0
zpět

Mitsubishi Galant

Poptávka po japonských vozech se stále stupňuje. Ojeté vozy ze země vycházející slunce patří totiž k velmi spolehlivým a zároveň cenově dostupným. Dnes se podíváme, jak je na tom Mitsubishi Galant.
04.12.2006, poradna

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -

Dotaz: Dobrý den, uvažuji o koupi vozu Mitsubishi Galant. Jaké mám čekat nástrahy a co doporučujete? Či mám raději uvažovat o jiném podobném voze? Díky, MS


Dobrý den, z Vašeho dotazu není patrné o jakou generaci Galantů máte zájem. Nejspíše se bude jednat o zatím poslední 8. generaci, která se vyráběla od 1997 až do roku 2003. Hlavním lákadlem koupě používaného Galantu je rychlá ztráta hodnoty, což je první pozitivní zpráva pro zájemce o tyto japonské vozy. Druhou dobrou zprávou je, že Galant patří k vozům se stále atraktivním designem a slušným pohodlím. I přes nevelký rozvor 2635 mm poskytuje dostatek prostoru spolu s dobrou výbavou (i bezpečnostní). Proti koupi mluví hned několik záporů. Především je to slabá servisní síť (většina těchto vozidel jezdících po českých silnicích je opravována náhradními díly z druhovýroby, jelikož dostupnost a ceny originálních náhradních dílů jsou bídné). Druhá nelichotivá zpráva je malá nabídka na trhu ojetin. Všeobecně není Galant vysoce spolehlivý vůz a na rozbitých silnicích trpí. Předčasně se vyskytují vůle v řízení, zadní náprava žádá předčasně o výměnu silentbloků atd. Brzdy u Galantu nepatří k příliš účinným a kotouče se z velkou pravděpodobností časem zvlní. U motorů je nutné používat kvalitní olej a pravidelně ho měnit. Jinak se zanášení hydraulická zdvihátka ventilů. Pravidelnou výměnu vyžaduje i rozvodový řemen.

TIP: PORADNA: Mitsubishi Galant 2.0i

Jízda z Galantem je pohodlná, avšak vadí mi několik maličkostí. Vynechám vzhled interiéru, který sice brzy zastaral, na druhou stranu budete mít vše při ruce. Velký průměr volantu a příliš tenký volant není zrovna ideální kombinací. Řazení rychlostních stupňů na tom není o moc lépe. Dráhy jsou dlouhé a nepříliš přesné. Navíc samotný pohyb řadící pákou vyžaduje překonat počáteční odpor (chce to sílu). Po prvním usednutí za volant Vás překvapí sedadla nízko nad zemí.

TIP: PORADNA - Mistubishi Galant se čtyřválcem nebo šestiválcem?

Čeho se vyvarovat? Určitě nekupovat havarovaný vůz nebo exotickou verzi, které se na trhu mohou vyskytnout. Mluvím např. o Galantech se systémem řízení zadní nápravy (bývá označen 4WS), nebo s pohonem všech čtyřech kol. Na tyto exempláře se špatně shánějí náhradní díly, které jsou navíc velmi drahé. Ostatně většina majitelů ojetých Galantů používá náhradíly z druhovýroby nebo z vrakoviště.

TIP: PORADNA - Mitsubishi Galant 2,5 V6

Přes všechny výše uvedené neduhy Vás od koupi Galanta nebudu odrazovat. Galant má dobré motory, které jsou pružné a tiché. Dvoulitrová verze pro většinu jízd naprosto postačí. Navíc spotřebu lze udržet na slušných hodnotách (dvoulitr v praxi mezi 7-8 litry). Galant je prostě pohodlné auto s nádechem luxusu a výbornými jízdními vlastnostmi (díky technickému řešení náprav). A to vše za více než přijatelné ceny. Více informací se můžete dočíst již v uveřejněných poradnách, viz odkazy.


autor:
"výkonu není nikdy dost..."
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
cruise, 04.12.2006 18:36
no chápu, že je to názor pana Šikla, neberu mu to, jen jsem napsal, že s ním nesouhlasím. Zarazilo mě ale, že pak napsal, že přístrojovku označil v článku za povedenou, což ale není pravda.
xor, 04.12.2006 20:37
Zdravím, vlastním Galanta 7 generace (1995), a protože měl při koupi najeto přes 170k km, musel jsem dělat rozvody, náplně a filtry, zadní část výfuku, zadní tlumiče a jedno spodní rameno na předku, rejdový čep a gumy stabilizátoru. Všechny díly jsou naprosto bez problémů k sehnání u dovozců (např. Autopalace, Mitsubishi Roudnice), ale jsou drahé, proto jsem vždy volil druhovýrobu, kromě ramena a gum stabilizátoru, které v druhovýrobě nedělají a musel jsem vzít originál.

Doporučuji autorovi srovnat nabídku náhradních dílů na www.mjauto.cz, www.autokelly.cz, www.elit.cz, www.autobenex.cz, nalezne tam na tyto vozy veškeré spotřební zboží.
Petr - TipCars.com, 05.12.2006 06:59
Z textu: "Vynechám vzhled interiéru, který sice brzy zastaral, na druhou stranu budete mít vše při ruce." <- - a to je už velká pochvala. Pokud vůz nemá dobré rozvržení ovládacích prvků, dokážu ho zkritizovat jako naposledy nový Chevrolet Aveo (test).
Uznávám, že pochvala je strohá.
Pepa, 05.12.2006 10:07
tak už toho nechce hoši, každý má jiný názor no
David, 05.12.2006 17:42
Musím uznat , že design vnějšku vozu je opravdu povedený i na dnešní dobu.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2021, všechna práva vyhrazena.