Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Peugeot 2008 - koupit bazarový kus po faceliftu s motorem 1,6 BlueHDI?

Poradna
František Mašek | 21.09.2022
foto: tipcars.com
Roman si vyhlédl dieselový Peugeot 2008 z roku 2016 s nájezdem 55 tis. km a cenovkou 345 tisíc korun. Doporučíme tento model?
DOTAZ: Dobrý den, rád bych se vás zeptal na váš názor týkající se Peugeot 2008. Potřebuji aktuálně auto, které zvládne i horší cestu, jezdíme často do hor.

Vyhlédl jsem si v autobazaru auto z roku 2016, což je prý podle prodejce verze po faceliftu. Motor 1.6 HDI 88 kW a ve výbavě má i možnost řízení stabilizace, což se mi líbí. Nájezd je 55 000 km. Cena pak 345 000 Kč. Dost se mi líbí.
Děkuji za názor, podnět...Roman.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Romane, právě facelift v roce 2016 udělal z osobáku crossover. Tedy alespoň v oficiálních materiálech automobilky.

Jinak se modernizací nic moc nezměnilo. Jiný je přední nárazník a maska chladiče. Vzadu jsou pak jen jiná koncová světla. Přibylo pár výbavových prvků a to je vše.

Fajn je i odhlučnění, na kterém se v porovnání s kousky před faceliftem také zapracovalo. 2008 nabízí docela velký zavazadelník (360 l) a na podvozku 208 i slušné jízdní vlastnosti se s píše komfortním naladěním.

Pokud si myslíte, že uvnitř bude více místa než v modelu 208, jste na omylu. Interiér je shodný, což vlastně ani nevadí, protože dvěstěosmička je mezi konkurenty co se týče prostornosti v tom lepším průměru.

Samotný motor je bez větších komplikací, spolehlivý, silný a i při dálkových jízdách bude příjemně úsporný. Správné označení pohonné jednotky je 1,6 BlueHDI, což napovídá o používání AdBlue a tím i plnění emisních limitů EURO 6.1.

Rozvodový řemen by měl vydržet bez výměny i přes 200 tis. km, já bych byl ale opatrnější a preventivně ho měnil ještě před tímto nájezdem. Jinak je ale tenhle turbodiesel hezky pružný a zároveň má i kultivovaný projev.

Vámi vyhlédnutý kousek má nejsilnější verzi, co se týká spotřeby, počítejte s apetitem cca 5 l/100 kmza ve svém dotazu píšete, že má auto systém pro řízení stabilizace. Nejspíš tedy půjde o tzv. Grip Control s přednastavenými jízdními režimy.

Ve své době šlo o výbavu, za kterou se připlácelo kolem 5 tis. Kč. Jde o regulaci prokluzu předních hnacích kol, kdy je možné jejich jednotlivým přibrzďováním poslat točivý moment na kolo v záběru.
Čtyři režimy podle druhu povrchu pod koly (sníh, písek, bláto, terén) se mění i za jízdy kruhovým voličem u řadící páky. Z podstaty věci je ale jasné, že přední náhon zůstane vždy jen předním náhonem, proto žádné zázraky v terénu nečekejte.

Každopádně mrkněte, zda má nabízený vůz kompletní servisní historii, hlavně je důležité pravidelně měnit olej, což znesnadní zanášení jednotky karbonem.
Hodnocení článku
4.3 z 5 (86%)
Hodnoceno: 3x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů