Recenze Opel Meriva – co od něj čekat?
 
 
 
 
 
 

Recenze Opel Meriva – co od něj čekat?

již zítra na TipCars.com

Historie Volkswagenu Polo GTI
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?
 
Zájemci by rádi koupili ojeté MPV Opel Meriva. Na co by si měli dát pozor a jakou motorizaci doporučíme pro roční nájezd 15 tis. km?
PORADNA, 28.11.14 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 6x
vaše hodnocení: 5 b.
z naší nabídky:
Opel Meriva

DOTAZ:Dobrý den, jelikož uvažujeme o nákupu ojetého Opelu Meriva, rád bych vás poprosil o nějaké bližší informace týkající se tohoto vozu. Měl by nám sloužit k běžnému ježdění s ročním nájezdem okolo 15 tis. km. Počítáme s dovolenou dvakrát do roka, kdy bude muset zvládnout tisícikilometrové jízdy. Jaký motor doporučíte jako kompromis z hlediska spolehlivosti a provozních nákladů?

Zdraví Jaroslav a Lenka H.


ODPOVĚĎ: Zdravím Vás, Jaroslave a Lenko. Meriva je takové malé - velké auto, stojí totiž na podvozku corsy, ale při délce jen lehce přesahující čtyři metry nabídne poměrně slušný vnitřní prostor. Velký podíl na tom má především její vyšší stavba. Při dlouhých cestách je jízda pohodlná při obsazení maximálně 4 osobami, a to kvůli menší šířce vozu. Zadní sedadla jsou posuvná a v závislosti na jejich poloze máte k dispozici od 350 do 405 litrů nákladu.

Co se týká jízdních vlastností, čekejte spíše komfortní nastavení podvozku s dobrou schopností filtrovat nedokonalosti českých silnic, držení stopy je na dobré úrovni. Rozhodit vůz dokáží krátké příčné nerovnosti nebo prudší úhybné manévry ve vyšší rychlosti. Počítejte také s vyšší citlivostí na boční vítr, opět kvůli vyšší stavbě karoserie.

Z technického hlediska je meriva jednodušší, pokud dojde k opotřebení některé z komponent na podvozku (nejčastěji na přední nápravě), lze ji poměrně jednoduše a levně vyměnit. Inženýři ale odvedli dobrou práci a podvozek má dobrou životnost na našich rozbitých cestách.

#foto24346 Jaký motor vybrat pod kapotou? Vzhledem k ročnímu nájezdu doporučuji spíše benzínový motor, na výběr jich u merivy máte hned několik. Od začátku prodeje představovala základ nabídky osmiventilová šestnáctistovka s výkonem 64 kW. Ta je vhodná především pro klidnější řidiče, jelikož má s vozem poměrně dost práce, z toho pramení vyšší spotřeba paliva a mimo ní tato pohonná jednotka trpí na časté úniky oleje. Od poloviny roku 2004 byla tato šestnáctistovka nahrazena modernější čtrnáctistovkou se 16 ventily a výkonem 66 kW. Jako ideální motorizaci ale vidím o dvě deci objemnější agregát s označením Z16XE či Z16XEP, který se nabízel ve výkonových verzích 74 a 77 kW (Twinport). S oběma verzemi lze jezdit za spotřebu okolo 7,5 litru Naturalu na 100 km. Verze Twinport se od klasického provedení ve zkratce liší jiným sacím potrubím. Při nízkém zatížení zůstává jeden ze sacích kanálů každého válce uzavřen z důvodu zvýšení víření směsi. Zároveň dochází k přisávání spalin do sacího potrubí (až 25 % objemu nasátého vzduchu, což dovoluje spalovat chudou směs). Motor je tak při nižším zatížení o několik deci úspornější.Chybu neuděláte ani s osmnáctistovkou Z18XE s 92 kW výkonu, která už zajistí poměrně dynamickou jízdu. Sportovnímu provedení OPC s turbomotorem se zde věnovat nebudu.

Se spolehlivostí je na tom minivan velmi dobře, pravidelně obsazuje přední příčky statistik TÜV. Bezporuchový vůz to ale samozřejmě není, potrápit by Vás mohlo například časté praskání žárovek ve světlometech (na vině bývá opakované kolísání napětí), ložiska kol na konci životnosti (prozradí to jejich typické hučení), porucha zapalovacího modulu či tekoucí vodní pumpa (to se stává především majitelům, kteří ji nemění spolu s rozvody motoru). Koroze se vyjma výfuku obávat nemusíte.

Při častějších jízdách na krátké vzdálenosti, nebo po dálnici nezapomeňte pravidelně kontrolovat hladinu motorového oleje, jeho spotřeba se v těchto režimech zvyšuje.

Náhradní díly jsou dostupné bez problému, přední brzdové kotouče stojí v druhovýrobě cca 2.600 Kč, destičky k nim pořídíte za 1.200 korun a táhlo stabilizátoru přední nápravy stojí 500 Kč.

V inzerci TipCars si můžete vybírat z více než sedmi desítek vozů s benzínovým motorem, cena nejlevnějších vozů začíná pod hranicí 60 tis. Kč a vozy mají na tachometru v průměru 130 tis. km.
"originální stav ojetin je lepší než tuning"

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
Roman AX - 24.11.2014 19:01 
Autor: Váradi Petr

Dobrý den,

Opel Meriva první generace byla představena v Ženevě na jaře 2003. Jednalo se o malé MPV odvozené od modelu Corsa vyráběné v závodě společnosti Opel ve Španělsku. Dodávány byly výbavové verze Essentia, Enjoy a Cosmo. Při koupi ojetiny nedoporučuji Essentii, pokud možno volte vyšší výbavové verze (kvůli skutečně spartánské výbavě u Essentie i kvůli větším možnostem variability interiéru spojené až s vyššími verzemi).

Motorová paleta zpočátku zahrnovala základní zážehový motor 1.6 8V 64kW, jenž byl v roce 2004 nahrazen modernější šestnáctiventilovou čtrnáctistovkou o výkonu 66kW. Není to špatná volba ani v dnešní době, uspokojí ovšem spíše klidnější řidiče. Jeho devizou je kultivovanost chodu, díky řetězu nenáročnost na údržbu a ochota se vytáčet. Dalšími benzínovými motory v nabídce byly 1.6 16V o výkonu 74kW (od r. 2006 77kW) a 1.8 16V 92kW, který již disponuje poměrně komfortní výkonovou rezervou a konečně vrcholná verze 1.6 T o výkonu 132kW určená pro Opelův „sportovní“ model Meriva OPC. Ten do tohoto článku nezahrnuji.

Základní, a nutno říci, že poměrně výrazně poddimenzovanou, vznětovou jednotkou byl motor 1.3 CDTi, 55kW, jenž pohání např. i vozy značky Fiat. Vznětový motor 1.7 se dodával ve variantě bez common railu s výkonem 55kW (DTi), common rail CDTi stejně jako předchozí jednotka rovněž s geny od Isuzu měl výkon 74kW, po roce 2007 92kW.

Dostáváme se k zásadnímu bodu. Tím je volba motoru. Aniž bych chtěl hanět vznětové jednotky, tak si troufám říci, že u výše jmenovaných je prostě jejich koupě u ojetiny Pandořinou skříňkou. Motor 1.7 CDTi 74kW neudělí vozu až tak výraznou dynamiku, jak by se podle papírových předpokladů mohlo zdát, ani spotřeba není jeho silnou stránkou, což umocňuje absence šestého převodového stupně. U stojanu se připravte na zhruba 6,5 litrů nafty na 100km. Pomůžete si silnější variantou? Inu, spotřeba bude srovnatelná jako u 1.7 CDTi, dynamika lepší, šestku na řadicí páce najdete. Jenomže. Jenomže proč si komplikovat život naftovým motorem (a zde promiňte, ale právě výše zmíněné naftové motory kvůli spolehlivosti a dražšímu servisu za komplikaci považuji), když např. zážehová 1.6 74kW si vystačí s přibližně 7 litry benzínu? Jaký by musel být kilometrový nájezd, aby ospravedlnil koupi naftové ojetiny v tomto případě? Prosím nepočítejte pouze s rozdílnou cenou nafty u pumpy. Pokud již naftový motor, tak minimalistickou třináctistovku s objemem 1248 kubických cm, ale ta zase každému nemusí stačit po dynamické stránce.

Opel Meriva spotřeba
víčko nádrže se odemyká zároveň s dveřmi, odpadá tedy hledání tlačítka či páčky v interiéru
Jak již bylo řešeno výše, pro klidnější řidiče lze doporučit již základní čtrnáctistovku, pokud chcete při předjíždění podřazovat pouze o jeden stupeň a nikoli o dva, hledejte šestnáctistovku. Osmnáctistovku bych vzhledem k povaze vozu nedoporučil (v jiném voze to může být zajímavá volba). Meriva je totiž primárně rodinný vůz, žádný sprinter, a je pravda, že tento motor již láká k ostřejší jízdě, kde limitem je spíše než podvozek Merivy subjektivní pocit z jejího výše posazeného těžiště. Taktéž spotřeba již nebude tak příznivá jako u slabších benzinových agregátů. Ani benzínovým motorům ale nejsou zcela cizí problémy, obecně můžete narazit na značné úniky oleje (u 1.6 a 1.8), přidřené ventily (při koupi požádejte o demontáž svíček, nesmí být zanesené od oleje). Ve zkratce je u benzínu důležité, aby motor měl za studena i po dostatečném prohřátí klidný chod a držel otáčky volnoběhu. O absenci rozsvícené kontrolky motoru nemluvě. Nedrží otáčky, svítí kontrolka, za plynem nejde plynule: nebrat, výběr je velice široký...

Opel MerivaMerivu si nicméně člověk kupuje především kvůli jejím praktickým vlastnostem. Vysoká stavba karoserie vozu dlouhého pouze 4042mm umožňuje plnohodnotnou přepravu 4 dospělých osob, páté sedadlo je spíše nouzové. O velikosti vnitřního prostoru vypovídá údaj o rozvoru náprav, kdy 2630mm Merivy je jen o 73mm méně než u modelu Zafira. A Zafira, to už je pořádný kus auta...Pro představu, rozvor Merivy je o více než 50mm větší, než u Octávie II. Zavazadlový prostor disponuje při posunutí zadních sedadel dozadu 350 litry, pokud není potřeba je posouvat, bude zavazadelník připraven pojmout až 560 litrů nákladu. Jeho další výhodou je absence nakládací hrany a nekomplikovaný vnitřní tvar nenarušovaný podběhy, neboť kola jsou umístěna skutečně až v rozích karoserie. A pokud máte v úmyslu převážet opravdu hodně nákladu, poslouží Meriva díky systému FlexSpace dočasně i coby malý stěhováček. Po zapuštění zadních sedadel můžete do Merivy umístit předměty dlouhé 170cm, ve výbavě Enjoy a Cosmo dokonce po sklopení sedadla spolujezdce až předměty s délkou 240cm. V té chvíli se již bavíme o úctyhodném vnitřním užitném prostoru o objemu dvou kubických metrů...Množství odkládacích prostorů je rovněž příkladné. Prostě po stránce variability interiéru a přepravní kapacity je Meriva nenápadným malým velkým vozem.

Opel Meriva interiérMeriva má dobrou pověst i co se týče spolehlivosti. V roce 2007 se ve výzkumu TÜV (můžeme o výpovědní hodnotě TÜV diskutovat, nicméně se jedná o objektivní kritérium, kdy podmínky jsou pro všechny vozy stejné) dokonce umístila na prvním místě mezi všemi vozy do tří let stáří. O rok později byla na stále velmi solidní deváté pozici.

Zápory se na Merivě hledají poměrně obtížně. Jsou kritizovány pedály plynu a brzdy umístěné blízko u sebe, tuhost sedáků (podle mne velice subjektivní záležitost, tužší sedáky se mohou ukázat jako výhoda na delších trasách), ergonomie také není úplně bezchybná. Příkladem budiž výškové nastavení sedadla řidiče, jež by při koupi zasluhovalo školení. Systém, kdy vlastní vahou hledáte optimální posez a pak jej aretujete, není zcela obvyklý. Osvětlení kabiny, jež se ovládá vytažením spínače světel, někdo poté, co si na něj zvykne, naopak chválí. Chování vozu při poryvech bočního větru může bohužel nepříjemně připomínat seriál Napněte všechny plachty! Z mého pohledu je zásadním problémem výhled šikmo vpřed, zdvojený A sloupek „umí“ zatajit řidiči podstatnou část informací přicházejících k němu zleva. Je nutno s tím počítat. Tím výčet záporů víceméně končí.
Citroenak - 28.11.2014 10:23 
Prave sa po tomto aute pozeram. Dakujem za pekny clanok,Roman AX. Sice ako pises, je toho na internete o tom aute uz dost, ale mne bohate staci to co si tu vlozil.
tomaskrtek - 28.11.2014 15:39 
nejsem si na 100% jistý ale nemívá Meriva elektrický posilovač řízení který se hojně kazí?
David V - 28.11.2014 19:11 
tomaskrtek napsal:
nejsem si na 100% jistý ale nemívá Meriva elektrický posilovač řízení který se hojně kazí?


Jo, je to tak, ale nevím, jestli všechny motorizace s tím mají problém.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým benzínem koupit Giuliettu?

15.prosince 2017
Náš čtenář vybírá ojetou Alfu Romeo Giulietta v benzínu kolem 300 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (661) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?

15.prosince 2017
Náš čtenář vážně uvažuje nad pořízením deset let starého Jeepu s třílitrovým šestiválcem. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 384) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro Land Rover Freelander?

13.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje o koupi ojetého Freelanderu druhé generace. Která výkonová varianta dieselové "dvadvojky" je optimální?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (621) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetinu s karbonovými brzdami?

12.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje nad koupí deset let staré Audi S8 vybavené keramickými brzdami. Jak jsou na tom tyto brzdy se životností a kolik stojí nové?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 396) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit ojetý Mercedes-Benz Citan?

8.prosince 2017
Náš čtenář váhá nad koupí ojetého užitkového Citanu. Jaká je jeho spolehlivost?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 674) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes-Benz Vito II jako ojetina

6.prosince 2017
Náš čtenář plánuje nákup užitkového Vita druhé generace. Jak je na tom tento vůz po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 052) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Ranger?

5.prosince 2017
Ojetý pick-up může i po letech dobře sloužit. Hlavně díky své masivní konstrukci. Jak si v tomto ohledu stojí druhá generace Fordu Ranger?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (895) | komentářů (0) otevřít článek...

Jakou malou dodávku s dieselem?

1.prosince 2017
Náš čtenář vybírá z trojice Kangoo, Berlingo a Dobló. Rád by dieselový motor. Zhodnotíme tedy spolehlivost dostupných motorizací.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 026) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je motor 1,4 TSI ve Škodě Superb III?

29.listopadu 2017
Náš čtenář uvažuje o zakoupení ojeté Škody Superb třetí generace s motorem 1,4 TSI ACT. Jak si zatím stojí základní benzínový motor s vypínáním válců z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 457) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je ojetý Opel Combo?

28.listopadu 2017
Zatímco třetí generace byla ještě postavena na vlastní platformě Gamma, ta aktuální už byla zpracována ve spolupráci s Fiatem. Pokud tedy půjdete do bazaru vybírat tohle auto s rokem výroby 2011 a mladším, kupujete vlastně techniku Fiatu Doblo.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (595) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

24.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rád by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 085) | komentářů (4) otevřít článek...

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 622) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (811) | komentářů (0) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 214) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 817) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 556) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 620) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 236) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 762) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 293) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 580) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 825) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 143) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 222) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 375) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 233) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 448) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 643) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 829) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 459) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 057) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 399) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 077) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 855) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 252) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 356) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 843) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 338) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 989) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 528) | komentářů (11) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 697) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 169) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 302) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 006) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 397) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 120) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 693) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 652) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 605) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1193)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Recenze Opel ...