zpět

S jakým benzínem koupit Toyotu Avensis?

Náš čtenář by rád koupil zachovalý Avensis druhé generace se zážehovým motorem. Který mu doporučíme?
08.05.2018, poradna

hodnocení článku: 2.0 z 5 (40%)
hodnoceno: 5x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, dlouhou dobu jsem jezdil s Toyotou Avensis I, teď bych chtěl nástupce. Na ojeté auto mám 130 tisíc korun. Myslíte, že za tuto cenu seženu hezký kousek? A jaký benzínový motor je podle vás nej volbou? Díky, Antonín.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Antoníne, Toyota Avensis druhé generace je obecně i po letech považována za povedené a dobře postavené auto. Světlo světa spatřila v roce 2003 a ve výrobě vydržela až do roku 2008. V tuzemských autobazarech můžete v případě benzínových motorizací natrefit na více než dvacet kousků s cenami od 60 do 160 tisíc korun. Základním benzínovým motorem je šestnáctistovka VVT-i s výkonem 81 kW. Ta byla k dispozici po celou dobu prodejů, přesto se v inzerci mnoho nevyskytuje. Ojetiny s tímto motorem jsou však velmi levné. Samotný motor je spolehlivý a nedá se říci, že by s ním byl Avensis tragickým lenochem. Za mne tedy mohu doporučit, zvláště pro majitele, který toho mnoho nenajede, případně se nepouští na žádné delší cesty.

Mnohem rozšířenější je však mezi ojetinami motorizace 1,8 VVT-i s výkonem 95 kW. Představuje nejrozumnější kompromis mezi výkonem, spotřebou a spolehlivostí. Ceny bazarových kousků s tímto motorem začínají na 70 tisících Kč, za Váš rozpočet to však mohou být vozy posledních ročníků s nájezdy kolem 120 tisíc kilometrů.

A pak tu máme dvoulitr VVT-i s výkonem 108 kW, který patří také mezi spolehlivé motory. Je konstrukčně složitější, má přímý vstřik a budete mít malinko menší výběr (aktuálně kolem desítky vozidel), než v případě rozšířenější osmnáctistovky. Pokud však hodně jezdíte dlouhé trasy, jde o nejlepší volbu.

Nejsilnějším zážehovým motorem v nabídce Toyoty Avensis druhé generace je zážehový čtyřválec 2,4 VVT-i s výkonem 120 kW. Ačkoli motor sám o sobě netrpí žádnými problémy, byl od výrobce vždy kombinován s automatickou převodovkou, který požírá výkon motoru a zbytečně zvyšuje spotřebu. U nás se v nabídce tento motor téměř nevyskytuje, v zahraničí jej sice seženete, ale mou volbou by z uvedných důvodů nebyl.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.