Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Volkswagen Golf VII: jaký je s dieselem 2.0 TDI?

Poradna
František Mašek | 16.05.2024
foto: tipcars
Karel si vybírá starší sedmičkový Golf. Jedním z kandidátů je kousek z roku 2018 s nájezdem 128 tisíc a dvoulitrovým TDI pod kapotou. Je to dobrá volba? Poradíme.
Dotaz
Ahoj, uvažuji o koupi staršího sedmičkového Golfu a mám vyhlédnutý model z roku 2018. Najel 128 tisíc kilometrů a má dvoulitrový TDI motor 110 kW s automatem. Myslíte, že je to dobrá volba? Co na to říkáte?

Odpověď
Dobrý den Karle, Vámi vybraný dvoulitrový turbodiesel o výkonu 110 kW tvoří u Golfu sedmé generace většinu nabídky. Existuje také silnější provedení stejného motoru, které je naladěné na 135 kW a označuje se GTD, těch je však v nabídce jen velmi málo, jsou dražší a mívají dost vysoké nájezdy.

Každopádně 2.0 TDI mohu doporučit. Jde o spolehlivý motor s kódovým označením DFGA. Pokud byl Vámi vybraný kousek vyroben v roce 2018, znamená to, že je to auto po faceliftu (změnila se přední maska a nárazníky, v interiéru najdeme větší středový displej, přibyly také někteří bezpečnostní asistenti). Největší výhodou je však instalace odolného sedmistupňového automatu DQ 381. U něj stačí vyměnit olejovou náplň vždy až po 120 tis. km.

Připomínám, že do faceliftu se v sedmičkovém Golfu objevoval kromě manuálu také šestistupňový dvouspojkový šestistupňový automat DQ 250, u kterého je třeba měnit pravidelně po 60 tis. km olej předepsané specifikace v množství 5,8-6 litrů, ale ani při dodržování tohoto intervalu nemá životnost srovnatelnou s DQ 381.

Před koupí staršího naftového Golfu VII prověřte zvuk při studeném startu. Pokud uslyšíte z motoru pískot, bude na vině opotřebený rozvodový řemen. Je třeba jej vyměnit a rovnou zkontrolujte i těsnost vodní pumpy. Motor by měl také hned naskočit, příliš dlouhý start může znamenat problémy s usazeninami karbonu. Lépe jsou na tom s karbonem motory využívající AdBlue – jejich prodeje nabíhaly právě v roce 2018.
Hodnocení článku
3.7 z 5 (74%)
Hodnoceno: 3x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů