Dobrý den,přemýšlím o nákupu auta do cca 400.000 Kč. Uvažuji i nad MPV a mám z toho těžkou hlavu. Mám několik favoritů, ale nevím s jakým motorem a podobně. Auta by měla být 2005 roku výroby a popřípadě mladší. S nízkou spotřebou (7-8 litrů), ale aby to jelo. Zatím jsem na internetu našel něco, ale mám z toho tu hlavu spíš větší než menší. Takže prosím o radu, které z níže uvedených aut by jste doporučili a s jakým motorem (spíše benzín, ale dieselu se nebráním). Je to na ježdění ve 3, časem snad víc. Jedná se o Citroen C8 a Picasso, Mazdu 5 a Premacy, Opel Zafiru, VW Touran. Předem díky za raduVítek" />
 
Srovnání populárních MPV - co koupit pro rodinu?
 
 
 
 
 
 

Srovnání populárních MPV - co koupit pro rodinu?

již zítra na TipCars.com

Tesla Semi: revoluční elektrický tahač ujede na jedno nabití až 800 km a na stovku zrychlí za pět sekund
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Dotaz

Dobrý den,přemýšlím o nákupu auta do cca 400.000 Kč. Uvažuji i nad MPV a mám z toho těžkou hlavu. Mám několik favoritů, ale nevím s jakým motorem a podobně. Auta by měla být 2005 roku výroby a popřípadě mladší. S nízkou spotřebou (7-8 litrů), ale aby to jelo. Zatím jsem na internetu našel něco, ale mám z toho tu hlavu spíš větší než menší. Takže prosím o radu, které z níže uvedených aut by jste doporučili a s jakým motorem (spíše benzín, ale dieselu se nebráním). Je to na ježdění ve 3, časem snad víc. Jedná se o Citroen C8 a Picasso, Mazdu 5 a Premacy, Opel Zafiru, VW Touran. Předem díky za raduVítek
PORADNA, 08.04.08 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 2x
vaše hodnocení: 5 b.

Odpověď

Dobrý den,

s cenovou hranicí, kterou jste určil, máte možnost vybírat prakticky mezi všemi současnými modely MPV. Některými z Vámi vybraných vozů jsme se již v našich poradnách zabývali, proto nebudu detailně rozepisovat všechny silné a slabé stránky a rovnou Vás odkáži na příslušné články na TipCars.com.

Citroën C8 (2002 - ?) a Citroën Xsara Picasso (1999 - ?)

Citroen C8Tyto dva vozy francouzského výrobce můžeme okomentovat společně. Citroën Picasso se objevil na trhu již v roce 1999 jako reakce na hlavního konkurenta, Renault Mégane Scénic. V současné době je ještě stále v prodeji jako nový, i když nástupce v podobě C4 Picasso je již dávno v nabídce. C8 je oproti tomu novějším modelem, od roku 2002 je nabízen společně se svými třemi konstrukčními sourozenci Peugeotem 807, Lancií Phedra a Fiatem Ulysse. Sice jsou to zástupci rozdílných automobilových segmentů, můžeme ale najít určitou paralelu. Interiér je prostorný a variabilní. Nabízí očekávané pohodlí, zajímavé materiály a design. Vzhled vozu je mírně extravagantní, tak jak je u francouzských vozů zvykem. Jízdní vlastnosti u obou modelů byly až na druhém místě, zejména u Picassa jsou vyloženě nesportovní, velké náklony karoserie, špatná stabilita při vyšších rychlostech, nepřesné řazení a řízení. Ceny ojetin jsou u obou těchto modelů spíše nižší vzhledem k pořizovací ceně nového vozu. Pohonné jednotky bych zde doporučil vznětové. U Picassa moderní 1.6 16V s výkonem 80 kW. Chválit tento motor z hlediska spotřeby, výkonu, kultivovanosti a také spolehlivosti by bylo nošením dříví do lesa. Pokud by to měl být benzínový motor, pak bych vybral 1.6 16V s výkonem 80 kW, který byl v nabídce od roku 2005. Poskytuje pro tento vůz dostatečný výkon s rozumnou spotřebou a je i docela spolehlivý. Pozor dejte snad jen na visící ventily – jak jsme již několikráte zmiňovali. U větší „cé osmičky“ bych doporučil vznětový agregát 2.2 16V s výkonem 98 kW. Je dostatečně silný a v mezích současných vznětových motorů i spolehlivý. O možných závadách jsme se již zmiňovali v předchozích článcích .

Mazda 5 (2005 - ?) a Mazda Premacy (1998 – 2004)

Mazda PremacyJaponské vozy se ve srovnáních našich čtenářů zas tak často neobjevují a je to škoda. Oba výše zmiňované vozy jsou výbornými MPV, jedná se ale o dvě po sobě jdoucí generace. Mazda 5 nahradila v nabídce výrobce model Premacy (na některých trzích je toto označení stále používáno, jedná se ale o model totožný s Mazdou 5). Vzhledem k tomu, že při troše štěstí je možno sehnat Mazdu 5 těsně pod Vámi vytyčenou cenovou hranicí, moje doporučení bude jednoznačně směřovat k ní. Jako první zmíním design. Je zde patrný posun oproti Mazdě Premacy – vzhled „pětky“ je již naprosto současný a vychází z modelů Mazda 3 či dosluhující Mazdy 6 první generace. Rovněž interiér je oproti Mazdě Premacy více evropský, a to jak vzhledem, tak i použitými materiály. Plasty jsou sice tvrdé, zde bych to ale rozhodně neviděl jako problém. Variabilita a prostornost interiéru jsou na očekávané úrovni a kromě několika prohřešků proti ergonomii je vše v naprostém pořádku. Systém posuvných bočních dveří je zejména v městském provozu výhodou a oproti výše popisovanému Citroënu C8 se zatím zdá, že nebudou působit žádné potíže. Jízdní vlastnosti jsou na poměry MPV velice dobré a v kombinaci s optimálně účinnými brzdami a dobře naladěným systémem jízdní stability dovolují i trochu sportovnější svezení. Mazda 5 navíc patří mezi velice spolehlivé vozy, a to zejména se vznětovým motorem vlastní konstrukce 2.0 MZR-CD s výkonem 105 kW. Pokud budete trvat na zážehovém motoru, 2.0 16V s výkonem 107 kW, také Vám jej rozmlouvat nebudu, pouze upozorním na trochu vyšší hlučnost a spotřebu v praxi zhruba o 2 litry vyšší ve srovnání s dieselem. Mazda 5 je na trhu teprve třetím rokem a v současné době zatím nejsou známy nějaké vážné opakující se závady. Majitelé si občas stěžují na hluk od přední nápravy (zřejmě způsobeno pryžovým uložením stabilizátoru), což servisy řeší v rámci záruky, a nepravidelné sjíždění pneumatik. U vznětového motoru se mohou objevit problémy s častým ucpáváním filtru pevných částic (podobně jako u VW 2.0 TDi 125 kW) - výrobce řeší přeprogramováním, a také s kolísáním otáček při volnoběhu. Také se již vyskytly problémy se stabilizačním systémem. Jednalo se o chybu softwaru – výrobce řešil novou verzí.

Opel Zafira (2005 - ?)

Opel ZafiraU Zafiry bych opět vzhledem k cenové relaci navrhoval „pokukovat“ spíše po aktuální generaci, která je na trhu od roku 2005 a nejlevnější exempláře již čtyřsettisícovou hranici atakují. Pokud budu popisovat výhody, musím se zase opakovat – sedmimístné uspořádání interiéru, systém sklápění a vyjímání sedadel, dostatek odkládacích prostor – to vše Zafira nabízí. Interiér se nese v duchu současných modelů značky – na palubě najdete stejné komponenty, jako např. v Astře a vše působní solidním dojmem. Podle mého názoru je to výrazný skok oproti předchozí generaci. Díky bohatému prosklení a vyššímu posedu pasažérů je z vozu velice dobrý výhled. Navzdory jednoduché konstrukci podvozku můžeme pochválit výborné jízdní vlastnosti, někomu může ovšem vadit trochu tvrdší naladění. Nabídka motorů je velice pestrá. Ve svém dotazu jste naznačil preferenci zážehové pohonné jednotky, bohužel u všech Vámi vybraných modelů mi ty vznětové připadají stejně dobré, ne-li lepší. Ze zážehových bych tedy volil 1.8 16V s výkonem 103 kW. Tento motor je při ještě únosné spotřebě paliva dostatečně výkonný na vůz, který je přece jen dost těžký a má velkou čelní plochu. Ze vznětových agregátů bych jmenoval moderní a spolehlivé jednotky 1.9 CDTi ve výkonových verzích 88 a 110 kW. Ten výkonnější považuji za optimální pohonnou jednotku. Nenapadá mne žádná výrazná slabina tohoto vozu. Objevují se vůle na přední nápravě, klasické závady na displejích palubního počítače a u vznětové pohonné jednotky může potíže působit filtr pevných částic. Celkově je ale Zafira druhé generace zatím bez vážnějších problémů.

Volkswagen Touran (2002 - ?)

VW TouranNěmecký výrobce tímto vozem vstoupil do segmentu menších MPV. Touran nabízí obvyklé kvality, které příznivci značky očekávají. Design vozu je tedy velice konzervativní, interiér rovněž. Materiály jsou až na výjimky kvalitní. S tou variabilitou interiéru už se opakovat nebudu – je jasné, že když výrobce chce nabídnout konkurenceschopné MPV, musí počítat s posunováním sedadel, dostatkem odkládacích prostor atd.. Touran nabízí velice dobré jízdní vlastnosti, slušné brzdy a i řízení a řazení jsou velice povedené. Podvozek je odolný a ani po větší dávce kilometrů nežádá nepřiměřené investice. Velice oblíbené motory TDi zde musím zahrnout mezi klady i zápory tohoto vozu. K dispozici je buďto 1.9 TDi s výkonem 77 kW, nebo 2.0 TDi s výkonem 100, později 103 kW. Spotřeba je stále nízká, zátah okolo 2 tis. otáček mohutný, hlučnost vysoká. Navíc se stále potýkají s problémy se setrvačníkem, praskajícími hlavami, EGR ventily či odcházejícími turbodmychadly. Pokud budete chtít sáhnout po benzínové variantě, občas se za solidní cenu objeví vůz s osmiventilovou jedna-šestkou s výkonem 75 kW. Pokud Vám nevadí trošku drsnější zvuk, jedná se o celkem spolehlivý agregát. Elektronika v tomto voze také občas stávkuje a některé detaily v interiéru (např. ovládání klimatizace) se velice rychle „ošoupou“. Jaké je tedy celkové hodnocení tohoto automobilu? Milovníci statistik jistě namítnou jeho umístění na čelních pozicích v reportu TÜV, jiní zase mohou upozornit na jeho tristní výsledek v dlouhodobém testu německého Autobildu. Já bych si dovolil tvrdit, že se jedná o průměrný automobil.

Závěr

Vybrat nejvhodnějšího kandidáta není nikdy lehké. Navíc jsme limitováni částkou, kterou za vůz hodláme utratit. Pokud bychom v tomto případě neměli hranici stanovenou, rád bych doporučil Opel Zafira s motorem 1.9 CDTi 16V s výkonem 110 kW. Obávám se ale, že všechny nabízené kousky budou nad částkou 400 tisíc Kč. U Mazdy vidím podobný problém – většina nabízených exemplářů také stanovenou hranici překračuje. Jako kompromis bych tedy označil VW Touran. Vzhledem k tomu, že je na trhu od roku 2002, bude již v požadované cenové relaci dostatečný výběr. Zejména nízká spotřeba vznětových motorů, vynikající pasivní bezpečnost a pomalejší pokles hodnoty jsou dle mého názoru hlavní argumenty v tomto výběru. Bez finančního hlediska mi pak vychází toto pořadí: Opel Zafira, Mazda 5, VW Touran, Citroën C8, Mazda Premacy, Citroën Xsara Picasso.

Vaše další dotazy zasílejte na e-mail: poradna@tipcars.com

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 10.04.2008 13:24 
Všude v článku se píše o cenovém limitu, ale samotnou výši limitu se člověk dozví až v posledním odstavci. Měli byste ji dát spíš na začátek, ať je jasné v jaké cenové hladině se v článku pohybujeme.
- 10.04.2008 16:59 
mikes napsal:
Všude v článku se píše o cenovém limitu, ale samotnou výši limitu se člověk dozví až v posledním odstavci. Měli byste ji dát spíš na začátek, ať je jasné v jaké cenové hladině se v článku pohybujeme.
Proč,než tohle napíšeš,se raději pořádně ještě jednou nepodíváš ať pak nejsi za hlupáka? Dyť ta cena je hned v první větě v tom dotazu-na prvním řádku!
- 11.04.2008 10:51 
anonym napsal:
Proč,než tohle napíšeš,se raději pořádně ještě jednou nepodíváš ať pak nejsi za hlupáka? Dyť ta cena je hned v první větě v tom dotazu-na prvním řádku!
Hlupak jses ty, nize je zkopirovany text ze zacatku clanku, muzes mi ty chytra hlavo oznacit tucne kde tam vidis 400 000Kč?! Pokud neveris, muzu poslat i screenshot.
-------------------------------------------------------------

Srovnání populárních MPV - co koupit pro rodinu? PORADNA 08.04.08 | 00:00 Zájemce o koupi MPV vybírá mezi Citroënem, Mazdou, Opelem a VW. Který vůz doporučíme?

--------------------------------------------------------------------------------
Odpověď


Dobrý den,

s cenovou hranicí, kterou jste určil, máte možnost vybírat prakticky mezi všemi současnými modely MPV. Některými z Vámi vybraných vozů jsme se již v našich poradnách zabývali, proto nebudu detailně rozepisovat všechny silné a slabé stránky a rovnou Vás odkáži na příslušné články na TipCars.com.
- 12.04.2008 17:13 
mikes napsal:
Hlupak jses ty, nize je zkopirovany text ze zacatku clanku, muzes mi ty chytra hlavo oznacit tucne kde tam vidis 400 000Kč?! Pokud neveris, muzu poslat i screenshot.
-------------------------------------------------------------

Srovnání populárních MPV - co koupit pro rodinu? PORADNA 08.04.08 | 00:00 Zájemce o koupi MPV vybírá mezi Citroënem, Mazdou, Opelem a VW. Který vůz doporučíme?

--------------------------------------------------------------------------------
Odpověď


Dobrý den,

s cen...
Myslíš,že bych napsal,že to je v prvním řádku kdyby to tam nebylo? napsal jsem-v prvním řádku v tom dotazu!! Ten je ještě nad tou odpovědí! )
Nebo ty tam snad ten dotaz nemáš? Že by v jiném prohlížeči se to zobrazovalo jinak? Který používáš? Zkus Explorer. Je pravda,že v něm ty stránky vypadají dost jinak než třeba v Opeře.
- 14.04.2008 11:05 
anonym napsal:
Myslíš,že bych napsal,že to je v prvním řádku kdyby to tam nebylo? napsal jsem-v prvním řádku v tom dotazu!! Ten je ještě nad tou odpovědí! )
Nebo ty tam snad ten dotaz nemáš? Že by v jiném prohlížeči se to zobrazovalo jinak? Který používáš? Zkus Explorer. Je pravda,že v něm ty stránky vypadají dost jinak než třeba v Opeře.
Nic takoveho tam nevidim, jen to co jsem napsal uz drive do prispevku. Pouzivam IExplorer 6. Asi to nemaji moc odladene :o/
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (930) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (605) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 025) | komentářů (4) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 948) | komentářů (4) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 607) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 376) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 223) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 143) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 655) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 154) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 440) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 028) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 806) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 103) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 051) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 122) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 367) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 579) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 755) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 337) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 210) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 014) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 746) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 178) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 312) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 744) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 248) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 257) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 650) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 128) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 226) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 899) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 028) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 583) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 489) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 472) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 919) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 713) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 834) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 104) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 117) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 668) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1183)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Srovnání pop ...