Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Opel Crossland nebo Peugeot 2008? Vybíráme zánovní benzínové SUV

Poradna
František Mašek | 01.06.2022
foto: PSA
Zdeněk se rozhoduje mezi dvěma vozy v ceně kolem 450 tis. Kč. Které ze zmíněných malých SUV vybrat a proč?
DOTAZ: Dobrý den, rád bych se zeptal odborníků na názor na Opel Crossland a Peugeot 2008, oba ve stáří do tří let, benzínové motory, cena kolem 450 tisíc korun. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Děkuji, Zdeněk.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Zdeňku, po náhledu do inzerce zjistíme, že za Vámi udanou cenu koupíte v případě peugeotu spíše první generaci modelu 2008 po faceliftu.

Druhá generace (představená v roce 2019) se prozatím mezi ojetinami objevuje velmi zřídka, k mání jsou tak hlavně nová auta modelového roku 2022 s cenami od 480 tisíc korun.

Proto bych doporučoval něco málo si připlatit a volit v případě Peugeotu spíše nový vůz. To samé platí i o Opelu.
Volte buď zcela nové auto, nebo předváděcí kousek, který mívá něco málo najeto, ale většinou je dobře vybaven a poctivě servisován.

Obě auta pochází ze stejného koncernu Stellantis, jsou ale postavena na odlišné platformě. Crossland je ve všech směrech tradičnější auto. V interiéru nenajdete žádné designové výstřelky, vše je tak, jak jste zvyklý z běžných vozů. Ergonomie ovládacích prvků pro řidiče je tedy v případě Opelu na jedničku.

To Peugeot 2008 uvnitř vypadá výrazně moderněji a na některé novinky jsem si musel vyloženě zvykat, třeba věnec volantu brání ve výhledu na přístrojovou desku a taky listování v menu multimediálního systému si musíte dostat pod kůži.
Na druhou stranu v Peugeotu se mí líbily přední sedačky, které mají výraznější boční vedení a celkově se na nich sedí příjemněji než v Opelu. V modelu 2008 je také ve všech směrech více místa a to i pro cestující na zadních sedadlech. To samé platí i o zavazadelníku. Opět vede 2008 s objemem 434 litrů vs. 410 pro Crossland.

Na druhou stranu si můžete u Opelu připlatit za posuvnou zadní lavici a tou si objem kufru hezky zvětšit. V případě Opelu může mít zážehová dvanáctistovka výkon 61 nebo 81 kW. U Peugeotu má motor PureTech při stejném objemu 74 nebo 96 kW.

Já osobně bych při vzájemném srovnání upřednostnil konstrukčně novější Peugeot 2008, který se mi osobně více líbí, má výkonnější motory a více místa uvnitř.

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
2.8 z 5 (56%)
Hodnoceno: 4x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů