Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Škoda Kamiq - koupit s nejslabším motorem a cenovkou 350 tis. Kč?

Poradna
František Mašek | 27.01.2023
Josef si v naší inzerci vyhlédl tříletý Kamiq 1.0 TSI s cenou 350 tis. Kč. Jak tento motor hodnotíme?
Dotaz
Dobrý den, co říkáte na Kamiq s 1.0 TSI? Mám možnost koupit auto z roku 2019, ujeto 50 000 km, cena 350 000 korun. Zajímaly by mne hlavně slabé stránky auta, případně nějaké svolávací akce, abych mohl prověřit, zda to mé auto absolvovalo. Děkuji, Josef

Odpověď
Dobrý den, Kamiq je praktické auto s prostorným interiérem a fajn jízdními vlastnostmi. Alespoň tak jsem měl možnost jej poznat.

Platforma MQB A0 je shodná se Scalou. Jiné je ale naladění podvozku – Kamiq má vpředu tužší stabilizátory, jinak nastavené jsou i tlumiče a tužší je i zadní náprava s vlečnými rameny. To ale neznamená, že je auto na rozbitých okreskách tvrdé, naopak komfort jízdy je díky komfortnějšímu odpružení příkladný.

Také přeplňovaný litrový tříválec TSI je příjemným společníkem. Preferoval bych silnější verzi o výkonu 85 kW, která má navíc dvouhmotový setrvačník a celkově je tišší než 70kW verze.

V reálném provozu počítejte s kombinovanou spotřebou kolem 6,5 litru. Práte se na slabé stránky modelu. Za mne snad jen obvyklá bolístka – nemožnost vypnutí různých druhů asistentů, v tomto případě vadí hlavně ten pro vedení auta v jízdním pruhu. Někomu vadí i nepřehledný pohyb v menu multimediálního systému, ale je to o zvyku. To samé se týká i ovládání některých úkonů u klimatizace – je to malinko zdlouhavější, ale zvyknete si.

Ptal jsme se na svolávací akce. Zatím byly dvě. První ročníky se vydaly na svolávací akci na aktualizaci SW pro ovládání systému eCall, stejně tak první vozy z výroby musely na svolávací akci kvůli vadným švům potahů sedadel, které by při nehodě mohly negativně ovlivnit funkci bočních airbagů.

V obou případech jde o vozy vyrobené v roce 2019, tedy ve stejném roce jako je Váš vůz. Dle VIN kódu Vám bude prodejce/servis schopen potvrdit absolvování svolávací akce – pokud tedy byly pro toto auto doporučeny.

Celkově mohu bazarovou Škodu Kamiq doporučit. Výběr u tuzemských prodejců ojetin je víc než dostačující, tedy máte z čeho vybírat i v případě, že tohle konkrétní auto z jakéhokoli důvodu nakonec nekoupíte.

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
5.0 z 5 (100%)
Hodnoceno: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů