zpět

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Náš čtenář zvažuje model 166 s benzínovým motorem, jenže v nabídce jich je několik. Který z nich bude i po letech nejspolehlivější?
06.07.2018, poradna

hodnocení článku: 4.2 z 5 (84%)
hodnoceno: 5x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Zdravím všechny alfisty! Vážně uvažuji o AR 166 po FL od roku 2003. Který šestiválec bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti? Díky, pepe

Motor 3,2 V6 s výkonem 177 kW umí s Alfou 166 krásně cvičit a je i spolehlivý.
ODPOVĚĎ: Dobrý den, předem je třeba říci, že Vámi hledané auto se u nás téměř nevyskytuje. Aktuálně se v inzerci vyskytují pouze starší kousky před faceliftem, které mají nájezdy kolem 200 tisíc km. Lze u nich očekávat, že jejich provoz bude i přes nízkou pořizovací cenu poměrně drahý. Ani na západ od našich hranic ale není model po faceliftu běžnou ojetinou. V celém Německu se aktuálně prodává jen pět kousků s benzínovými motory! Ceny se pohybují mezi 100-150 tis. Kč. Osobně bych hledal auto s nejsilnějším nabízeným motorem, tedy 3,2 V6 s výkonem 177 kW. Jede opravdu hezky a má skoro shodnou spotřebu jako slabší třílitr (3.0 V6 162 kW), tedy 12-15 l/100 km. Navíc právě nejsilnějších motorizací je mezi ojetinami nejvíce. Třetím možným motorem je 2,5 V6 s výkonem 140 kW, který ale nejspíš v nabídce ojetin ani nezahlédnete. A pokud ano, stejně Vám jej nedoporučím, nejede vůbec tak hezky jako silnější dva motory. Shrnuto - jak 3,2 V6, tak i 3,0 V6 jsou spolehlivé a při pravidelné výměně oleje a rozvodů co 5 let přežijí zbytek auta.

To nejzásadnější, co vás při nákupu 166 čeká, je totiž nutnost odhalit technický stav zbytku vozu. Mluvím hlavně o podvozku, který potřebuje průběžnou péči. Vzhledem ke skutečnosti, že i na německém trhu mají vozy najeto kolem 200 tis. km, bude třeba se připravit na výměnu tlumičů, příčných spodních ramen, ložisek nebo jednotlivých pryžových dílů na podvozku. Před nákupem si auto rozhodně nechejte zvednout a s odborníkem zkontrolujte vůle v nápravách.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
KoobaS, 29.06.2018 09:38
Ono dost záleží na tom, jak chce zájemce auto provozovat...
Tak jako tak je asi nejlepší volbou jít do osvědčeného Bussa... Přecejenom je trvanlivější než twinsparky, má větší výkonovou rezervu a krásný zvuk. Po faceliftu se dodával s 6q manuálem.
Trochu problém bude sehnat hezký kus. Rozhodně bych hledal mezi Českou komunitou Alfistů, v nabídce bude ovšem stejně převažovat nafta...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Škoda Kodiaq Scout - přesvědčí medvěd o síle 140 kW k investici za milion?

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.