Přehled velkých MPV do 200 tis. Kč.
 
 
 
 
 
 

Přehled velkých MPV do 200 tis. Kč.

již zítra na TipCars.com

Tesla Semi: revoluční elektrický tahač ujede na jedno nabití až 800 km a na stovku zrychlí za pět sekund
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
DotazDobrý den,
chceme si s manželkou a dvěma dětmi pořídit nějaké starší MPV. Rozhodujeme se mezi Peugeot 807, Citroen C8, VW Sharan, Seat Alhamra. Rok výroby 2002-2004, palivo diesel. Obracím se na Vás s prosbou o radu, který z těchto vozů je tak co se týče do kvality a spolehlivosti nejlepší.
Chci, aby tento vůz měl dostatečný výkon, ale celkem i příznivou spotřebu. Cena vozu tak v rozmezí 150 000Kč až max.200 000Kč. Prosím o pomoc při výběru a radu nebo i nějaký tip. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
S pozdravem Šauer P. Brno.
PORADNA, 23.04.10 | 00:00
hodnocení článku 1.0 b / 1x
vaše hodnocení: 1 b.

Odpověď

Peugeot 807Dnes se podíváme na širší soupis velkých MPV, které je možno pořídit do 200 tis. Kč a zkusíme porovnat jejich vlastnosti.
V naší poradně se schází poměrně velké množství dotazů na rodinné automobily, jejich porovnání v různých skupinách, žádosti o vypsání výhod i nedostatků různých modelů z této kategorie, výběr vhodné motorizace atd. Proto si dovolím na zmíněný dotaz odpovědět trochu více ze široka a alespoň částečně tak podat informace všem, kteří o nákupu velkého MPV v podobné cenové hladině uvažují. O mnohých z nich zde bylo již hodně napsáno a tak při prohlédnutí archivu poradny či recenzí naleznete plno užitečných informací. Stejně tak se chci vyhnout úvahám, zdali místo velkého MPV, které obecně vyžaduje dražší údržbu a má celkově vyšší náklady na provoz, není lepší zvolit méně náročné a většinou spolehlivější kompaktní MPV, nebo kombi střední třídy.
Jaké možnosti výběru má tedy někdo kdo skutečně potřebuje nebo z nějakého důvodu chce velké MPV? V cenové hladině 150 – 200 tis. Kč je to široké spektrum automobilů ročníků 2002-2004 (výjimečně 2005) s přibližně 150-180 tis. km na tachometru. Tím nechci říct, že nelze nalézt automobily s menším nájezdem (třeba i pod 100tis. km), ale potom doporučuji obezřetnost při ověřování takového údaje. A jaké konkrétní automobily jsou za daných podmínek v nabídce?

Citroen C8Nejhojněji jsou na našem trhu zastoupeny zástupci druhé generace takzvaného „Eurovanu“, tedy vozů vzešlých ze spolupráce koncernů Fiat a PSA. Jedná se o automobily Peugeot 807, Citroen C8, Fiat Ulysse a Lancia Phedra, které byly uvedeny na trh v roce 2002 a dodnes se prodávají. Vznětové jednotky používané v těchto vozech pocházejí z koncernu PSA a právě větší z nich 2,2 HDi ve výkonové variantě 94 kW lze pro tyto vozy doporučit. Vyznačuje se skvělou kulturou chodu, slušným zátahem z nízkých otáček a celkem příznivou spotřebou. Tento motor dokáže rozhýbat 1780 kg těžký automobil na 100 km/h za 13,6s a udělit mu maximální rychlost přes 180 km/h. Celková délka 473cm a šířka 185 cm nabízí slušný vnitřní prostor až pro osm cestujících a při obsazení pouze dvěma pasažéry je objem pro náklad téměř 3000 l.

VW SharanK dalším velmi často zvažovaným velkým MPV patří trojčata Seat Alhambra, VW Sharan a Ford Galaxy. Používané vznětové jednotky pocházejí od koncernu VW a jedná se o známé 1,9 TDI v různých výkonových verzích se všemi jejich známými pozitivy i negativy. Variantu s 96 kW do 200tis. Kč budete těžko hledat (ještě silnější 110 kW verze byla nabízena až od roku 2005), takže nejčastěji narazíte na variantu s 85 kW, která má díky nižší pohotovostní hmotnosti o cca 80kg podobné dynamické parametry jako výše zmíněný 2,2 HDi, ale kulturou chodu a svým projevem se mu nemůže rovnat. Naproti tomu si bude žádat o něco málo méně paliva. Tyto vozy byly představeny již v roce 1995 a po pěti letech výrazně modernizovány. Galaxy má již čtyři roky svého nástupce, Sharan a Alhambra budou vystřídány v brzké době. Kvůli o něco menším vnějším rozměrům (9 cm na délku a 4 cm na šířku) je vnitřní prostor o něco skromnější. Nabízeno je maximálně 7 sedaček a při obsazení pouze dvou míst je nákladový prostor 2600 l. Výhodou je naopak možnost pohonu všech kol, šestistupňová manuální a pětistupňová automatická převodovka. Eurovan dostal šestikvalt pro 2,2 HDi až v roce 2004 a používaný čtyřstupňový automat nepracuje příliš přesvědčivě. Tyto vozy trápí většinou nedostatky v dílenském zpracování vnitřního prostoru, vytlučené kulové čepy řízení, skřípání brzd a problémy s jejich účinností (podobným problémům se nevyhnete u většiny evropských vanů), rachotící výfuk a poruchy klimatizace. U francouzsko-italských vozů jsou navíc časté problémy s elektroinstalací.

Renault Espace 2004Zapomenout nesmíme ani na automobil, který stál u zrodu této kategorie-Renault Espace. V našem případě jde již o jeho čtvrtou generaci nabízenou od podzimu 2002. Volbě správné motorizace i výčtu celkových nedostatků jsem se věnoval v listopadovém článku „Jaký je ojetý Renault Espace IV?“ V rychlosti bych tedy jen připomenul, že po dynamické stránce lákavému 3,0 dCi je z důvodu špatné spolehlivosti lepší se vyhnout a výjimečně pro tuto kategorii by nebyl naopak špatnou volbou zážehový přeplňovaný dvoulitr se 120 kW. Výhodou tohoto vanu je možnost volby dvojí velikosti karoserie, přičemž delší verze Grand Espace s délkou 486 cm nabízí i při obsazení sedmi cestujícími slušný zavazadlový prostor 456 l a skvělých 3050 l pokud pojedou pouze dva pasažéři. Renault Espace v čele a zároveň v těsném závěsu s Eurovany ostatní velká MPV z daných let dost výrazně překonává v oblasti pasívní bezpečnosti. Ikdyž plno lidí, z málo pochopitelných důvodů, nedává tomuto faktoru příliš velkou váhu, doporučuji tento fakt ve svém výběru zohlednit.

Chrysler VoyagerDalším kdo stál u zrodu této kategorie je americký Chrysler Voyager. V dané cenové hladině naleznete jeho čtvrtou generaci nabízenou v letech 2001-2008 a modernizovanou 2004. Vznětová jednotka 2,5 CRD (104 kW) trpí některými typickými závadami prvních Common Railů a zároveň vyžaduje celkem drahou údržbu, takže z hlediska spolehlivosti je pro tento vůz lepší volbou zážehový 3,3 V6 (128 kW), který je velmi odolný a vcelku spolehlivý a jeho ventilové rozvody jsou poháněny řetězem. Na daný výkon, velikost a hmotnost vozu není spotřeba něco málo přes 12 l/100km přehnaná, pro někoho však již zřejmě těžko akceptovatelná. Výhodou tohoto vozu jsou vskutku královské rozměry verze Grand Voyager (délka – 509cm, šířka – 200cm), takže vnitřní prostor při obsazení pouze řidičem a jedním spolujezdcem je neuvěřitelných 4130 l. Další výhodou této varianty (3,3 V6 – Grand) je možnost volby pohonu všech kol, používá ovšem pouze čtyřstupňový automat.

Kia CarnivalK méně známým zástupcům této třídy patří Hyundai Trajet používající vznětovou jednotku 2,0 CRDi (83 kW) známou například z modelu Santa Fe. 1880 kg těžkému vozu nabídne zrychlení z 0-100 km/h za 14,2 s a maximální rychlost 170 km/h při spotřebě srovnatelné s výše zmíněnou konkurencí, avšak tento motor provázely problémy se vstřikovači a zadírajícím se čerpadlem a jeho vylepšená a odolnější verze s 92 kW se bohužel pro Trajet nenabízela.
Dalším zástupcem korejské produkce v této kategorii je Kia Carnival. Ikdyž můžeme o vypovídací hodnotě různých statistik dlouho diskutovat, „předplacené“ poslední místo tohoto vozu v TUV reportech již několik let a dvojnásobné procento závad oproti evropským vanům je jistě alarmující a v podstatě tento vůz nedokáže nabídnout jediné pozitivum v porovnání se všemi ostatními a to ani znatelně nižší cenu. Jeho motor 2,9 CRDi má sice zdánlivě slušný výkon 106 kW, ale s automobilem s pohotovostní hmotností 2220 kg má víc než dost práce a tak jeho dynamické parametry (zrychlení na 100km/h za 15,2s a maximální rychlost 174 km/h) nejsou nijak oslnivé a k tomu všemu si bude oproti konkurenci nárokovat o 1-1,5 l /100km paliva navíc.

Space WagonBohužel velmi málo jsou na našem trhu zastoupena japonská MPV a nabídku jednotlivých japonských značek lze počítat na prstech. Mitsubishi Grandis nabízené od roku 2004 svojí cenou daný limit výrazně přesahuje a jeho předchůdce Mitsubushi Space Wagon již nedokáže zmíněným vozům konkurovat. Zajímavý snad může být pro někoho, kdo hledá v jiné cenové hladině do 100 tis. Kč a starší ročníky. Toyota Previa nabízená od roku 2000 a v roce 2003 modernizována přináší do této třídy slušnou spolehlivost, ale kromě omezené nabídky za danou cenu seženete většinou přibližně o 2-3 roky starší exempláře. Používaný vznětový motor 2,0 D-4D (85 kW) není vysloveně horší, než jaké nabízí konkurence, ale u Toyoty jsme většinou zvyklí na vyšší spolehlivost a menší servisní náročnost jakou nabízí například novější 93 kW verze v Previi ovšem nepoužitá. Téměř shodně bychom se mohli vyjádřit o voze Toyota Avensis Verso, která navíc svými rozměry (465x176x168cm) stojí na spodní hraně dané třídy.

Mazda MPV 2002-Posledním zástupcem v našem výčtu je Mazda MPV, která byla uvedena v roce 1999 a v roce 2002 modernizována. Nejdůležitější novinkou v tomto roce byl povedený vznětový agregát 2.0 MZR-CD (100 kW) používaný rovněž v Mazdě 6. Tomuto motoru není téměř co vytknout a samotná Mazda MPV by mohla být dobrým favoritem pro nákup požadovaného vozu i přesto, že nabídkou vnitřního prostoru maličko zaostává. Stejně jako obě zmíněné Toyoty nemá tento vůz přímého nástupce a jejich výroba byla již skončena. Mazda 5 totiž míří o segment níž.

Osobně bych tedy doporučoval výběr francouzsko-italských čtyřčat s motorem 2,2 HDi z důvodu velkého vnitřního prostoru, velmi dobré pasivní bezpečnosti, kultivovaného, dynamického a zároveň úsporného motoru, moderního vzhledu a široké nabídky, ze které bude možno vybírat slušně zachovalý exemplář. Z výběru bych rozhodně nevyřazoval Mazdu MPV. Tento nenápadný a často opomíjený vůz může udělat velmi dobré služby při slušné spolehlivosti. S tou má většina ostatních zástupců dost problémy a těžko může někdo tvrdit, že například z evropských vozů v tomto někdo výrazně vybočuje. Pokud někdo hledá vůz, který i při obsazení všech sedmi sedadel nabídne dostatečný zavazadlový prostor, bude se muset poohlédnout po prodloužených variantách Grand Espace, nebo Grand Voyager, ovšem pokud se bude chtít vyhnout problémům se spolehlivostí, tak spíše po zážehových variantách.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 23.04.2010 18:34 
Nemůžu si pomoci, ale kladu si otázku, zda člověk mající na pořízení vozu max 200 tisíc bude schopen provozně "živit" vůz určený pro klientelu schopnou zaplatit +- milion. Cenová hladina servisu a oprav se u většiny aut odvíjí od původní zákaznické a tedy příjmové skupiny. Aby se dotyčný potom nedivil "výhodným" cenám náhradních dílů - zvláště když ani jeden z kandidátů není právě vzorem spolehlivosti.
- 25.04.2010 20:07 
Pavlik napsal:
Nemůžu si pomoci, ale kladu si otázku, zda člověk mající na pořízení vozu max 200 tisíc bude schopen provozně "živit" vůz určený pro klientelu schopnou zaplatit +- milion. Cenová hladina servisu a oprav se u většiny aut odvíjí od původní zákaznické a tedy příjmové skupiny. Aby se dotyčný potom nedivil "výhodným" cenám náhradních dílů - zvláště když ani jeden z kandidátů není právě vzorem spolehlivosti.
Osobně si myslím něco podobného,za 150000kč auto na naftu si pán pořídí pěkně vylítaný pekáč.Začínali jsme na 200tkč.Vystřídali jsme v rodině téměř všechny zmiňované vozy/C8,Sharan,Voyager, a upřímně řečeno na každém nám něco vadilo.Postupně jsme přidávali na penězích,aby to stálo za něco a po nějaké době jsme stejně byli na 350tkč.V této kategorii pro nás zvítězil Galaxy II TDCi nejlepší jízdní vlastnosti,ale nakonec pro větší nároky na prostor jsme zakotvili u Multivana.Třeba v SRN je velmi ceněná Honda Stream na benzin,jedno z nejspolehlivějších vozů této kategorie vůbec.
- 26.04.2010 08:48 
Pavlik napsal:
Nemůžu si pomoci, ale kladu si otázku, zda člověk mající na pořízení vozu max 200 tisíc bude schopen provozně "živit" vůz určený pro klientelu schopnou zaplatit +- milion. Cenová hladina servisu a oprav se u většiny aut odvíjí od původní zákaznické a tedy příjmové skupiny. Aby se dotyčný potom nedivil "výhodným" cenám náhradních dílů - zvláště když ani jeden z kandidátů není právě vzorem spolehlivosti.
Jojó, naprostý souhlas s Pavlíkem. Mám doma taky jednu takovou krabici (F Galaxy 2002 1,9 TDi) a pokud chce majitel udržet určitý standard cestování, tak do toho auta nasype, chvilku počítám, no, vychází mi to více než třikrát tolik, než do Oktávky, kterou jsem souběžně užíval.
Dá se jezdit s nefunkčním bufíkem, dají se koupit stěrače v Kaufu, dá se brzdit Starlinema, dá se svítit xenonama bez automatického sklápění, dá se jezdit na nezesílených gumách (a že takových sharanů jezdí...) a mohl bych pokračovat. Ale tato auta byla určena primárně pro solidně zabezpečené velké rodiny, kde si mohou dovolit pustit nějakou tu kačku na kvalitní údržbu.
Mějto to namysli a nepočítejte s tím, že i když koupíte bezproblémový vůz (což v této cenové relaci bych přirovnal k výhře va sportce...), že budete jenom jezdit a nicmoc neplatit. Kdepak.
- 27.04.2010 10:00 
Ryšár napsal:
Jojó, naprostý souhlas s Pavlíkem. Mám doma taky jednu takovou krabici (F Galaxy 2002 1,9 TDi) a pokud chce majitel udržet určitý standard cestování, tak do toho auta nasype, chvilku počítám, no, vychází mi to více než třikrát tolik, než do Oktávky, kterou jsem souběžně užíval.
Dá se jezdit s nefunkčním bufíkem, dají se koupit stěrače v Kaufu, dá se brzdit Starlinema, dá se svítit xenonama bez automatického sklápění, dá se jezdit na nezesílených gumách (a že takových sharanů jezdí...) a mohl by...
Na provoz - údržbu jsou vděčnější Galaxy (potažmo Sharany a Alhambry) ještě s klasickým TDi (66 a 81 kW). Protože se však jedná o 10ti letá a starší auta, musí člověk být při výběru opatrnější. Na těchto vozech již začíná často hlodat koroze a proto je potřeba ji zavčasu podchytit. Jinak souhlasím, že nejlepší by bylo zabrousit k japonským vozům a klidně i v dieslu, ale to se dostáváme do jiných finančních sfér...
- 27.04.2010 21:52 
TOM napsal:
Tak co třeba nabídkou motorů, vnitřním prostorem, variabilitou, bezpečností, designem (samozřejmě subjektivní věc)...
Ale věřím, že za nějakých 80tis Kč -rok 99 to může být dobrá volba pokud někdo nehledá diesel.
zásadní věc bude absence diesel motoru a horší crash testy... ovšem nic zásadního. Variabilita? ano pokud hledáte spíše dodávku tak je tu problém s vyndáním druhé řady sedadel (nemožnost ) u takového auta by to asi být mělo.... ale jinak je tu celkem vysoká spolehlivost. jízdní vlastnosti, ale i průchodnost v zimě případně lesních cest.... desing je opravdu subjektivní záležitost v tomto případě se mi zdá daleko lepší tvařící se agresivněji než třeba u vozů Peugeot, citroen nebo okoukané trojice sharan. ) Za cenu ta jakou je dostupný bych ho proto rozhodně nepovažoval za outsidera. Ale na moderní vozy s úspornějšími motory a novějšími technologiemi už samozřejmě bude ztrácet. ..... Jenom sem chtěl dát krapet jiný pohled na věc.... takový jak sem se na danou problematiku koukal já při výběru a hodnocení auta.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (930) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (605) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 025) | komentářů (4) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 948) | komentářů (4) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 607) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 223) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 143) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 655) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 154) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 440) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 028) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 806) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 103) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 051) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 122) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 367) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 579) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 755) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 337) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 210) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 014) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 746) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 178) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 312) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 744) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 248) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 257) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 650) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 128) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 226) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 899) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 028) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 583) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 489) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 472) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 919) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 713) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 834) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 104) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 117) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 668) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1183)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Přehled velk ...