Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Nissan Pathfinder: koupit starší kus s naftovým šestiválcem?

Poradna
František Mašek | 29.02.2024
foto: km77.com
Lukáš si v Německu vyhlédl osmiletý Pathfinder 3.0 dCi o výkonu 170 kW. Jak tento motor hodnotíme z hlediska spolehlivosti?
Dotaz
Dobrý den, rád bych se vás coby odborníků zeptal na Nissan Pathfinder 3.0 dci, který jsem si našel v Německu. Auto má výkon 170 kW a tuším, že to je šestiválec. U nás jsem ale tuto motorizaci nikde nenašel, mám tedy obavy, jak to bude se spolehlivostí. Auto je z roku 2015 a najeto necelých 100 tisíc kilometrů. Poradíme prosím? Děkuji, Lukáš.

Odpověď
Dobrý den Lukáši, máte pravdu, že na Nissan Pathfinder s motorem 3.0 dCi o výkonu 170 kW u nás jen tak nenarazíte. V zahraniční inzerci je jich ale dostatek a ceny starších kusů s tímto šestiválcem se pohybují v přepočtu od 150 tisíc korun.

Motor řady V9X je prozatím příkladně spolehlivý, ostatně dobře slouží třeba v Renaultu Laguna III, nebo v mnoha modelech Infiniti. Jednotka se do Pathfinderu dostala společně s modernizací modelu v roce 2010 a vydržela v nabídce až do ukončení výroby. S tímto motorem dostanete vždy sedmistupňový automat – i když ten je sám o sobě spolehlivý, před koupí u něj prověřte množství a kvalitu oleje (do maziva skříně se může dostávat chladící kapalina).

Řetězové rozvody u tohoto šestiválce by měly vydržet alespoň 200 tisíc kilometrů, raději ale počítejte s jejich preventivní výměnou už před tímto nájezdem. Kromě pravidelných výměn oleje nejméně po 20 tis. km. zkontrolujte také provedené výměny oleje v diferenciálu (po 30 tis. km).

Samozřejmě mrkněte na stav koroze na podvozku, zkontrolujte opotřebení brzd a stav ložisek všech kol. Při projížďce by nemělo auto nijak vrzat nebo vibrovat. Ukazovalo by to na opotřebený kardan (ať už přední nebo zadní). Auto by mělo mít samozřejmě při jízdě odpovídající výkon.

Při tomto vyšším nájezdu je třeba se ale připravit na závady, které k dieselům patří, na mysli mám hlavně problémy s EGR ventilem, případně turbem. Starší Pathfinder určitě nebude bez investic, na druhou stranu na něm osobně oceňuji obrovský vnitřní prostor a schopnost fungovat i v těžším terénu.
Hodnocení článku
Hodnoceno: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů