zpět
10005

S kterým benzínem koupit Ford C-Max II?

Náš čtenář uvažuje o C-Maxu druhé generace s benzínovým motorem. Která jednotka bude tou pravou volbou?
13.06.2018, poradna

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Hezký den do redakce, prosím o radu. S manželkou teď vybíráme ojetý Ford C-Max do 350 tisíc korun. Je lepší šestnáctistovka bez turba nebo ten tříválec? Díky za rady a tipy. Milan

ODPOVĚĎ: Dobrý den Milane, pokud toho mnoho nenajezdíte (což vzhledem k volbě zážehového motoru předpokládám), volil bych jednoduchý a osvědčený čtyřválec označovaný jako 1,6 Ti-VCT. Pokud jste klidný řidič, volte variantu s výkonem 77 kW, u které je větší důvod k dlouhodobé spolehlivosti. Ani silnější 92kW verze ale zatím nezlobí. Tyto modely s atmosférickými motory jsou navíc v tuzemských autobazarech výrazně levnější (od cca 200 tis. Kč) než tříválec s turbem.
Pokud se podíváme na motorizaci 1.0 EcoBoost (92 kW), vidíme zde velmi malý výběr na trhu ojetin. Motor se prodává až od roku 2012 a díky vyšší ceně si jej mnoho zákazníků nových vozidel nevybralo. Vyrábí se v motorárnách Fordu v německém Kolíně nad Rýnem a rumunské Craiově. Aktuálně jsou na TipCars.com k mání čtyři kousky s cenami od 350 do 450 tis. Kč, jde ale o zánovní automobily s velmi malým nájezdem. Ačkoli je tento tříválec zatím velmi chválen, osobně bych byl v jeho hodnocení opatrnější. Vzhledem k jeho konstrukci je nutné počítat s většími vibracemi na volnoběh než u čtyřválce + zde hrozí riziko zanášení motoru karbonem. Tento problém masivně postihuje silnější 1,6 EcoBoost (110 a 134 kW), který se v C-Maxu také nabízí, nicméně mezi ojetinami se téměř nevyskytuje.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.