VW Golf IV – který zvolit benzínový motor?
 
 
 
 
 
 

VW Golf IV – který zvolit benzínový motor?

již zítra na TipCars.com

Nový Mercedes-Benz Sprinter: poprvé s pohonem předních kol, ale i se šestiválcem a telematikou jak u kamionu
nejčtenější články
1. Jaký zvolit benzínový motor pro druhou generaci Hyundai i30?
2. Vybíráme benzínový motor pro Ford Focus III
3. O motor 1,4 TSI je třeba pečovat. Co se stane, když to neuděláte?
 
Dotaz:Dobrý den,
uvažuji o koupi Volkswagena Golfa IV. generace, jenže nevím, který motor jestli 1.4 nebo 1.6. Mohli byste mi prosím poradit. Jezdím jak ve městě, tak i delší trasy. Chci mít určitě klimatizaci, ročně najedu tak 15000 kilometrů i víc, ale nafťáka nechci.Děkuji předem za radu, Tomáš
PORADNA, 05.06.09 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 5 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf, Ford Focus, Audi A3

Odpověď

VW Golf TDiGolf IV byl uveden na trh na podzim roku 1997 a představil se na podvozkové platformě, kterou též využívaly vozy Audi A3, Škoda Octavia I, Seat Toledo II a Seat Leon I a VW Bora s nimiž sdílí i většinu pohonných jednotek.
Za prodejní úspěch vděčí 4. generace více pověsti svých předchůdců než samotným reálným kvalitám a spolehlivosti. Ve své třídě používal Golf v té době nejmenší rozvor náprav, což se zákonitě muselo projevit na omezeném vnitřním prostoru, zejména pak na zadních sedadlech. Překvapivě dokonce i 3. generace s rozvorem ještě o 4 cm kratším na tom byla o něco lépe. Je to daň za masivnější karoserii a bezpečnost.
Vozy VW byly vždy známé svými naftovými motory a zkratka TDI zněla v devadesátých letech pro mnohé jako modla. Vaše volba ovšem padla na benzínové agregáty nižších zdvihových objemů. Které verze byly tedy ve VW Golf IV nabízeny? Jako základní motor byl použit 1,4 16V-55 kW. Motor 1,6 se objevil ve třech různých verzích-74 kW (od roku 2000-75 kW pro verzi Variant), 77 kW, 81 kW. Nejedná se o různé výkonové naladění téže jednotky, jak by se mohl někdo domnívat, ale o tři různé motory. První je ještě s osmiventilovou technikou a VW jí nabízel v době, kdy už většina konkurence měla zdařilé šestnáctiventilové, což se pokusil dohnat 77 kW verzí se 4 ventily na válec, ale dnes už víme, že ne příliš úspěšně. Poslední jmenovaná verze 81 kW (1,6 FSI) je prvním počinem VW na poli přímovstřikových benzínových agregátů, bohužel ani zdaleka nesplňuje to, co výrobce při jejím uvedení sliboval-lepší jízdní výkony při nižší spotřebě.
Volkswagen Golf IVKterý tedy vybrat? Motor 1,4 16V většina dobře zná z Fabie a v ní plní velmi dobrou službu. Komu by se zdálo, že s těžkým Golfem už tak slušně jezdit nebude, je potřeba si uvědomit, že hmotnostní rozdíly zde nejsou takové jak by většina očekávala. Golf je totiž těžší jen o 16 kg a dosahuje v podstatě ještě o něco málo lepších jízdních výkonů než zmíněná Fabia. Pokud tedy nejste vyznavačem vysloveně dynamického stylu jízdy, udělá Vám tento motor velmi dobrou službu při nízké spotřebě. Motor 1,6i 8V samozřejmě nabídne lepší výkony, ale bohužel při zvýšené hlučnosti a též spotřebě to vše s rizikem selhání těsnění pod hlavou.Verze 1,6 16V by Vás pravděpodobně zklamala nevalným tahem z nízkých otáček a celkově prostě konkurence nabízela lepší motory 1,6 16V. Jak již bylo řečeno, první generace motorů FSI zdaleka nesplnila to, co výrobce sliboval a tak vás tento motor bude trápit nevalnou pružností a vyšší spotřebou dražšího benzínu natural 98. Je to opravdu tak jak to vypadá, žádný z těchto motorů nemůže být s radostí doporučován a jedná se spíše o takový šedý průměr až podprůměr.
Volkswagen Golf IVPokud tedy máme zůstat u zážehových jednotek, pak jediným motorem, který se opravdu koncernu VW povedl je 1,8T (110 event. 132 kW). Spotřeba na podávaný výkon je velmi slušná a jízdní parametry na daný zdvihový objem vynikající. K tomu se přidává skvělá pružnost, motor je tichý a netrápí ho žádné typické opakující se závady. Zůstává tu ovšem otázka, kdo a jak s takovým vozem jezdil a co vše má za sebou. Golfy se silnějšími motory se totiž dost často stávají předmětem úprav amatérských tunerů a ne každá taková úprava musí být vždy ku prospěchu věci.
A co trápí samotný Golf? Než řádně poznáte svůj vůz, raději vždy včas tankujte. Objevovaly se totiž vadné měřiče paliva. Další budík, který budete muset bedlivě sledovat bude teploměr. Dochází totiž vlivem netěsné soustavy k úniku chladící kapaliny s hrozbou přehřátí motoru. Může Vás pozlobit i elektronika a při koupi zkontrolujte funkci všech prvků vnějšího osvětlení a spojky, která odchází dříve než je zcela běžné.

Pokud by Vám motor 1,8T připadal zbytečně silný a jako ideál vidíte cca „stokoňovou šestnáctku“, doporučuji se poohlídnout i u jiných výrobců. V tomto objemu byl ve své době jeden z nejlepších motorů ve Fordu Focus 1,6. A to jak z hlediska jízdních parametrů, tak i spolehlivosti. K tomu Focus přidává oproti Golfu lepší a jistější podvozek. Doporučoval bych hledat verze po faceliftu v roce 2001, které už netrápí vnější koroze podvozkových částí. Mimo Vaše zorné pole by neměla zůstat ani Toyota Corolla 9. generace vyhlášená svou spolehlivostí. Motory 1,4 VVT-i a 1,6 VVT-i nabídnou velmi slušnou dynamiku a pružnost, jen je potřeba si dát pozor na mírně zvýšenou spotřebu oleje u těchto jednotek z prvních roků výroby.

Tip: 10 nejspolehlivějších motorů dle TipCars.com - e-book pro vás!

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 06.06.2009 05:49 
Robin BMW napsal:
Recenze na golfa je jak nikdy si to auto nekupuj, benzin je na nic. Já si prostě nemůžu pomoct, ale já jsem s ním za ty prachy spokojený. Spotřeba bez problémů 7 litrů, pokud předjíždím podřadím a to asi u všeho podobného. Dle GPS jsem z toho vymáčknul 205. Na to moje ježdění je to dostačující. Najezdím 35-40.000Km ročně. Žádnou prasklou hlavu nemám, olej vystačí bez dolévání na 15.000Km a motor má údajně 200.000Km . Modrý podsvícení je super. Tvar je super a to že má Focus má lepší jízdní vlast...
No, když nedávno navštívil reportér jistého deníku (bývalé) sovětské město Toljatti, přesně tohle se dozvěděl od mužiků: Žiguli je SUPER auto, protože nám to přesně takhle stačí.
- 07.06.2009 19:04 
robinx napsal:
No, když nedávno navštívil reportér jistého deníku (bývalé) sovětské město Toljatti, přesně tohle se dozvěděl od mužiků: Žiguli je SUPER auto, protože nám to přesně takhle stačí.
Tak moment... přestaňte tu porovnávat WV s Žiguli, nebo si o Vás začnu myslet, že jste neandrtálec.
- 07.06.2009 22:42 
Rubal napsal:
Tak moment... přestaňte tu porovnávat WV s Žiguli, nebo si o Vás začnu myslet, že jste neandrtálec.
Pokud nebudeme neandrtálci, pochopíme, že rozdíl je ve stupni, nikoli v principu (polopatě: principu uvažování).
marra - 01.09.2017 08:25 
Skutečně zvláštní auto, řekl bych že se z toho daleko víc dělá než je... Umřela mi moje stařičká Nexie na STK zrovna sviňa když byla konečně pospravovaná i s funkční klimou. Celou dobu jsem favorizoval jako náhradu Focus ev Japonce až Daewoo umře, ale na základě množících se zkušenostech kamarádu v servisech jsem ho nakonec vyřadil. Budu patrně objektivní, jelikož koncernový VW jsem nikdy neobdivoval ani nechtěl, a jelikož jsem nechtěl dopadnou jako při minulých nákupech, tak jsem rozhodil poptávku po kamarádech co vozí káry a měl jsem limit tak 50-70 tis, a nic jiného se zrovna v té ceně "nešiklo" než Golf Variant 2004 s nízkým nájezdem (doufám) 1,6 16ti ventil 77kW ještě k tomu černá..No nic, co už, čekal jsem oproti stařičkému Daewoo brutální změnu k lepšímu. Jízdní vlastnosti dost slušný měkký podvozek (oproti třeba služební Fábii) nicméně stabilita v ostré zatáčce zas tak příkladná není jek se někteří rozplývají....Docela mě nemile překvapil interier dokonce i oproti stařičkému Daewoo kde bylo pneumatiko elektronické ovládání vzduchotechniky, v tomto Golfu s manuální klimou šíleně historické zamačkávací tlačítka a ke klapkám okruhů ještě táhla !!!.....I když tempomat, tak nemá kontrolku kapaliny ostřikovače... což 21 let stará Nexia měla, pravda sice ke konci už nefungovala, ale byla tam. Polodot displej další katastrofa při teplejším počasí skoro nečitelný, nechápu proč nemá stejnou technologii jako ostatní dva normální displeje, které by též mohli být podsvětlené trvalé a ne jen při svícení když to umí i Francouzi...Ve VW tvrdili, že to ani nemá cenu měnit, že je to za dva roky to samé...!!! Modré podsvětlení je docela tmavé, čili kontrast přístrojů zrovna ideální též není(oproti např. zatracovanému Hyundai),,,
Také jsem myslel že u novějšího auta se výrazně posunu níž ve spotřebě, ale opět omyl !!!! Stařičká Nexia když se ji šlapalo po krku se za studena po městě motala kolem 12l/100 Golf o 8 let mladší při jízdě ala důchodce 10l/100 !!!! Po asi dvaceti otevření zadních dveři vypadl z karoserie kloub co drží vzpěru !!! To sem docela u ničeho nezažil ani u Colta Mitsubishi ani u Daewa...... Skutečně nevím, kde vnikla kolem těchto auto tak legendární bublina, skutečně to již nezasluhují a benzínové agregáty co si pamatuji žraly u tohoto koncernu vždycky
marra - 01.09.2017 09:34 
Ještě jedna věc, koncernisti si v jiných diskuzích docela zakládají na tlumeně se vracejících stropních madlech, no vidíte a toho jsem si napřed vůbec nevšiml jelikož stropní madla vůbec nepoužívám až na vyjímky, Naopak jsem si všiml že popískává kabinový ventilátor na první stupeň a můžou se časem i vysypat ložiska úplně, že popískávává některá kladka v okruhu pracovního řemene, doufám že to není altík, že u tak mladého auta docela chytají rez hrany pátých dveří, že teče obstřikovací kapalina do prostoru pátých dveří a čdlo pak koncertuje opakovaně během jisty že nejsou zavřené..., jelikož utěsnění proti vlhkosti patrně vůbec neobsahuje,nesvítí osvětlení 12 ti V zásuvky,(samozřejmě všechno opravitelné věci, ale otravné, na tak mladé auto popravdě docela žije a s vysokou spotřebou se rozhodně neřadí mezi top volbu. Ale lidi je asi přesto milují, popravdě úplně nevím proč......
třeba u Japonce nebo Korejce tohoto věku se nic takového ještě nedělo......
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?

16.února 2018
Náš čtenář má uvedenou částku připravenou na bazarové Subaru Forester. Z jakých motorizací mu doporučíme vybírat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (661) | komentářů (2) otevřít článek...

Kupujeme ojetý Ford Galaxy II. generace

16.února 2018
Ford Galaxy druhé generace se nabízí už od 150 tisíc korun. V dnešní poradně se podíváme na hlavní tři chyby, kterým se při nákupu vyhněte.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 202) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit ojetý Land Rover Freelander II nebo BMW X3?

14.února 2018
Náš čtenář vybírá mezi dvěma ojetými SUV. Bude za 250 tisíc korun vhodnější volbou koupě Freelanderu druhé generace, nebo BMW X3?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 023) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit Citroen Xsara Picasso za 40 tis. Kč?

13.února 2018
Náš čtenář zvažuje rizika spojená s pořízením levné Xsary Picasso. Poradíme, jaký benzínový motor vybrat a co před koupí zkontrolovat.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (850) | komentářů (0) otevřít článek...

Který benzín je nejlepší volbou pro Mazdu 3?

9.února 2018
Náš čtenář vybírá ideální benzínovou motorizaci pro bazarovou "trojku" druhé generace s cenou kolem 230 tisíc korun. Kterou jednotku doporučíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 184) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit ojetý Fiat Dobló?

7.února 2018
Náš čtenář zvažuje nákup ojetého Dobla, nemá ale jasno ve volbě ideálního motoru. Podíváme se na všechny detailně.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 047) | komentářů (6) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit ojetý Renault Captur?

6.února 2018
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Capturu. Která z dieselových patnáctistovek bude lepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (621) | komentářů (0) otevřít článek...

Vybíráme benzínový motor pro Ford Focus III

2.února 2018
Zážehové motory ve Fordu Focus mají dobrou pověst. Poslední dobou se ale situace obrací. Kde je zakopaný pes?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 176) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým benzínem koupit Citroen C4 druhé generace?

31.ledna 2018
Myslíte si, že jsou všechny benzínové motory v druhé generaci C4 spolehlivé? Chyba lávky. Našemu čtenáři doporučíme jen dva z nich.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 193) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Primera?

30.ledna 2018
Náš čtenář přemýšlí o Nissanu Primera Combi, váhá ale nad správnou motorizací. Poradíme.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 015) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký zvolit benzínový motor pro druhou generaci Hyundai i30?

26.ledna 2018
V dnešní poradně se podíváme pod kapotu Hyundai i30. Náš čtenář plánuje koupi druhé generace s benzínovým motorem. Kterou jednotku mu doporučíme?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 568) | komentářů (14) otevřít článek...

O motor 1,4 TSI je třeba pečovat. Co se stane, když to neuděláte?

24.ledna 2018
Koncernový motor 1,4 TSI nemá dobrou pověst. Pokud se ale o něj servisně staráte správným způsobem slouží dobře. Někteří majitelé to ale mají "na háku" a výsledek na sebe pak často nenechá dlouho čekat.
hodnocení: 1.8 b. (6x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 728) | komentářů (12) otevřít článek...

Jaký motor je nejlepší volbou pro Škodu Superb III?

23.ledna 2018
Náš čtenář plánuje koupi ojeté Škody Superb aktuální generace. Neví si ale rady, který motor bude z hlediska spolehlivosti nejlepší.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 883) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký motor pro ojetý Renault Kangoo?

19.ledna 2018
Náš čtenář váhá nad ideální motorizací pro Renault Kangoo. Na auto má rozpočet 100 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 608) | komentářů (1) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Renault Clio II?

17.ledna 2018
Nejstarší exempláře mají letos dvacet let. Přesto je na tuzemských silnicích stále potkáváme. Který motor je u ojetiny za pár desítek tisíc korun nejspolehlivější?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 281) | komentářů (13) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojeté Suzuki SX4?

16.ledna 2018
Náš čtenář plánuje nákup Suzuki SX4 v ceně 150-200 tis. Kč. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 563) | komentářů (4) otevřít článek...

Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?

12.ledna 2018
Tohle auto je legendou. Proslavilo se příkladnou spolehlivostí, přesto na kupujícího ojetiny může číhat několik možných závad.
hodnocení: 3.7 b. (7x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 600) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký benzínový motor vybrat pro Kia Rio?

10.ledna 2018
Náš čtenář plánuje pro manželku koupi ojeté Kia Rio třetí generace. Na auto má rozpočet 150-200 tisíc korun. Který z dvojice benzínových motorů bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (900) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Auris II - vybíráme benzínový motor pro ojetinu

9.ledna 2018
Náš čtenář uvažuje nad pořízením starší Toyoty Auris druhé generace s benzínovým motorem. Poradíme, po které jednotce sáhnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 097) | komentářů (10) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí ojetý Opel Vivaro?

5.ledna 2018
Náš čtenář by rád na jaře koupil starší Opel Vivaro. Váhá, zda sáhnout po generaci A, nebo novější B vyráběné od roku 2014.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 957) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit VW Amarok?

3.ledna 2018
Náš čtenář plánuje koupi ojetého VW Amarok. Jaký motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (983) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Citroën Jumper?

2.ledna 2018
Náš čtenář zvažuje koupi staršího Jumperu. Na auto má asi 250 tisíc korun. Co za tyto peníze koupí a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 110) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?

29.prosince 2017
Náš čtenář se chystá koupit ojetou Octavii třetí generace. Která ze dvou slabších dieselových variant je nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 541) | komentářů (20) otevřít článek...

Jaký vybrat diesel pro ojetou Škodu Superb II?

27.prosince 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího Superbu druhé generace. Rád by jej pořídil s dieselem. Jak jsou na tom tyto motory se spolehlivosti?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 591) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je dieselový Accord osmé generace?

26.prosince 2017
Náš čtenář se chystá k nákupu Hondy Accord osmé generace. Rád by ji koupil s motorem 2,2 i-DTEC. Je to dobrý nápad?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 217) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým benzínem koupit Giuliettu?

22.prosince 2017
Náš čtenář vybírá ojetou Alfu Romeo Giulietta v benzínu kolem 300 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 854) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit starší Škodu Citigo?

20.prosince 2017
Naše čtenářka uvažuje o malé ojeté Škodě Citigo. Na co si má dát pozor při výběru této ojetiny?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 392) | komentářů (8) otevřít článek...

Koupit ojetý Nissan Juke nebo Renault Captur?

19.prosince 2017
Náš čtenář zvažuje koupi ojetého Capturu v dieselu. Rád by jej porovnal s levnějším Nissanem Juke. Jak se od sebe liší dvě auta se stejným motorem?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (816) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?

15.prosince 2017
Náš čtenář vážně uvažuje nad pořízením deset let starého Jeepu s třílitrovým šestiválcem. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 726) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro Land Rover Freelander?

13.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje o koupi ojetého Freelanderu druhé generace. Která výkonová varianta dieselové "dvadvojky" je optimální?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (979) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetinu s karbonovými brzdami?

12.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje nad koupí deset let staré Audi S8 vybavené keramickými brzdami. Jak jsou na tom tyto brzdy se životností a kolik stojí nové?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 994) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit ojetý Mercedes-Benz Citan?

8.prosince 2017
Náš čtenář váhá nad koupí ojetého užitkového Citanu. Jaká je jeho spolehlivost?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 958) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes-Benz Vito II jako ojetina

6.prosince 2017
Náš čtenář plánuje nákup užitkového Vita druhé generace. Jak je na tom tento vůz po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 382) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Ranger?

5.prosince 2017
Ojetý pick-up může i po letech dobře sloužit. Hlavně díky své masivní konstrukci. Jak si v tomto ohledu stojí druhá generace Fordu Ranger?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 240) | komentářů (0) otevřít článek...

Jakou malou dodávku s dieselem?

1.prosince 2017
Náš čtenář vybírá z trojice Kangoo, Berlingo a Dobló. Rád by dieselový motor. Zhodnotíme tedy spolehlivost dostupných motorizací.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 435) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je motor 1,4 TSI ve Škodě Superb III?

29.listopadu 2017
Náš čtenář uvažuje o zakoupení ojeté Škody Superb třetí generace s motorem 1,4 TSI ACT. Jak si zatím stojí základní benzínový motor s vypínáním válců z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 990) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je ojetý Opel Combo?

28.listopadu 2017
Zatímco třetí generace byla ještě postavena na vlastní platformě Gamma, ta aktuální už byla zpracována ve spolupráci s Fiatem. Pokud tedy půjdete do bazaru vybírat tohle auto s rokem výroby 2011 a mladším, kupujete vlastně techniku Fiatu Doblo.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (764) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

24.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rád by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 439) | komentářů (4) otevřít článek...

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 138) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (970) | komentářů (0) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 430) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 031) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 920) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 172) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 433) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 013) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 451) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 926) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 062) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 366) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 25 (1220)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
VW Golf IV – ...