Ojetý Mercedes SL - to správné cabrio na léto?

Mezi ojetinami jde o auto, u kterého se už nepředpokládá výraznější propad ceny. Provozní náklady ale nebudou za hubičku.
26.05.2017, poradna

hodnocení článku: 2.2 z 5 (44%)
hodnoceno: 6x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, začínám se koukat po nějakém kabrioletu. Bude to druhé auto do rodiny, hlavně pro radost. Líbí se mi M-B SL. Mám na něj asi 450 tisíc korun. Který motor zvolit? Moc toho asi nenajedu. Radim Pavlata.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Radime, Vámi zvolený model se prodával celkem devět let (2001-2010) a za tu dobu se v něm vystřídaly čtyři zážehové motory v několika výkonových variantách. Za 450 tisíc korun budete vybírat ze dvou variant, které se v inzerci TipCars vyskytují.

Ojeté SL 500 s výkonem 225 kW koupíte už od cca 360 tisíc korun. Jde o osmiválcový pětilitr s třemi ventily na válec. Pod kapotou byl od roku 2001 do roku 2006 a za tu dobu své majitele přesvědčil příkladnou spolehlivostí. Za tu ale zaplatíte spotřebou oscilující od 12 do 20 litrů na 100 km. Ale je to vlastně auto pro radost, takže proč ne.

Motor SL 500 (225 kW)
Druhou možností pro Vás bude verze SL 350 s výkonem 180 kW. Jde o zážehový šestiválec s objemem 3,7 litru. Motor se objevuje v ročnících 03,04,05 a 06. Opět jej mohu doporučit pro jeho vysokou spolehlivost a v porovnání se silnějším osmiválcem boduje i spotřebou kolem 10-12 litrů na 100 km.

Je třeba doplnit, že všechny motorizace jsou spřaženy s automatickou převodovkou, s kterou ale problémy také nebývají. Podvozek "esela" ale nemá rád nekvalitní cesty. Nejen že z vás na nich vytřese duši, ale rychle pak odcházejí táhla řízení, tažné vzpěry na přední nápravě i hydraulické odpružení, které bylo ale u obou výše zmíněných motorizací za příplatek. Model SL trápí po letech nefungující hydraulická jednotka brzd, která se dá naštěstí pořídit po repasi.
Při koupi zkontrolujte, kdy se naposled měnily zapalovací svíčky a s touto investicí počítejte vždy po nájezdu 80 tis. km.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Vaaclaf, 26.05.2017 15:03
Wow, to byl zase článek jak z prdel.e, vyčerpávající kanonáda informací. Souhrn: Jeden motor v poho, druhej v poho, převodovka v lati, nejezdi po rozbitých cestách - odejdou ti táhla atd. 500 m119 je opravdu vzorný držák, ale o 350 toho lze napsat o dost víc, o převodovce také. Co třeba střecha, podvozek, ceny toho či onoho?
danet - redakce TipCars, 29.05.2017 10:11
V sekci poradna odpovídáme na dotazy čtenářů, které jsou velmi obecné. Snažíme se tedy odpovídat stručnější, jasně pochopitelnou formou, která má za úkol nasměřovat tazatele tím správným směrem.
Podrobněji pak konkrétní modely vozů rozebíráme v sekci Rececenze ojetin, kde se budeme tomuto modelu v budoucnu také věnovat.
Reno, 31.05.2017 21:29


Možná byste to mohli do budoucna ještě víc zestručnit a psát v piktogramech. Aby to bylo pochopitelné i pro mentálně retardované jedince. Sem totiž inteligentní čtenář prakticky nezavítá.
Z mého okolí a blízké minulosti mně napadá příklad mého známého, prodejce prémiových vozů. Několik měsíců zpátky se mu vedlo velmi dobře a prodal mnohem více vozů, než ostatní prodejci. Na výplatě se to ovšem neprojevilo. Jeho nadřízený mu argumentoval tím, že by přece nebylo kolegiální, aby dostal na výplatu o tolik víc, než jeho spolupracovníci:)
Je poměrně zajímavé, že dřív byly odpovědi v této rubrice mnohem obsáhlejší, ale zřejmě se to nevyplatí, odpovídat fundovaně a vyčerpající formou. Zjevně nechcete případné tazatele vyčerpávat.
Pak mně napadá ještě to staré známé "mám ho malého a moc mi nestojí - to aby tě netlačil a nebolel"...


vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jeep Compass 2.0 MultiJet – crossover pro horaly

nejčtenější články

Velké SUV za 400 tisíc korun: ix55 nebo XC90?

Kia Sportage, nebo Škoda Yeti? Vybíráme ojeté SUV s dieselem

Audi A6 - vybíráme nejlepší diesel

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.