejsou takové jak by většina očekávala. Golf je totiž těžší jen o 16 kg a dosahuje v podstatě ještě o něco málo lepších jízdních výkonů než zmíněná Fabia. Pokud tedy nejste vyznavačem vysloveně dynamického stylu jízdy, udělá Vám tento motor velmi dobrou službu při nízké spotřebě. Motor 1,6i 8V samozřejmě nabídne lepší výkony, ale bohužel při zvýšené hlučnosti a též spotřebě to vše s rizikem selhání těsnění pod hlavou.Verze 1,6 16V by Vás pravděpodobně zklamala nevalným tahem z nízkých otáček a celkově prostě konkurence nabízela lepší motory 1,6 16V. Jak již bylo řečeno, první generace motorů FSI zdaleka nesplnila to, co výrobce sliboval a tak vás tento motor bude trápit nevalnou pružností a vyšší spotřebou dražšího benzínu natural 98. Je to opravdu tak jak to vypadá, žádný z těchto motorů nemůže být s radostí doporučován a jedná se spíše o takový šedý průměr až podprůměr.
Volkswagen Golf IVPokud tedy máme zůstat u zážehových jednotek, pak jediným motorem, který se opravdu koncernu VW povedl je 1,8T (110 event. 132 kW). Spotřeba na podávaný výkon je velmi slušná a jízdní parametry na daný zdvihový objem vynikající. K tomu se přidává skvělá pružnost, motor je tichý a netrápí ho žádné typické opakující se závady. Zůstává tu ovšem otázka, kdo a jak s takovým vozem jezdil a co vše má za sebou. Golfy se silnějšími motory se totiž dost často stávají předmětem úprav amatérských tunerů a ne každá taková úprava musí být vždy ku prospěchu věci.
A co trápí samotný Golf? Než řádně poznáte svůj vůz, raději vždy včas tankujte. Objevovaly se totiž vadné měřiče paliva. Další budík, který budete muset bedlivě sledovat bude teploměr. Dochází totiž vlivem netěsné soustavy k úniku chladící kapaliny s hrozbou přehřátí motoru. Může Vás pozlobit i elektronika a při koupi zkontrolujte funkci všech prvků vnějšího osvětlení a spojky, která odchází dříve než je zcela běžné.

Pokud by Vám motor 1,8T připadal zbytečně silný a jako ideál vidíte cca „stokoňovou šestnáctku“, doporučuji se poohlídnout i u jiných výrobců. V tomto objemu byl ve své době jeden z nejlepších motorů ve Fordu Focus 1,6. A to jak z hlediska jízdních parametrů, tak i spolehlivosti. K tomu Focus přidává oproti Golfu lepší a jistější podvozek. Doporučoval bych hledat verze po faceliftu v roce 2001, které už netrápí vnější koroze podvozkových částí. Mimo Vaše zorné pole by neměla zůstat ani Toyota Corolla 9. generace vyhlášená svou spolehlivostí. Motory 1,4 VVT-i a 1,6 VVT-i nabídnou velmi slušnou dynamiku a pružnost, jen je potřeba si dát pozor na mírně zvýšenou spotřebu oleje u těchto jednotek z prvních roků výroby.

Tip: 10 nejspolehlivějších motorů dle TipCars.com - e-book pro vás!

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 06.06.2009 05:49 
Robin BMW napsal:
Recenze na golfa je jak nikdy si to auto nekupuj, benzin je na nic. Já si prostě nemůžu pomoct, ale já jsem s ním za ty prachy spokojený. Spotřeba bez problémů 7 litrů, pokud předjíždím podřadím a to asi u všeho podobného. Dle GPS jsem z toho vymáčknul 205. Na to moje ježdění je to dostačující. Najezdím 35-40.000Km ročně. Žádnou prasklou hlavu nemám, olej vystačí bez dolévání na 15.000Km a motor má údajně 200.000Km . Modrý podsvícení je super. Tvar je super a to že má Focus má lepší jízdní vlast...
No, když nedávno navštívil reportér jistého deníku (bývalé) sovětské město Toljatti, přesně tohle se dozvěděl od mužiků: Žiguli je SUPER auto, protože nám to přesně takhle stačí.
- 07.06.2009 19:04 
robinx napsal:
No, když nedávno navštívil reportér jistého deníku (bývalé) sovětské město Toljatti, přesně tohle se dozvěděl od mužiků: Žiguli je SUPER auto, protože nám to přesně takhle stačí.
Tak moment... přestaňte tu porovnávat WV s Žiguli, nebo si o Vás začnu myslet, že jste neandrtálec.
- 07.06.2009 22:42 
Rubal napsal:
Tak moment... přestaňte tu porovnávat WV s Žiguli, nebo si o Vás začnu myslet, že jste neandrtálec.
Pokud nebudeme neandrtálci, pochopíme, že rozdíl je ve stupni, nikoli v principu (polopatě: principu uvažování).
marra - 01.09.2017 08:25 
Skutečně zvláštní auto, řekl bych že se z toho daleko víc dělá než je... Umřela mi moje stařičká Nexie na STK zrovna sviňa když byla konečně pospravovaná i s funkční klimou. Celou dobu jsem favorizoval jako náhradu Focus ev Japonce až Daewoo umře, ale na základě množících se zkušenostech kamarádu v servisech jsem ho nakonec vyřadil. Budu patrně objektivní, jelikož koncernový VW jsem nikdy neobdivoval ani nechtěl, a jelikož jsem nechtěl dopadnou jako při minulých nákupech, tak jsem rozhodil poptávku po kamarádech co vozí káry a měl jsem limit tak 50-70 tis, a nic jiného se zrovna v té ceně "nešiklo" než Golf Variant 2004 s nízkým nájezdem (doufám) 1,6 16ti ventil 77kW ještě k tomu černá..No nic, co už, čekal jsem oproti stařičkému Daewoo brutální změnu k lepšímu. Jízdní vlastnosti dost slušný měkký podvozek (oproti třeba služební Fábii) nicméně stabilita v ostré zatáčce zas tak příkladná není jek se někteří rozplývají....Docela mě nemile překvapil interier dokonce i oproti stařičkému Daewoo kde bylo pneumatiko elektronické ovládání vzduchotechniky, v tomto Golfu s manuální klimou šíleně historické zamačkávací tlačítka a ke klapkám okruhů ještě táhla !!!.....I když tempomat, tak nemá kontrolku kapaliny ostřikovače... což 21 let stará Nexia měla, pravda sice ke konci už nefungovala, ale byla tam. Polodot displej další katastrofa při teplejším počasí skoro nečitelný, nechápu proč nemá stejnou technologii jako ostatní dva normální displeje, které by též mohli být podsvětlené trvalé a ne jen při svícení když to umí i Francouzi...Ve VW tvrdili, že to ani nemá cenu měnit, že je to za dva roky to samé...!!! Modré podsvětlení je docela tmavé, čili kontrast přístrojů zrovna ideální též není(oproti např. zatracovanému Hyundai),,,
Také jsem myslel že u novějšího auta se výrazně posunu níž ve spotřebě, ale opět omyl !!!! Stařičká Nexia když se ji šlapalo po krku se za studena po městě motala kolem 12l/100 Golf o 8 let mladší při jízdě ala důchodce 10l/100 !!!! Po asi dvaceti otevření zadních dveři vypadl z karoserie kloub co drží vzpěru !!! To sem docela u ničeho nezažil ani u Colta Mitsubishi ani u Daewa...... Skutečně nevím, kde vnikla kolem těchto auto tak legendární bublina, skutečně to již nezasluhují a benzínové agregáty co si pamatuji žraly u tohoto koncernu vždycky
marra - 01.09.2017 09:34 
Ještě jedna věc, koncernisti si v jiných diskuzích docela zakládají na tlumeně se vracejících stropních madlech, no vidíte a toho jsem si napřed vůbec nevšiml jelikož stropní madla vůbec nepoužívám až na vyjímky, Naopak jsem si všiml že popískává kabinový ventilátor na první stupeň a můžou se časem i vysypat ložiska úplně, že popískávává některá kladka v okruhu pracovního řemene, doufám že to není altík, že u tak mladého auta docela chytají rez hrany pátých dveří, že teče obstřikovací kapalina do prostoru pátých dveří a čdlo pak koncertuje opakovaně během jisty že nejsou zavřené..., jelikož utěsnění proti vlhkosti patrně vůbec neobsahuje,nesvítí osvětlení 12 ti V zásuvky,(samozřejmě všechno opravitelné věci, ale otravné, na tak mladé auto popravdě docela žije a s vysokou spotřebou se rozhodně neřadí mezi top volbu. Ale lidi je asi přesto milují, popravdě úplně nevím proč......
třeba u Japonce nebo Korejce tohoto věku se nic takového ještě nedělo......
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (930) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (605) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 025) | komentářů (4) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 948) | komentářů (4) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 607) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 376) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 223) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 143) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 655) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 154) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 440) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 028) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 806) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 103) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 051) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 122) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 367) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 579) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 755) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 337) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 210) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 014) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 746) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 178) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 312) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 744) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 248) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 257) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 650) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 128) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 226) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 899) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 028) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 583) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 489) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 472) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 919) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 713) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 834) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 104) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 117) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 668) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1183)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
VW Golf IV – ...