Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Opel Crossland – koupit s nejslabším benzínem?

Poradna
František Mašek | 11.11.2022
foto: tipcars
Pro koho je určena základní tříválcová dvanáctistovka v Crosslandu? Jaké jsou její výhody a nevýhody? Poradíme.
DOTAZ: Dobrý den, zvažujeme koupi staršího Opelu Crossland z roku 2018, který má najeto jen asi 30 tisíc kilometrů. Používá motor 1,2 60 kW. Je tento motor spolehlivý? Děkujeme, Válkovi.

ODPOVĚĎ: Dobrý den,
tento tříválcový dvanáctiventil hodnotím jako nejjistější volbu – hlavně do městského provozu. Má totiž (ze všech ostatních motorizací pro Crossland) největší předpoklady Vám dlouho a spolehlivě sloužit. Nepoužívá přímý vstřik, takže mu nevadí časté krátké jízdy za studena.

Výkonově stačí právě na kratší městské a příměstské jízdy a je ideální pro trpělivé, nespěchající řidiče. Těm se odmění vcelku příznivou spotřebou kolem šesti litrů. Pokud chcete, aby Vám motor vydržel, je třeba poctivě každý rok měnit motorový olej (objem olejové vany je 3,25 l) a hlídejte si výměnu rozvodového řemene po cca 7 letech.

Protože je rozvodový řemen máčen v olejové lázni, je třeba používat olej doporučený výrobcem. Pětistupňový manuál původem od Peugeotu není žádný zázrak, má delší dráhy a poměrně nepřesný chod v kulise.

Určitě si ale lze zvyknout. Motoru bych vytknul snad jen vyšší hlučnost, je to ale opět relativní dle toho, s jakým předchozím vozem máte osobní zkušenost. Obecně ale výhody převažují.

Crossland je prostorný, má slušný zavazadelník (410 l) a u některých výbav i zadní posuvnou lavici. Výhodou je i fakt, že ani nejstarší kusy zatím nereznou.

Když už se něco pokazí, jde o levně odstranitelné závady, obecně mají všechny náhradní díly přijatelnou cenovku.
Ceny ojetin dnes u nás začínají od cca 270 tisíc korun, kusy po faceliftu (2020) pak koupíte od cca 330 tisíc korun a zcela nový vůz s tímto základním motorem pak startuje na cca 400 tisících korunách.

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
3.6 z 5 (72%)
Hodnoceno: 5x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů