Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Seat Tarraco: jaký je nejsilnější naftový motor?

Poradna
František Mašek | 15.04.2024
foto: Seat
Vojta si vyhlédl tříletý Seat Tarraco 2.0 TDI o výkonu 147 kW. Jak je na tom tento motor se spolehlivostí a co neopomenout prověřit před koupí staršího kousku z autobazaru?
Dotaz
Dobrý den, v jednom brněnském autobazaru jsem objevil Seat Tarraco ročník 2021, najeto 75 tis. km. Cíleně jsem hledal auto ve stáří max. 3 roky ve výbavě FR. Jde o motorizaci 2,0 tdi 147 kW. Zajímalo by mě, jestli je spolehlivý, případně srovnání s verzí o výkonu 140 kW. Děkuji, Vojta

Odpověď
Dobrý den Vojto, Vámi vybraná motorizace se pod kapotu Seatu Tarraco podívala v roce 2020, taktéž od tohoto roku byla možnost zakoupit tohle SUV ve sportovní výbavě/paketu FR. Dvoulitrový diesel generace EA 288 Evo s dvojitým vstřikováním močoviny známe i z jiných koncernových modelů a jeho spolehlivost je zatím otázkou.

Některé kusy trpí zvýšenou spotřebou oleje, což samozřejmě při koupi nepoznáte. Výrobce se proti této vlastnosti chrání informací, že je zcela v pořádku dolévat půl litru oleje na 1000 km. Zatím si osobně netroufám tvrdit, že zvýšená spotřeba oleje bude mít v budoucnu vliv na menší spolehlivost těchto motorů, každopádně je třeba mít na paměti, že auto je už po standardní dvouleté záruce.

Doplňování oleje každopádně prodražuje provoz a je nutné mít v autě stále k dispozici olej na dolití + častěji myslet na pravidelné kontroly hladiny oleje. Pozor na správnou specifikaci oleje, pro tento motor hledejte číslo 507 00. Jde o olej se sníženým obsahem popela pro naftové motory disponující variabilním intervalem výměny.Proto bych já osobně raději volil prověřenou starší verzi dvoulitru o výkonu 140 kW, která má stejný točivý moment jako Vámi vybraná novější motorizace (400 Nm).

Celkově hodnotím Seat Tarraco jako poctivě postavené auto (ostatně základ je shodný s VW Tiguan Allspace. Když už něco zlobí, tak jde o korozi zadních brzdových kotoučů. Za mne tedy určitě palec nahoru.

Právě naftové motorizace jsou u tohoto modelu nejčastější volbou. Ne všechny jsou ale zároveň úplně ideální, například verze o výkonu 110 kW je za mne pro těžké auto příliš slabá. Osobně bych opravdu hledal kousky s motorem 2.0 TDI o výkonu 140 kW.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů