zpět

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
29.08.2017, poradna

hodnocení článku: 4.5 z 5 (90%)
hodnoceno: 6x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, rád bych z našeho bazaru koupil Peugeot 3008 z roku 2009 s motorem 1,6 HDI. Doporučíte mi jej? Vím, že benzínové motory se moc nepovedly, takže ty nehledám. Díky, Vojta Š.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Vojto, ano, máte pravdu že benzínové motory 1,6 VTi (88 kW), ani 1,6 THP (115 kW) se nepovedly a doporučovat Vám je rozhodně nebudu. Opatrný bych ale byl i u vybrané dieselové šestnáctistovky, která u prvních ročníků trpí karbonováním. Pokud jde o šestnáctiventilový motor, doporučuji se mu vyhnout. Novější osmiventily, které se začaly prodávat od roku 2010 jsou už v tomto směru bezpečnější. Přesto je u nich dobré důkladně zkontrolovat servisní historii, speciálně se mrknout, po jakých intervalech byl dříve měněn motorový olej. Pokud to bylo nejpozději po 20 tisících kilometrech, mělo by být vše v pořádku, vy jej ale měňte raději po 15 tis. km.Mnohem schůdnější by bylo podívat se v autobazarech po motoru 2,0 HDi. Ten má výkon 110 případně 120 kW. Je agilní, spolehlivý a auto má s tímto motorem i lepší konstrukci zadní nápravy. Před koupí zkontrolujte, jestli byly /popř. kdy budou/ měněny rozvody – interval je po 150 tis. km. Nabídka ojetin s tímto dvoulitrem není nijak veliká, ale vybrat se dá. Ceny začínají na hranici 200 tisíc korun, přičemž nájezdy u nejlevnějších kousků se většinou pohybují nad hranicí 150 tis. km.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Lada Vesta SW Cross - má na evropském trhu šanci?

nejčtenější články

Koupit ojetou Škodu Fabii s motorem 1,4 TDI?

S jakým benzínovým motorem koupit Alfu Romeo 166?

Co trápí ojetý Opel Ampera?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.