Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Volkswagen Polo – koupit šestou generaci s nejslabším benzínovým motorem?

Poradna
František Mašek | 09.02.2023
foto: VW
Marcela by ráda koupila starší Polo z Německa s benzínovým tříválcem 1,0 MPI. Je to dobrý nápad? Poradíme.
Dotaz
Pěkný den, moc prosím, mám prosbu týkající se nového auta. Kamarád by mi dovezl VW Polo s tříválcem 55 kilowat, rok výroby 2017, najeto 70 000 kilometrů, cena je 9600 euro. Je to podle vás dobrá volba pro ženu do města? Fabii nechci, děkuji. Marcela

Odpověď
Dobrý den Marcelo, v šesté generaci Volkswagenu Polo je atmosférický tříválec 1.0 MPI nejslabším motorem v nabídce. Prodával se od začátku uvedení na trh (2017) ve více výkonových verzích, 55 kW je prostřední z nich. U nás na tento motor narazíte jen výjimečně, ale v zahraničí je v nabídce běžně.

Do města jej hodnotím jako naprosto ideální volbu. Pokud nebudete nikam spěchat a jezdíte poklidně, odmění se Vám také příznivou spotřebou, a hlavně skvělou spolehlivostí. Za mne tedy Vaši volbu motorizace doporučuji.

Samotné Polo šesté generace je už poměrně velkým autem, stojí totiž na platformě MQB-A0. Dokonce bych si troufl srovnat jeho přepravní kapacitu s Golfem 4. generace, vždyť jen zavazadelník Pola má objem velmi slušných 351 litrů.

Vyzdvihl bych i slušné jízdní vlastnosti a kvalitní zpracování interiéru. Samozřejmě ceny ojetin jsou vyšší, ale dle mého názoru odpovídají poskytované kvalitě. Jen je třeba dát pozor na nejchudší výbavy, které se často s nejslabším motorem pojily.

Polo bylo nabízeno ve třech výbavových verzích Trendline, Comfortline, Highline. Je tedy dobré si předem rozmyslet, jakou výbavu v autě chcete mít a co naopak nepotřebujete.

A jaká je spolehlivost Pola jako celku? Ve Vašem případě – u základních verzí, překvapivě dobrá i když pár věcí musím zmínit. Slabinou jsou brzdy. Ty přední kotoučové rády rychle reznou, je třeba o ně pečovat.

Vzadu má Vámi vybraný kousek jen bubny, což je dobrá zpráva. Dobře fungují a jsou servisně nenáročné. Silnější verze ale disponují brzdovými kotouči, které trpí korozí stejně jako ty přední.
Hodnocení článku
4.0 z 5 (80%)
Hodnoceno: 2x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů