0
zpět
1361

Opel Astra kupé 2.0 turbo

Chtěl bych vědět všechny klady a zápory vozu Opel Astra kupé 2.0 turbo, na co si mám dát pozor při prohlídce tohoto modelu. Případně jaká jiná auta by jste mi dopuručil do 350 000 Kč.
09.01.2006, poradna

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Dotaz

Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat na Váš názor, co se týče Opelu Astra kupé 2.0 turbo, rok výroby 2002, najeto 86 000 km? Chtěl bych vědět všechny klady a zápory tohoto vozu a na co si mám dát pozor při prohlídce tohoto modelu. Případně jaká jiná auta by jste mi dopuručil do 350 000 Kč. Předem moc děkuji za odpověď.


Tomáš Vísner


Odpověď

Zájemce o sportovní svezení mohou nepříjemně překvapit zejména dvě věci. Za prvé podvozek. Tlumiče při rychlé jízdě nestíhají, auto poskakuje a šije s sebou jako pytel hadů. Za druhé se vyskytoval nevypínatelný stabilizační systém. Nejdůležitější součást každého sporťáku, a to motor, je však z mého pohledu bez výhrad. Nanejvýš zkontrolujte, zda kolem termostatu neuniká chladicí kapalina. Zajímavostí astry kupé jsou bezrámové dveře, překvapivě však nebývají zdrojem aerodynamického hluku.

Hlavní závady jsou vlastně stejné, jako u základní astry či odvozené zafiry. Draho vyjde hučící kompresor klimatizace či splálený alternátor. Ten je totiž hodně namáhán elektrohydraulickým servořízením. S tím souvisí přepětí v palubní síti, které palí žárovky (H7) hlavních světlometů, pomůže přidání odporového drátu (pokud nejsou Xenony). Zajímavostí jsou tekoucí zadní tlumiče pérování, a to často již po 60 tisících km.

Podobné jízdní vlastnosti i výkony nabídne Škoda Octavia RS. To mi připadá jako nejrozumnější alternativa. Její jízdní vlastnosti jsou nesrovnatelně lepší oproti základním modelům O1.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Lubos, 09.01.2006 00:11
zdravim,
tak presne na tohle auto jsem koukal uz nekdy v zari a vezte, je tam jeste do ted "mamacar" zjistoval jsem si o nem vse a je sice fakt, ze je z Cz myslim ze od srby, ale mlzili ohledne tech novejch narazniku... nevim, sam vidite, ze tam jeste stoji. auto presne jak pise autor, poskakovalo... zadna radost.
Mike, 09.01.2006 08:45
Nikomu nic nevnucuju, ale kdybych vybíral auto za uvedenou částku pro sebe, tak bych si mnohem radši pořídil třeba Toyotu Celicu nebo Peugeot 406 coupe.
anonym, 09.01.2006 17:59
Ja bych doporucil Hyundai coupé dobrá cena i výbava.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.