Škoda Felicia Pick-up: ideál malých živnostníků pomalu vymírá

V prodeji jsou jich poslední kousky a jejich nájezdy jsou většinou i přes 200 tis. km. Vyplatí se pořídit si ojetý pickup od Škody za cenu jednoho platu?
19.05.2017, poradna

hodnocení článku: 3.0 z 5 (60%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, uvažuji nad pořízením Škody Felicia v provedení Picku-Up, která se u nás v bazaru prodává za 25 tisíc korun. Má motor 1,3i a najeto 241 tisíc kilometrů. Poradíte, zda ještě něco vydrží, případně kolik? Díky Adam M.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Adame, nebudu schopen na dálku posoudit aktuální stav konkrétní ojetiny, ale pokusím se pro Vás i pro ostatní čtenáře zhodnotit Felicii Pick-Up z pohledu průměrné ojetiny, která se dnes v tuzemských autobazarech nabízí. Tenhle dvoudveřový pickup se v prodeji objevil v roce 1995 a má stejné motory jako Felicia (tedy 1.9D OHC, 1,3i a 1,6MPI. Po letech už ale v bazarech zbyl prakticky jen jeden, zážehová 1,3i s výkonem 50 kW. Aktuálně se jich prodává osm s cenami od 20 tis. korun až po 60 tis. Kč. S nájezdy je to ale hodně podobné, většinou za sebou mají všechny kousky cca 200 tis. km.
Motor má hliníkový blok a rozvod OHV s řetězem, který bych při koupi ojetiny doporučoval preventivně vyměnit. Je totiž docela pravděpodobné, že to před vámi ještě nikdo neudělal. U těchto motorů se také dost často propaluje těsnění pod hlavou válců. Na vině je poruchový termostat, který spíná ventilátor chlazení. Pokud selže, motor se přehřeje a těsnění se vypálí. Pick-up trápí také koroze podvozku, speciálně výfuku. Při koupi Vám také nesmí vadit, že spousta těchto aut je jen se základní výbavou, která často neobsahuje ani posilovač řízení. Na druhou stranu Pick-up má i v dnešní době minimální náklady na provoz, opraví jej téměř každý schopnější garážník a na každém vrakovišti seženete spousty levných dílů. Pokud si tohle auto pořídíte, dopřejte mu pravidelnou výměnu motorového oleje (nejpozději po 15 tis. km. nebo jednom roce) a po koupi nechte preventivně zkontrolovat ventilové vůle.
Bavíme se o užitkovém voze, takže na závěr zmíním i rozměry ložné plochy: její vnitřní délka je 1505 mm, šířka 1370 mm je v místech pro podběhy zúžená na 1020 mm.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Humusus, 12.05.2017 09:39
pro příklad uvedu otcovu felicii, která měla najeto přes 400 tis. km bez generálky, když ji nechával sešrotovat

takže motor by ještě něco najet měl, ale druhou stránkou je karoserie, najít dnes nezkorodovanou felicii je skoro zázrak, navíc co bazaristi za tyto auta chtějí za peníze, srovnejte to s jinými značkami.... osobně bych se poohlédl po něčem jiném
KoobaS, 12.05.2017 11:05
Já zase přihodím felicie co jsme měli v rodině. U jedné asi po 100 tkm odešlo těsnění pod hlavou. Sem tam svíčky, sem tam žárovky, sem tam olej. Jezdila na LPG a celkem bez problémů.
Druhá měla natočeno tacho kolem 200tkm a taky v ní byl plyn. Auto zničeho nic přestalo jet na plyn, pak i na benzín. Pak se přišlo na utřepaný kostřící drát. Pak se to zlepšilo, buď to aspoň na benzín nebo na plyn jelo. Po dalších pár tisících km praskla klikovka. Sehnal se za pár peněz jiný motor. Obě zašly na na hnědej mor.
Takže motory s trochou snahy vydrží hodně, případně se všude válí náhradní díly, spolehlivost spíš průměrná, ale opět, díly všude a skoro zadarmo. S kastlí toho člověk ale asi moc nepořeší...
kristian2, 12.05.2017 22:22
No podle me za 25000 nestojí záleží na co a jak dlouho ji chcete provozovat.servisovat se dá levně co se týče dílů,ale práci servisaka musíte zaplatit.na felde jsme nahrkali v pohodě 500000km dělalo se těsnění pod hlavou spojka tumice sinchron. V prevodovce.největší problém je že není na čem stavět strašně to rezavi a moc to neuveze-no uveze,ale je to pretizene a hreje se motor
enab, 21.05.2017 21:56
Tak jsem si oddychl, vypadáto že nejsem jediný, kdo truchlí po obyčejných autech, na každodenní práci.
GSX1100G, 23.05.2017 09:11
Forman z r.93 jsem prodával lehce ohnilý se 294.000km a motor byl ten nejmenší problém. Nebýt té začínající koroze, věřím tomu, že to ještě 100.000km nalítalo.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jeep Compass 2.0 MultiJet – crossover pro horaly

nejčtenější články

Velké SUV za 400 tisíc korun: ix55 nebo XC90?

Kia Sportage, nebo Škoda Yeti? Vybíráme ojeté SUV s dieselem

Audi A6 - vybíráme nejlepší diesel

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.