zpět

S jakým benzínovým motorem koupit Nissan Qashqai?

Náš čtenář zvažuje koupi ojetého Nissanu Qashqai první generace po faceliftu s benzínovým motorem. Je to dobrá volba?
05.06.2018, poradna

hodnocení článku: 3.0 z 5 (60%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den všem, hodlám učinit zásadní rozhodnutí týkající se nákupu nového vozu. Půjde o Nissan Qashqai I. gen. po FL, nejspíše 1,6i. Je prosím tento motor spolehlivý? A jaký je silnější benzínový dvoulitr? Moc děkuji za upřesnění. Vašek.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Vašku, oba vámi zmíněné motory jsou velmi spolehlivé. Ceny ojetin po faceliftu (2010) dnes začínají pod 200 tisíci korunami a pohybují se zhruba do 300 tis. Kč. Nejdříve tedy k benzínové šestnáctistovce. Ta má výkon 84 kW a s těžkým Nissanem má co dělat. Nedoporučuji tedy tento motor (s jen pětistupňovým manuálem) pro delší trasy, kde se kromě zvýšené spotřeby projevuje také hlučnost. Pro příměstský provoz je naopak ideální. Skvělá je také jeho spolehlivost. V nabídce ojetin je to u nás aktuálně jediná dostupná motorizace.

Větší 2.0i se v tuzemských autobazarech téměř nevyskytuje. Třeba v Německu je ale těchto ojetin se zážehovým dvoulitrem docela dost. Příkladně spolehlivá jednotka má výkon 103 kW a kromě vyššího výkonu je její velikou výhodou i šestistupňová převodovka. Můžete na něj narazit i v automatu označovaném jako X-Tronic, který bych ale příliš nedoporučoval, zvláště pokud nebude prodejce schopen doložit výměny oleje v této automatické převodovce. V nabídce jsou i verze s pohonem 4x4 (těch je asi čtvrtina z nabídky).

Ceny faceliftovaných Nissanů Qashqai s touto motorizací se na německém trhu pohybují v přepočtu od 200 tisíc korun, sehnat ale můžete i velmi málo jeté vozy s pár desítkami tisíc kilometrů, jejichž cena může atakovat hranici 400 tisíc korun. Oba motory mají bezúdržbový rozvodový řetěz. Výrobce naštěstí předepisuje měnit motorový olej už po roce, takže je pravděpodobné, že toto bylo u pravidelně servisovaných kousků dodržováno. Malou nevýhodou je fakt, že benzínový Qashqai si nemůžete nechat předělat na LPG, výrobce toto přímo zakazuje. Pokud se pro ojetý Qasqai první generace vypravíte do bazaru, zaměřte se hlavně na podvozek. Ten často a rád koroduje. Přední ramena a tyče stabilizátoru toho také mnoho nevydrží, zkontrolujte jejich vůle. Vozů po faceliftu už se naopak netýkají závady zadních tlumičů.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.