Tři nejlepší motory pro ojetý VW New Beetle

Eva vybírá starší Volkswagen New Beetle první generace. A chce od nás poradit s motory. Jdeme na to...
13.03.2018, poradna

hodnocení článku: 4.5 z 5 (90%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Hezký den, je tu jaro, takže jsem se rozhodla splnit si dávný sen. Koupím si Volkswagen New Beetle, ale než se pro něj vydám, ráda bych věděla, který motor v něm bude nejspolehlivější a jak poznat, že je v dobré kondici? Děkuji všem za rady. Eva, Praha

New Beetle nemá vyloženě problémový motor, 1,4i a 1,6i ale hodnotím jako příliš slabé.
ODPOVĚĎ: Dobrý den Evo, New Beetle je hezkou stylovkou, která se hodí hlavně do města. Při výběru ale nezapomeňte, že nejstarším kouskům je letos už 20 let. Ptáte se na spolehlivý motor. Hodně záleží, kde budete s autem jezdit. Předpokládám, že to bude hlavně ve městě. Pak bych doporučil se poohlédnout po atmosférickém dvoulitru s výkonem 85 kW. Ceny s tímto motorem začínají už na 50 tis. km., vybírat u nás aktuálně můžete z asi sedmi vozidel. Čtyřválcový osmiventil je spolehlivý a s autem jezdí tak akorát. Pokud se Vám podaří koupit hezký zachovalý kousek s ověřeným nájezdem kolem 100 tis. km, myslím si, že vám udělá ještě spoustu radosti.

Pokud chcete ještě něco silnějšího, hledejte motor 1,8 Turbo s výkonem 110 kW. Jeho největším problémem je, že se na trhu ojetin téměř nevyskytuje, nebo má vysoké nájezdy. Cenově počítejte s částkou minimálně 100 tisíc korun, motor je to ale spolehlivý a rozdíl v pružnosti oproti dvoulitru je opravdu veliký. Doporučuji se po hezkém kousku podívat v Německu, určitě si tam vyberete.

Pokud hodně jezdíte a chcete diesel, lze doporučit jakoukoli osmiventilovou verzi motoru 1,9 TDI, tedy jak tu s výkonem 66 kW (do roku 2004), nebo verzi PD s výkonem 74, později 77 kW. Obě jsou spolehlivé a úsporné. A jak poznáte, že je motor ve správné kondici? Problémy dieselového motoru indikuje nadměrná kouřivost za studena, vůle na podvozku pak prozradí vrzání při jízdě, vibrace při brždění pak ukáží na problémy s brzdovými kotouči. K nákupu si přizvěte někoho, kdo autům rozumí, nebo si nechejte ješt před koupí vůz odborně prohlédnout v servisu.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jaké koupit spolehlivé Audi do 150 tis. Kč?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.