Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Renault Thalia: koupit první generaci s motorem 1,5 dCi?

Poradna
František Mašek | 11.03.2024
foto: TipCars.com
Patrik potřebuje pracovní auto na krátké popojížďky. Bude dobrou volbou dvacetiletá naftová Thalia za 33 tisíc korun? Je to rok 2004 a auto má nájezd 180 tisíc.
Dotaz
Ahoj, jen rychlý dotaz – co říkáte na Renault Thalia 1,5 dci? Je to rok 2004 a auto má nájezd 180 tisíc. Výkon 48 kw, potřebuji jen něco pracovního, nájezd do 5 km za den. Děkuji za názor, Patrik.

Odpověď
Dobrý den Patriku, naftová patnáctistovka dCi o výkonu 48 kW se v Renaultu Thalia první generace bohužel neukázala v nejlepším světle. Má sice příjemně nízkou spotřebu, ani po desetiletích moc nerezne a zavazadelník je také příjemně veliký. Na druhou stranu tento motor je z hlediska spolehlivosti dost problematický (zlobí hlavně vstřikování), a proto bych osobně raději hledal jinou motorizaci.

Abych byl konkrétní, doporučuji základní motor 1,2 16V o výkonu 55 kW. Dynamické vlastnosti motoru jsou na udávaný výkon i objem také poměrně slušné, na běžné ježdění zkrátka motor dostačuje. Dvanáctistovka se také v bazarové nabídce vyskytuje nejčastěji.

Na rozbité české silnice je podvozek připraven dobře – má měkčí naladění i pohodlná sedadla. Ta vzadu ale trápí cestující malým prostorem na kolena a někdo může mít problém i s místem na hlavu. V této cenové kategorii nemá význam zmiňovat tolikrát omílaný „divný“ design zadních partií karoserie, stejně tak i lacině působící interiér, ale to vše thalii určitě odpustíte. Před koupí zkontrolujte podvozek, kde může korodovat výfuk a mrkněte se na stav brzd.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů