zpět

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
16.08.2017, poradna

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, rád bych koupil starší Imprezu. Líbí se mi, věřím japonské mechanice a taky potřebuji čtyřkolku. Nevím ale, zda koukat po patnáctistovce, nebo dvoulitru. Poradíte? Rozpočet mám do 200 tisíc korun. Díky Adam S.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Adame, základní motorizací je boxer 1,5 R, což je zážehový čtyřválec s výkonem 79 kW a točivým momentem 144 N.m. Atmosferický motor je spolehlivý a kupodivu ve čtyřkolce jezdí i za rozumnou spotřebu kolem osmi litrů. Doporučil bych jej hlavně klidným řidičům, kteří nikam nespěchají, a kteří zároveň potřebují čas od času vyjet tam, kde se předokolka nedostane ani náhodou. Stejně jako u dvoulitru je motor spojen se skutečnou čtyřkolkou s redukční převodovkou, kterou oceníte například při provozu v kopcovitém terénu nebo pokud byste chtěl někoho vytáhnout ze závěje.

To silnější dvoulitr s výkonem 110 kW a točivým momentem 196 N.m jede o poznání lépe. Na druhou stranu je třeba počítat se spotřebou klidně atakující hranici deseti litrů na 100 km. Výběr na trhu není velký. Aktuálně se nabízí jen asi osm kousků, polovina z nich má patnáctistovku, druhá pak dvoulitr. Za Váš rozpočet byste měl koupit auto ve slušném technickém stavu s nájezdem kolem 100 tisíc km.

A čím může benzínová Impreza překvapit Vaši peněženku? První série trpěly na vypalující se katalyzátory, což je poměrně drahá závada. Po koupi proto doporučuji navštívit co nejdříve servis, kde lze pomocí diagnostiky zjistit, zdali má vůz nahraný aktualizovaný software v řídicí jednotce. Tím výrobce problém s katalyzátorem vyřešil. Občas se objeví opotřebovaná ložiska kol, případně klepající stabilizátory. Počítejte také s vyšší cenou náhradních dílů.

Pihou na kráse může být koroze pátých dveří (nejsou pozinkované), výrobce tento problém později vyřešil upravením ozdobné lišty, aby neodírala lak. Subaru si přesto nehraje na to, že je Impreza bezúdržbová. Motorový olej doporučuje měnit nejpozději po 15 tis. km, chladicí kapalinu každé dva roky a náplně v diferenciálech po ujetí 60 tis. km.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Zdeny60, 24.08.2017 19:18


Tak asi když se dva cizí lidé vzájemně shodnou, asi to není náhoda, ne?
Valnoha, 24.08.2017 20:59
To ti je zajimava shoda ze jeden bez toho nemuze zit a druhej to po dvou letech leasingu radsi odhodil.....
Reno, 25.08.2017 06:22
Zdeny opravdu to nehraješ? Nějak se zdráhám uvěřit tomu, že si opravdu myslíš, že kolega to auto chválil:)
Zdeny60, 25.08.2017 19:23


Naspal svůj pocit - Reno, děláš ze sebe fakt už jen šaška. Nauč se opravdu číst. Motor táhne - ve vyšších otáčkách. Ano, jasně, podčtverec to jnak neumí. Co jsem psal já? Podvozek? Co píše kolega a co jsem psal já? Auto že má jakous takous duši - své charizma - psal kolega, i já. O kotoučích bych ohl polemizovat takj, jako o spotgřebě. Já měnil kotouče na legacy PO PRVÉ v cca 170tkm, ale mám průměr těsně pod 8/100. To o něčem vypúovídá. Kolega zřejmě používal svoji R Imprezu jako WRX či doknce STI. Pak není diovu ani spotřeba,m ani kotouče. Co jsem psla já? Že radši WRX... Reno,/smazáno admin/ Neumíš pochopit podstatu psaného textu, nic.

Na závěr: qno- naftová A4 poskytně jako rodinné auto víc muziky. Míň žere a je větší. Ve všem ostatním je výrazně horší. Pokud jako prioritu někdo staví spotřebu, proč si kupuje benzínové Subaru se 3 diferáky, to zase nechápu já. Impreza R není žádné ikonicmé auto od Subaru, je to naprpstá základní modelová řada. jestliněkdo čeká zázrak, je to fakt blbec. Jinka to naspat nejde. Impreza R je normální produkt, jao jakékoliv jiné auto nižší střední třídy, které vyniká opravdu výborným podvozkem a splehlivostí. Ale víéc od něj čekat nelze. psal jsem, jak jis zajisté postřehnul, že než Imprezu, radší větší legacy - je vššech ohledech lepší. Aby ne, je o třídu výše a je to znát. POslední komenttář mám ke spojce. Nevím, jakou spojku měl v Impreze kolega, ale tuším, že tam byl 1 hmotový setrvačník a z toho plyne tužší chiod spojky. lehacy má 2 hmotu a spjka jde jako v másle. Jasně, přesně a bez škubání. Reno, tobě nemá cenu v čemkoliv oponovat, ty meleš svou, i kdybys 100x neměl pravdu. Pro mě je zásadní, že mně SUbaru sedlo, i když Outback nový už není to, co starší modelové řady, bohužel se značně poevropštil a je to vyloženě na škodu. Dále mě těší, že je po světe obrovská řada nadšených lidí, co na Subaru nedá dopustit a věř, je mezi nimi mnoho takoých, co by s z fleku mohli koupit cokoliv jiného, ale jezdí prostě v Subaru. Mají pro to své důvody. Buď rád, že tobě sedí tvoje německé plečky, jiným zas jiné. Ber to prostě jako fakt.
Reno, 25.08.2017 21:57
Zdeny, Subaru je auto pro devianty:) především pro masochisty. Se svým autem jedu jednou za 15 tisíc měnit olej (zdarma) a o víc se nestaram. Nezere olej, když mám podhusteno nic se nestane. Řadí sametově, jede jak z praku a žere 8 na sto.

Koupil jsem ho za nějaké peníze a po dvou letech užívání mi ho vykoupi protiuctem za stejnou částku. Má jedinou vadu a sice ze se na nej lepí typ ženských, o které nestojím:)
P.S. Ten pravopis je dnes obzvláště příšerný

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Deset míst v Chorvatsku, která musíte vidět





nejčtenější články

BMW M5 - jaké je jako ojetina?

S jakým dieselem koupit Mercedes W124?

Fiat Stilo - s jakým benzínem jej koupit?





Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.