zpět
10455

Proč koupit i nekoupit Audi A6?

Pro našeho čtenáře, ale i pro vás ostatní jsme zpracovali pro i proti nákupu ojeté Audi A6 čtvrté generace. Je na vás, jak se rozhodnete, tohle byste ale měli před koupí vědět.
28.09.2018, poradna

hodnocení článku: 2.6 z 5 (52%)
hodnoceno: 17x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, moc prosím o zhodnocení ojeté Audi A6 C7 jako celku. Zajímají mne v kostce důvody, proč si ji koupit a proč ne. Nechci věřit jen hospodským povídačkám. Moc vám děkuji. Libor

ODPOVĚĎ: Dobrý den Libore, zkusím Vám tedy stručně nastínit klady i zápory tohoto modelu, věřím že to pomůže při rozhodování.

PROČ NEKOUPIT:

1) Podvozek čtvrté generace Audi A4 je postaven docela dobře, co se ale nepovedlo je přední náprava. I při nižších nájezdech se objevují vůle v tyčkách stabilizátoru a často hučí ložiska zadních kol. Při koupi ojetiny si tedy nezapomeňte stav přední nápravy speciálně prověřit na zvedáku.

2) U všech dieselových motorizací s manuální převodovkou (nejčastěji 2.0 TDI) dochází k opotřebení dvouhmotových setrvačníků. Jeho vůli odhalíte hlavně po nastartování studeného motoru, nebo díky vibracím při jízdě.

3) Ušetřeny závad nejsou ani benzínové motory s přímým vstřikováním, které jsou konstrukčně složité. Zlobí předsuvníky časování ventilů a rozvody. A že by byly motory FSI a TFSI úsporné, to se také nedá říci.

4) Automatická sedmistupňová dvouspojková převodovka S-tronic se nepovedla ani v této generaci. Často u ní dochází k únikům převodového oleje i k závadám mechatroniky. Vždy jde o nákladnější opravy.

5) A pak tu máme to, co už většina z nás motoristů zná. Audi A6 je prostě prémiovka a k ní patří rizikovější nákup ojetin, dražší servis, zvýšený zájem zlodějů a proto i celkově vyšší pojistka.

PROČ KOUPIT:

1) Čtvrá generace "á-šestky" má skvělé jízdní vlastnosti a u většiny motorizací nabízí i slušnou dynamiku. Za volantem se nudit nebudete.

2) Pokud zvolíte motorizaci 2.0 TDI, nebo 3.0 TDI, budete spokojeni se spotřebou kolem 6-7 litrů. Naopak 3.0 TDI Bit se dvěma turby bude jezdit cca za 10 l/100 km.

3) Dobře fungující pohon všech kol Quattro. U kousků s automatem S-tronic budete mít mezinápravový diferenciál, u Tiptronicu se o pohon stará šnekový torsen. Tak jak tak, oba systémy jsou spolehlivé a ani po letech nezlobí. Při nákupu ojetiny se jich proto nemusíte obávat.

4) A nakonec zmíním i benefity, které od prémiového vozu tak trochu čekáte. Třeba hezký nestárnoucí design, kvalitní zpracování interiéru, dobré odhlučnění, nebo zajímavé prvky výbavy.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
F_quattro, 22.09.2018 10:14
Zdravím,
jsem sice majitelem Audi A4 Avant 3.0 TDI quattro 176KW v automatu, rok 2010, před tím jsem měl A4 Avant 1.9 tdi 96kw.
Mám několik kamarádů s A6 3.0 TDI quattro 176KW. ( roky 2008-2014 ).
Audinky jsem kupoval po prvním majiteli najeto kolem 80-100. tis. km.
Kupuji vozy pouze po prvním majiteli se serviskou !
Případně si přes Audi nechám zkontrolovat pro jistotu historii.
Nyní mám najeto 214. tis. km, jen s běžným servisem ( dle servisky ) bez jediné závady, totéž u předchozího auta. Stejně je to u kamarádů s A6 se stejným motorem.
Servis nedělám v Audi, mám svůj oblíbený a pro mě férový autoservis.
Píši protože motorizace A6 a A4 je skoro shodná, též karoserie - nereznou, krásně zpracovaný interiér u A6 - 4 gen ještě hezčí dle mě.
Další věc je jestli kombíka ( Avant ), nebo sedan a dvojkolka nebo quattro. Já dávám přednost Kombi a quattro, víc se mi líbí a hlavně s rodinou je to praktičtější, někdy box na střechu, někdy vozík na tažné. To je ale čistě můj osobní názor a mé potřeby.
Všeobecně bych se A6 nebál pokud jí chcete, kor 4. generace, to jsou zánovní vozidla.
Bude dražší servis než u A4 to je jasné.
Ještě jedna věc já třeba pokukuji po A4 Allroad, podvozek je jenom nepatrně vyšší, myslím že o 4 cm. Na naše silnice asi ideál. Tak jestli ještě nezvolit verzi A6 Allroad, jde o to kde hlavně budete jezdit.
Za mě pokud se vám A6 líbí, jděte do ní, myslím že budete spokojen.
danet - redakce TipCars, 24.09.2018 10:06


Dobrý den, sepište své zkušenosti s Audi do samostatné recenze: https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/
Budeme se těšit Pohodové pondělí!
euroset, 28.09.2018 09:48
V inzerátech se u Audi A6 uvádí maximálně počet převodových stupňů, obsah a výkon motoru a VIN kód. Lze podle některých markant zjistit, jaká je ve vozidle převodovka?
ctverak, 01.10.2018 11:55

V poradně jsem toho upřímně čekal trochu víc, ale S-tronic je 7 st převodovka konstrukčně je to dvojspojka DSG, Tiptonik je 8st. automat od ZF.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.