Mitsubishi Space Star - s jakým benzínovým motorem?
 
 
 
 
 
 

Mitsubishi Space Star - s jakým benzínovým motorem?

již zítra na TipCars.com

Tesla Semi: revoluční elektrický tahač ujede na jedno nabití až 800 km a na stovku zrychlí za pět sekund
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Čtenář chce koupit ojetý model Space Star, není si však jistý, který zážehový motor má zvolit s ohledem na spolehlivost, finanční náročnost a dostatečný výkon.
PORADNA, 22.04.11 | 00:00
hodnocení článku 4.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Mitsubishi Space Star

Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vůz Mitsubishi Space Star. Uvažuji o zakoupení nějakého menšího MPV a ze všech nabízených ojetin se mi právě tento japonec zdá, jak po finanční stránce, tak spolehlivosti nejlepší kompromis. Jsem ochoten investovat zhruba 120 tis Kč. Raději bych jeden z benzinových motorů, ale nevím, jestli 1,3 není na tento vůz slabá a naopak o GDI jsem neslyšel zrovna dobré ohlasy. Nabídka je u nás dost omezená, tak se asi poohlídnu v Německu. Na co si mám dát při výběru pozor? Děkuji, s pozdravem Tomáš Sýkora


Mitsubishi Space StarSpace Star stojí na zkrácené podvozkové platformě Carismy a na trhu se objevil v roce 1998. Vyráběn byl v nizozemském Bornu. Přestože Space Star stojí na podvozku Carismy, některé díly nejsou vzájemně zaměnitelné. Příkladem může být přední náprava typu pseudo McPherson, která má oproti Carismě jiné rozměry a liší se tvarově. Zadní náprava využívá trojici nestejně dlouhých příčných ramen doplněných o jedno podélné rameno, které nese náboj kola. Jednotlivá ramena jsou přichycena k zesílené podlaze karosérie. Životnost celkem složité nápravy je dobrá (měnit budete samostatně uložený silentblok uložení podélného ramene, který seženete v druhovýrobě za pár stovek).

Mitsubishi Space Star - intSpace Star určený rodinám poskytuje komfortní svezení. Filtrace nerovností je velmi dobrá a odpružení solidní. Space Star nemusí ostré zatáčky, jelikož měkké odpružení společně s vyšším těžištěm způsobují přenos hmotnosti na přední vnější kolo. Pokud v zatáčce přibrzdíte, většinou se vůz dost zavlní a záď dokáže vybočit, což vyžadují rychlou reakci řidiče. V běžných podmínkách je však Space Star vzorným vozem, který potěší vcelku solidním řízením (disponuje hydraulickým posilovačem) a dobrými brzdami.

Mitsubishi Space StarV červnu roku 2002 prošel Space Star modernizací, která přinesla zlepšení kvality použitých materiálů v interiéru. Nová černá palubní deska na nerovnostech již nevrzala. Vyzdvihnout musím vnitřní prostornost, dostatečná sedadla vpředu i vzadu včetně jejich optimální tuhosti výplně (snad jen přední sedáky by mohly být delší a mít lepší boční oporu). Zadní sedadla lze podélně posouvat v rozmezí 150 mm. Přes vcelku nudně působící interiér nelze mít závažnější připomínku. Na dnešní poměry kompaktních MPVéček zaujme výborný výhled. Majitelé Space Starů dokáže pozlobit zejména multifunkční displej umístěný v kapličce uprostřed palubní desky (zobrazované údaje čas od času úplně zmizí, což je dáno špatným kontaktem uvnitř displeje - lze opravit). Horší je to i se zvukovou izolací.

Mitsubishi Space StarCo se týče pohonné jednotky, máte ohledně motorů GDI (přímý vstřik paliva) naprostou pravdu. V Česku díky velkému obsahu síry v benzínu nedokážou tyto motory jezdit za výrobcem udávanou nízkou spotřebu paliva a potýkají se při větším kilometrovém nájezdu s problémy, které způsobuje zanesení karbonem. Tento fakt se projeví kolísáním volnoběžných otáček a neochotou jít do otáček. Podle autorizovaných servisů lze tento problém oddálit používáním doporučených platinových zapalovacích svíček od firmy Denso nebo NGK. Pokud však dojde k zanesení motoru, servisy je umí vyčistit, což není zrovna levná záležitost. Rovněž je nutné pamatovat na to, že po každém odpojení baterie či při její výměně, je nutné znovu naprogramovat řídící jednotku motoru.

Motor, výkon 

dostupný od (měsíc/rok)

 
1.3 16V, 63 kW

06/1998

 
1.3 16V, 60 kW

09/2000

 
1.6 16V, 72 kW

01/2001

 
1.8 GDI, 90 kW

06/1998

 
1.8 16V, 82 kW

12/2002

 
1.9 DI-D, 75 kW

02/2001

 
1.9 DI-D, 85 kW

10/2002

 

Mitsubishi Space StarPokud se všem útrapám spojeným s přímým vstřikem paliva chcete vyhnout, sáhněte raději po některém zážehovém motoru bez přímého vstřiku paliva. Základ tvoří benzínová třináctistovka s šestnácti ventily, rozvodem SOHC a výkonem 60 kW. Ta překvapivě Space Staru postačí. Výkon totiž servíruje již od nízkých otáček a dokáže jezdit v kombinovaném režimu za 6,0-6,5 l/100 km. Ještě lepší volbou je šestnáctistovka o výkonu 72 kW, která se pod kapotou Space Staru objevila v roce 2001. Jedna-šestka potěší lepší dynamikou, příjemnou spotřebou paliva a vysokou spolehlivostí. Bohužel obě zmíněné pohonné jednotky jsou spojeny s nepříliš přesnou převodovkou od Renaultu, což prozrazuje zpátečka řazená nalevo od jedničky. Řada majitelů této převodovky si stěžuje již po několika desítkách tisíc kilometrů na velmi obtížné řazení prvního rychlostní stupně. Za tento fakt mohou opotřebené silentbloky mechanismu řazení, které si většinou po překročení hranice sto tisíc kilometrů vynutí jejich výměnu (oprava do 2.000 Kč). Další dobrou volbou je osmnáctistovka (rovněž s nepřímým vstřikem) produkující 82 kW výkonu, která v roce 2004 nahradila osmnáctistovku GDI (90 kW). Ta oproti třináctistovce a šestnáctistovce miluje otáčky a dokáže lépe uspokojit sportovněji založené řidiče. Převodovka v tomto případě pochází od Mitsubishi a je o mnoho přesnější a spolehlivější. I spotřeba paliva je plně odpovídající výkonu.

Všechny zmíněné pohonné jednotky mají rozvody poháněné řemenem, který se mění po 100.000 km nebo šesti letech provozu. Výměna oleje se provádí po 15.000 km, nebo po jednom roce provozu (Mitsubishi doporučuje ACEA A1, A2, A3 popř. API SG nebo lepší). U všech (vyjma GDI) se vymezují ventilové vůle.

Mitsubishi Space Star - zadCelkově je tak Space Star ve spojení s benzínovými motory bez přímého vstřiku paliva dobrou a cenově přijatelnou volbou. Za své peníze rozhodně seženete vůz po modernizaci, který nabízí zdařilejší interiér a lákavější masku chladiče s nižšími světlomety s čirou optikou. Poznávacím znamením modernizované verze jsou stříbrně vyvedené diamanty ve znaku (před faceliftrem byly červené). V Česku však není výběr příliš velký, a tak se budete muset porozhlédnout v zahraničí. Při zkušební jízdě se zaměřte na volnoběžné otáčky, které nesmějí kolísat. Jejich zvýšení má nastat pouze v případě většího odběru (zapnutí klimatizace nebo po otočení volantu - posilovač řízení). Pokud se vůz takto nechová či dokonce motor zhasíná při každém zastavení, na vině bude zanesené těleso škrtící klapky. Ve všech ostatních ohledech se Space Staru nemusíte bát. Náhradní díly jsou překvapivě dostupné a cenově přijatelné. Space Star je vcelku nedoceněným vozem.
Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 22.04.2011 20:01 
wimmer_day napsal:
Taky by mě zajímalo jak to je s tou řídící jednotkou, může se autor rozepsat? Platí to pro všechny motory? Jinak díky za výbornou recenzi.
Japonce dělám už dlouho a u toho zmíněného motoru to výrobce doporučuje (nenařizuje), protože jednotka se po výměně baterie resetno do základního nastavení, ale bohužel hodnoty definované výrobcem nemusí už pro používaný motor platit, právě z důvodu zanášení toho motoru. Znal jsem pár majitelů. kteří museli pravidelně sledovat stav baterie a na výměnu jezdit do servisu, protože na tovární hodnoty už motor nenaskočil. Je to něco jako některé starší vozy, které po výměně baterie vždy rozsvítí kontrolku, že nefunguje airbag, protože jednotka nedovede zjistit jeho stav.
- 23.04.2011 12:10 
David V napsal:
"s šestnácti ventily, rozvodem SOHC"
Je to chyba nebo ta konstrukce je skutečně tak, že jsou 4 vačky na válec v jedné lajně popřípadě jedna vačka ovládá vahadélko pro 2 ventily?
Carisma 1,6 66kW to má taky tak, je to SOHC 16V, jedna vačková hřídel, pro každý sací ventil je jedno vahadlo a výfukové mají vždy dva na jednom válci společné vahadlo. Vůle se nastavuje šroubky.
- 23.04.2011 19:57 
Alcides napsal:
při výměně baterie naprogramovat řídící jednotku?? To slyším poprvé, že by se toto někdy dělalo...no jestli to je pravda, tak to potěš koště :(
Vlastnil jsem carismu 1,8 GDI dva roky a následujících pět ji měl švagr, při prodeji před dvěma lety měla najeto 280 tisíc km (100 tisíc při koupi) a s žádnými problémy viz. článek jsem se nesetkal ani u sebe ani u švagra. Jediná nevýhoda tohoto motoru je jeho citlivost na kvalitu benzínu - okamžitě víte, že jste natankovali "kvalitu", naštěstí na korekci stačí velfobin. Spotřeba se dlouhodobě držela na 6,5 litru dle dotankování (palubní pc ukazuje +0,2 litru) při svižné jízdě. O kalibraci po odpojení baterie slyším prvně - nikdy nebyla potřeba.
- 25.04.2011 18:31 
Zdravím, už asi pátýovým rokem máme SpaceStar s naftovým motorem 1,9 DID (původem renault). Když jsem ho kupoval, tak jsem nevěděl o autu skoro nic. Nyní máme najeto cca 210 km a zatím musím říct, že jsem spokojen. Samozřejmě nám odešel AGRventil, ale jinak jsem na autě celkem nic neřešil. Co se týká prostoru, tak to zase není taková pohoda, ale vždy jsme se vešli (zadní lavice se dá posouvat) a co se nedalo do auta, to se vlezlo do "rakve". Spotřeba od 5 ( dlouhá cesta Litva, Lotyšsko) až po 7,5 po městě. Výkon zcela dostačující. Vím, že tento motor asi není moc populární, ale já jsem spokojen a na radu servisáka měním olej po 10 ti tak snad to ještě něco najezdí. Ovšem jeden velký nedostatek auto má a to sice velmi slabé brzy. Kompletně jsem je měnil při cca 170 tis, ale i tak nic moc. Taky se časem velmi snížil výkon světlometů (náš Mišibuš je ročník 2001.).
- 26.04.2011 13:55 
shutdown napsal:
Carisma 1,6 66kW to má taky tak, je to SOHC 16V, jedna vačková hřídel, pro každý sací ventil je jedno vahadlo a výfukové mají vždy dva na jednom válci společné vahadlo. Vůle se nastavuje šroubky.
Suzuki Baleno 1,6 také
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (930) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (605) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 025) | komentářů (4) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 948) | komentářů (4) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 607) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 223) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 143) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 655) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 154) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 440) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 028) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 806) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 103) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 051) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 122) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 367) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 579) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 755) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 337) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 210) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 014) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 746) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 178) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 312) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 744) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 248) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 257) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 650) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 128) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 226) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 899) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 028) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 583) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 489) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 472) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 919) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 713) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 834) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 104) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 117) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 668) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1183)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Mitsubishi S ...