Ojetý Ford Mondeo - jaký zvolit benzínový motor?
 
 
 
 
 
 

Ojetý Ford Mondeo - jaký zvolit benzínový motor?

již zítra na TipCars.com

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Jsem víceméně rozhodnutý s tím, že si koupím Ford Mondeo rok výroby 2004 nebo 2005, ale nějak si nevím rady s jakým motorem!
PORADNA, 04.10.12 | 00:00
hodnocení článku 4.0 b / 4x
vaše hodnocení: 4 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo

Jirka: Jsem víceméně rozhodnutý s tím, že si koupím Ford Mondeo rok výroby 2004 nebo 2005, ale nějak si nevím rady s jakým motorem! Najezdím ročně max. 10.000km a především (z 80%) jsou to couračky do práce a tak, které se pohybují okolo 10-20km! Děkuji za názory a doporučení!

Honza: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat. Vlastním Mondeo MK3 1.8HE, na internetu jsem dlouho hledal ale nenašel. Existuje někde přehled kroutícího momentu s výkonem u těchto motorů (1.8 HE nebo SCi)? Případně trochu pomoci jak správně řadit? Mé předchozí auto, Felicie 1.6 55kW, bylo úplně jiné. Na 5.rychlostní stupeň se s tím dal vyjet i sebevětší kopec...Případně je dobré, aby auto bylo trošku svižnější, uvažovat o chipnutí?
Děkuji Honza


Vážení pánové,

člověk by řekl, že Ford Mondeo lidově značený jako MK.III je už vyčpělé téma, na které bylo napsáno spousta věcí, ale minimálně dotaz od Honzy mě nutí se k tomu obehranému tématu vrátit.

Jelikož se budu nyní převážně věnovat klonům motoru o obsahu 1,8 litru, zabiju 2 mouchy jednou ranou a rovnou tento motor na 80% couraček do práce a tak okolo 20-ti km doporučím Jirkovi. Není to z důvodu, že by 2-litr nebyl pro tyhle účely lepší nebo abych mohl sdružit 2 dotazy do jedné odpovědi (protože odpovídat na oba separátně byste už se ukousali nudou), ale proto, že nabídka osmnáctistovek je daleko pestřejší a na převážnou většinu jízd do práce je tento motor dostačující. Mluvím teď o jeho dvou původních verzích s 81 kW s označením CHBA nebo CHBB a 92 kW s označením CGBA nebo CGBB.

Podle mého názoru je prakticky lhostejné, který z motorů zvolíte. Jejich rozdíl v maximu je asi 10%, což při běžné jízdě někde v polovině otáčkového spektra pocítíte opravdu minimálně. Navíc silnější motor si trochu pomáhá vyššími otáčkami 6000 rpm, a to má za následek opravdu velmi podobné chování ve středních otáčkách. Jeho maximální točivý moment 170 Nm je k dispozici až v 4500 rpm, proto je nutné při manévrech s nároky na dynamiku často řadit. Patrné rozdíly bezesporu způsobuje i naladění převodových poměrů konkrétně pak stálého převodu, neboť převodovka MTX75 je stejná. Pro výkonnější variantu je zvolen dokonce o něco lehčí stálý převod. Výhodou by měly být lepší dynamické vlastnosti, za které se jako daň zaplatí zvýšením spotřeby v dálničních rychlostech. Sice jsem zachytil i příspěvek od člověka, který provozoval oba a tvrdil, že 81 kW verze je sice o něco slabší, ale je pružnější a i nízkých otáčkách snaživě spolupracuje. Jeho výkon graduje v 5500 rpm a maximální točivý moment 165 Nm je posazen těsně pod čtyř tisícovou hranici (3950 rpm). Z uvedených parametrů je zcela zřetelné, že dynamika Mondea s oběma motory není nijak omračující, což má na svědomí vysoká hmotnost prázdného vozu atakující 1400 kg. Automobilka se při stanovování zrychlení z 0 na 100 km/h dopočítala hodnot 11,7 s pro 81 kW a 10,9 s pro 92 kW verzi v 5-ti dveřovém karosářském provedení. 4- dveřový sedan má tuhle disciplínu o 0,1 s lepší, neboť je o několik kg lehčí a má nepatrně efektivněji řešenou aerodynamiku. Součinitel cx pro liftback je 0,31, zatímco sedan je o setinku lepší tedy 0,30. Nejsem žádný automobilový odborník, ale papírové zrychlení nad 10 u vozu střední třídy nepovažuji za optimální, nicméně každý jsme z jiného těsta a nabídka ojetin jasně ukazuje, že se pravděpodobně z benzínových pohonů nejvíce prodalo právě osmnáctistovek, která je na poklidnou jízdu spojenou s kocháním krajiny bez zásadních připomínek. Výhodou Mondea je velmi agilně naladěný podvozek, takže není nutné zbytečně ztrácet rychlost brzděním do zatáček. Můj otec provozuje Mondeo s tím 81 kW motorem a občas mě někam svezl. Motor je tichý a má klidný chod, zabírá už od nejnižších otáček (samozřejmě s rozumem a citem), je cítit, že táhne, ale je cítit, že málo. Pro předjížděcí manévr začínající při rychlosti někde mezi 60 – 70 km/h bylo potřeba zařadit i 2-ku, a to už jsem o motoru v kabině věděl.

Po stránce spolehlivosti jsou motory Duratec HE dobrou volbou. Po roce 2003 se zbavily problému s možností nasátí vířivých klapek v sání. To bylo snad jediné, co se jim dalo vytknout, jako hromadné kvalitativní selhání. Pokud uživatel dodržoval intervaly výměn a příslušnou specifikaci oleje, tak o motoru v autě ani nevěděl. Mondeo má jiné bolesti, než je motor nebo převodové ústrojí. V chladu mu stávkuje centrální zamykání, starším ročníkům mohou korodovat spodní hrany dveří nebo se vytrhají silentbloky zadní nápravy. Jako kosmetickou vadu bych uvedl občasné probliknutí „rozsypaného čaje“ na palubním štítu, které rovněž není neobvyklé, ale je nezávadné.

Jako celek mohu tento typ Mondea doporučit a pro dopravu do práce nevidím v motoru s obsahem 1800 ccm zásadní problém. Pro lepší dynamiku je možnou zahrnout i 2-litr, ale těch je žalostně málo. Motorů V6 je taky malá nabídka a pokud vyloženě neprahnete po lepší dynamice, není potřeba jej zahrnovat do úvahy, nehledě k možnosti natrefit na přidřený motor, pokud bychom zahrnuli i 3-litr od Jaguaru. Motor 1.8 SCi je zvláštní kapitola. Jednak jsem na něj slyšel i chválu, ale i hanu. Motor papírově nabízí velmi slušné (na tehdejší osmnáctistovky) parametry s vylepšenou spotřebou. Je to přímovstřikový agregát, který těží ze schopnosti spalovat chudou směs (tím, že se palivo vstřikuje přímo do válce se lépe využije skupenské teplo potřebné k ochlazení spalovacího prostoru), čímž je dosaženo snížení spotřeby. Jenže to s sebou nese minimálně problémy s kvalitou paliva, které se může podepsat na vstřikovačích. Na druhou stranu se na jednom z fór průběžně sepisuje uživatelská databáze, co měl kdo s tímto konkrétním motorem za problémy a neřekl bych, že svými problémy nějak vybočuje. Konkrétní zkušenosti nemám, takže bohužel neporadím, ale věřím, že v diskusi tohle téma někdo nakousne. Ještě bych upozornil, že pro další snížení spotřeby se k tomuto motoru standardně montovala 6-ti stupňová převodovka MMT-6.

Co se týká vnějších charakteristik motorů, tak jsem již dříve hledal všechny možné křivky a většinou neúspěšně. Maximálně jsem našel scany měření na brzdě konkrétních vozidel, avšak křivky od výrobce byly problém. Hledal jsem tak dlouho pomocnou ruku, až jsem ji na šel na konci svého ramene a křivky na základě parametrů, popřípadě dodatečných informací (použití rezonátoru, vícenásobné sání, turbodmychadla), vytvořil sám. Nejsou zcela přesné, ale pro názornost jsou dostačující. Najdete je v galerii, včetně průběhu výkonu Škody Felicia s motorem 1.6. Zásadní rozdíly mezi Felicí s obsahem motoru 1.6l a Mondem s motorem 1.8 l jsou v hmotnosti obou vozů a ve zpřevodování. I koncepce motoru hraje roli. 8-mi ventilový motor ve Felicii měl otáčkově níže položený točivý moment, což se sice pozitivně projevovalo při zdolávání terénních nerovností, ale po překonání maxima točivého momentu už obvykle 8-mi ventil žádné zázračné kousky nepředvedl. 16-ti ventil v Mondeu se předvede až spíše ve vyšších otáčkách, právě kolem 4000 (4500) rpm, kdy vrcholí točivý moment, proto může vyžadovat pravděpodobně při zvlněném terénu častější řazení. Rozdíl hmotností 350 kg je dost podstatný a na rozdílu chování vozů má největší vliv. Abych to mohl kvalifikovaněji posoudit, bylo by nutné parametry motorů přepočítat přes převodové poměry a hmotnost vozu až na kola. Bohužel pro větší dynamiku jakéhokoliv vozidla s atmosférickým motorem nelze udělat prakticky nic zásadního. Pouhý chip tuning nic nezmůže, neboť není softwarová možnost, jak dostat do motoru více vzduchu, aby se dalo přidat na palivu. Jediná cesta je volba silnějšího agregátu již z výroby. Chip tunig lze použít pro přeplňované motory nebo jako doplněk k přestavbě atmosférického motoru (změna sání, výfuku, hlavy, vaček, atd.).

Vybraná technická data:

Motor1.8 16V1.8 SCI1.6 8V
VýrobceFordFordŠkoda
Označení motoruCHBA; CGBACFBAAEE
Zdvihový objem (cm3)179817981598
Výkon (kW/ při ot/min)81/5500; 92/600096/600055/4500
Točivý moment (Nm při ot/min)165/3950; 170/4500175/4250135/3500
Vrtání (mm)83,083,076,5
Zdvih (mm)83,183,186,9
Kompresní poměr10,811,39,8
Zrychlení (0-100 km/h) 11,7; 10,910,612,1
Spotřeba (l/100km) 7,6; 7,77,26,9
Autor: David V

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 09.10.2012 12:46 
bob96 napsal:
Zdravím, jsem majitelem mondea combi s motorem SCI asi 0,5roku. Tahle motorizace byla pro mne jasná volba už od počátku, i když kvuli malé nabídce jsem chvílemi koketoval i s 2l a dokonce i 2,5l... jedny z nejsilnějších motivů byla 6st převodovka a nižší spotřeba než ty druhé 1,8... najezdil jsem s ním zatím kolem 7000km a jsem spokojen. První 4stupně převodovnky jsou posazeny níž, a tak v nizších rychlostech má dynamiku víc než dostatečnou pro běžné ježdění, 5 a 6 st jsou zase delší, a využijí ...
Existují sady na dodatečnou montáž tempomatu do nevybaveného auta a nejsou moc drahé. Samozřejmě nebudou ovládané z volantu, ale nějaká ta tyčka za volantem je taky použitelná.

Díky za info o SCi, moc se toho neobjevuje. Možná by neškodilo později přihodit recenzi zaměřenou na informace o motoru.
- 09.10.2012 12:50 
Koloss napsal:
Co se týče mého příštího automobilu, tak možná víš víc než já. Nicméně musím říct, že jsem víceméně spokojen s tím, že to Mondeo se stane globálním modelem a že se v Americe bude prodávat technicky totéž, jen s jinými motory. Američani by totiž asi nepřijali evropské modely s jejich řízenou životností. Také se mi jeví velmi zajímavá možnost nechat si dovézt americký model s nějakým zajímavějším motorem.
Tak koukám, že jsem to s tím tvým příštím autem celkem trefil
- 09.10.2012 14:26 
Petr S napsal:
Tak koukám, že jsem to s tím tvým příštím autem celkem trefil
To je otázka, současné Mondeo slouží a je dost velký předpoklad, že mu to ještě nějakou dobu vydrží. Přechodem na novější vůz bych dnes moc nezískal, bezpečnost se sice zlepšuje, ale od roku 2001 ne zase tak drasticky, už můj model se snažil dosáhnout na 5 hvězdiček a nadvakrát mu unikly těsně (kdyby to vyšlo, byl by první před Lagunou). Takže změnu urychlí jen velká nehoda nebo vážná závada. Za tu dobu se mé preference mohou změnit, nové Mondeo zatím předvedlo jen svůj vzhled, ještě to musí potvrdit praxí.
- 15.10.2012 22:08 
Osobně bych doporučil něco víceválcového. Shání se sice docela špatně, ale pokud se podaří, je potom v Mondeu teprve to pravé svezení a přitom za srandovní pořizovací peníze.

Spotřeba je samozřejmě vyšší, u 2,5 V6 v kombi s automatem ji mám okolo deseti. Za spolehlivost, kultivovanost a výkon mi to bohatě stojí.
Martin281 - 07.08.2014 22:47 
Jsem majitelem benzínového mondea 1,8 92kW r.v. 2005. Osobně jsem při koupi preferoval 2l motor, ale nebyl k sehnání. Hodně lidí dnes shání turbo diesely a benziny. Tyto agregáty jsou OK, pokud člověk plánuje pravidelnou obměnu vozu po 200t km. Potom jde turbo do pánu a oprava je tak drahá, že se nehodí provádět. Atmosférický motor je skvělý v tom, že je nesmrtelný, pokud člověk dodržuje intervaly a lije správný olej (plánovaná výdrž 400t km by měla být bez problémů). Proto osobně do žádných turb nejdu.
Co se týká živosti motoru...není to žádná sláva, bohužel k dostání nebyl žádný model, který by byl lepší volbou (2l téměr k nesehnání, SCi model atyp, 6 válcové modely jsou fajn, pokud máte doloženo, že je motor v pořádku, protože proti selskému rozumu tato mondea měla menší olejovou vanu než 1,8l modely. Pokud někdo zapomněl kontrolovat olej, tak nebyl problém motor přidřít).
K té živosti..není to žádný ďábel..do 2000 ot/min je to mrtvola, začíná ožívat okolo 2500 ot/min. Na 5. stupeň se dá jet od 60 km/h, při 90km/h točí okolo 2700, při 130km/h točí okolo 3700, takže 6. stupeň by se docela hodil. Spotřeba při 80-90km/h je okolo 6l... při 130km/h 6,8-7l.
Co se týká problémů..v zimě občas stávkuje centrál, občas také otevírání zadních dveří. Jinak vše v pořádku.

 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (510) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

13.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 632) | komentářů (10) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 147) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 422) | komentářů (3) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 898) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 655) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 396) | komentářů (2) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 265) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (973) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 192) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 348) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 003) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 633) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 701) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 536) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 003) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 009) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 599) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 237) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 731) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 158) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 278) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 251) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 231) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 260) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 653) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 423) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 697) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 910) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 009) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 950) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 457) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 086) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 895) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 333) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Linea nebo Renault Thalia?

26.července 2017
Jednoduché a bytelně postavené sedany za dobrou cenu si své místo na tuzemském trhu našly už před lety. Fiat Linea je na rozdíl od Thalie mezi ojetinami nepříliš rozšířeným vozem. Znamená to, že je o tolik horší?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 183) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?

25.července 2017
Druhá generace "cé pětky" se prodává téměř deset let. Dnes už je k dispozici výhradně s dvoulitrovým dieselem, na začátku se ale prodávala se sedmi motory!
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 007) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký Opel Zafira koupit za 250 tisíc Kč?

21.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi dvěma generacemi Zafiry. Starší generace B má méně najeto, novější generace C pak používá novější techniku.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 046) | komentářů (8) otevřít článek...

Jaký je ojetý Fiat Freemont s motorem 2,0 JTD?

19.července 2017
Náš čtenář pokukuje po ojetém Fiatu Freemont s dieselem MultiJet. Jde o dobrou volbu?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 887) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaké je staré Volvo V70?

18.července 2017
Dvacet let staré ojetiny už mají často najeto přes 300 tisíc kilometrů. Přesto stále jezdí. Na co si dát pozor při jejich výběru?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 589) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Nissan Patrol nebo Toyotu LC 100?

14.července 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma zástupci těch nejlepších offroadů ze staré školy. Váhá však nad volbou motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 877) | komentářů (2) otevřít článek...

BMW 5 - vyplatí se koupit deset let starý diesel?

12.července 2017
Náš čtenář pokukuje po BMW řady 5 (E60) s dieselovým motorem. Který z nich zvolit a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 265) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit devět let staré Volvo S60 s dieselem?

11.července 2017
Náš čtenář by rád koupil Volvo S60 z roku 2008 s dieselovým pětiválcem 2,4 D5 a nájezdem 150 tisíc kilometrů. Je třeba se před tímto motorem mít na pozoru?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 911) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

7.července 2017
Doporučíme za 300 tisíc korun pořídit sen českých domácností nebo tradiční německou klasiku?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 294) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit ojetý Ford B-Max nebo Citroen C3 Picasso?

5.července 2017
Náš čtenář vybírá ojetinu do 200 tisíc korun. V hledáčku má tyto dvě malá MPV. Které z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 807) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy?

4.července 2017
Jaká je ideální naftová motorizace pro užitkové verze těchto dvou ojetin?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 703) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?

30.června 2017
Náš čtenář vybírá mezi Volkswagenem Golf VI a větším Passatem sedmé generace. Oba by měly být v kombíku s dieselem TDI. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 812) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?

28.června 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Octavii druhé generace po faceliftu. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 199) | komentářů (21) otevřít článek...

Jaký Volkswagen Tiguan koupit za 300 tisíc korun?

27.června 2017
Čtenář se chystá na koupi staršího VW Tiguan. Která motorizace bude nejlepší volbou a co zkontrolovat před koupí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 340) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 24 (1167)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ojetý Ford M ...