Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

VW Caddy nebo Opel Combo? Vybíráme novou dodávku s dieselem

Poradna
František Mašek | 20.01.2022
foto: tipcars
Pepa vybírá novou dodávku s naftovým motorem a cenou do 600 tis. Kč bez DPH. Splní jeho nároky lépe Combo nebo Caddy?
DOTAZ: Dobrý den, můj dotaz směřuji na nové auto. Plánuji si pořídit další dodávku do firmy a vybírám mezi levnějším Opelem Combo s motorem 1,5 diesel a pak VW Caddy, kde je dvoulitr TDI. Je pro mne důležitá prostornost a dobrá cena, naopak neřeším vzhled. Děkuji, Pepa Faltýnek.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Pepo, VW Caddy bude vždy dražší než Opel Combo. Na druhou stranu Volkswagen nebude žádné holátko, většinou přidává výbavu navíc. Pokud budete auto používat denně, uvítáte praktický interiér s množstvím odkládacích ploch. Tady za mne vítězí Combo s dvěma přihrádkami před spolujezdcem i na palubní desce. Schránku pod stropem pak mají oba konkurenti.
Pokud hledáte vůz v pětimístné konfiguraci, tak pro Vás může být důležitá informace, že z Volkswagenu lze sedadla z druhé řady zcela vyjmout, případně překlopit vpřed. U Opelu to není možné. Na druhou stranu po jejich sklopení vznikne zcela rovná plocha, což je velmi praktické. Pokud budete často vozit zaměstnance i na zadních sedadlech, tak v obou autech je místa dost ve všech směrech. V tomto ohledu jsou na tom hodně podobně, i když o něco více místa na délku má Caddy.

Také jízdní dynamika (pružnost) bude u VW o něco lepší hlavně díky vyššímu objemu motoru a šestistupňovému manuálu. Výkon 75 kW je u obou motorů shodný, ale Combo má jen pětikvalt. Spotřebu u obou kandidátů čekejte zhruba podobnou, při běžné jízdě po okreskách se vlezete do 6 litrů na 100 km. Vyšší spotřebu na dálnici má Combo - opět zde hraje roli jiné odstupňování pětikvaltu.
Pokud jste ve svém dotazu uvedl jako své hlavní priority prostornost a cena, pak bych se nejspíše rozhodl pro levnější a podobně prostorný Opel Combo. V praxi ale nebývá výběr tak jednoduchý, proto poradím zkušební jízdu s oběma kandidáty. Ve finále mohou rozhodovat maličkosti a pokud Vám dealer nabídne lepší formu financování, můžete nakonec odjet s VW Caddy.

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
3.0 z 5 (60%)
Hodnoceno: 4x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů