Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Škoda Karoq – koupit starší kus s nejslabším benzínovým tříválcem?

Poradna
František Mašek | 05.07.2023
foto: Michal Štengl
Vojta plánuje pořízení pětiletého Karoqu s motorem 1.0 TSI. Je tato jednotka i po letech vhodným adeptem na spolehlivou motorizaci?
Dotaz
Zdravím, plánuji si během léta pořídit nějaký hezký Karoq do 400 tisíc korun. Chci se zeptat na benzínový litr TSI – na jeho spolehlivost, atd…je to tříválec, nemám k němu moc důvěru. Děkuji, Vojta.


Odpověď
Dobrý den Vojto, Vámi vybraný tříválec 1.0 TSI má v bazarové nabídce nejčastěji výkon 85 kW (případně od roku 2020 výkon 81 kW). Jde o spolehlivý motor řady EA 211, který mohu doporučit. Pro běžnou jízdu jde o nejlepší volbu. Tichý a úsporný motor má v Karoqu pouze jednu nevýhodu – v zimě na sněhu a ledu mají přední kola s lehkým motorem malou trakci, proto si raději přibalte řetězy.

Pokud se mrknete do naší inzerce, uvidíte sám, že vybrat starší Škodu Karoq nebude žádný problém. Výběr je dostatečný, aktuálně se s Vámi zvoleným motorem nabízí cca čtyři desítky vozidel s cenami od 340 tisíc korun. Méně jeté kousky pak začínají na částkách kolem 450 tisíc korun. Právě tuto sumu doporučuji jako základní pro pořízení bazarového Karoqu.

Litrový motor může být spojen se šestistupňovým manuálem, nebo sedmistupňovým DSG (DQ 200) se suchými spojkami. Tento automat funguje dobře a bude spolehlivý i u ojetin, je ale třeba vyměnit olejovou náplň převodovky po cca 120 tis. km. a to včetně filtru. Motor má rozvodový řemen, který se běžně nemění.

Podvozek je robustní a vydrží i vyšší nájezdy. Karoq má s tímto motorem vzadu jednoduchou vlečnou nápravu, která je pro svou následnou údržbu při vyšších nájezdech výhodou. Pokud se už něco pokazí, jde o tekoucí vodní pumpu. Jinak jsou zkušenosti majitelů s tímto vozem pozitivní. Výhodou je také fakt, že ani nejstarší kousky z roku 2017 prozatím nereznou. Za mne tedy palec nahoru.
Hodnocení článku
3.0 z 5 (60%)
Hodnoceno: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
Kelthuzad, 27.07.2023 10:55
Mohu souhlasit. Karoq s tříválcem máme již přes rok a nemohu si na nic stěžovat.
vstoupit do diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů