Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Mini Cooper S: koupit sedmiletý kus s benzínovým dvoulitrem?

Poradna
František Mašek | 26.02.2024
foto: tipcars.com
Hanka si vyhlédla starší Mini za necelých 300 tisíc korun. Pod kapotou silnější verze Cooper S pracuje přeplňovaný dvoulitrový benzínový motor. Jak jej hodnotíme z hlediska spolehlivosti? Poradíme.
Dotaz
Dobrý den, ráda bych se odborníků z tipcars zeptala na Mini Cooper S 2.0 Turbo, auto je z roku 2017, stojí 290 tisíc a má výkon 141 kW. Umíte mi prosím poradit, jak je tento motor spolehlivý a na co si dát při koupi pozor? Děkuji, Hanka.

Odpověď
Dobrý den Hanko, Cooper S je v této generaci opravdu pohledným a stylovým autíčkem se skvělými jízdními vlastnostmi. Byť se ceny starších kousků drží stále poměrně vysoko, své zájemce si vůz vždy najde. Samozřejmě je třeba nepodcenit kontrolu technického stavu auta, i když zde není žádná opakující se závada, před kterou bych mohl varovat. Už před pořízením takového auta bych si ale zjistil, kde jej následně budu servisovat a připravil bych se na malinko vyšší ceny náhradních dílů.

Vámi vybraný motor řady B48A20 o výkonu 141 kW znamená, že se jedná o čtyřválec, který známe z mnoha dalších modelů automobilky BMW. V podstatě se objevuje postupně od roku 2014 v každé řadě těchto vozů. Po letech je prozatím spolehlivý. Dobrou zprávou je fakt, že motor není tak citlivý na zvýšenou spotřebu motorového oleje, jako tomu bylo u jeho předchůdce. Přesto doporučuji hladinu oleje průběžně kontrolovat.

Při provozu bych si ale pohlídal tankování kvalitního paliva a včasné výměny motorového oleje (nikoli dle nastaveného plánu, ale ve zkrácené variantě po roce) správné specifikace od BMW. Ve svém dotazu neuvádíte nájezd vozu, což je třeba před nákupem neopomenout, protože na motoru je třeba nechat kolem 150 tisíc km vyměnit rozvody, což není úplně levná záležitost a předem bych si ji nechal raději v servisu nacenit.
Hodnocení článku
1.0 z 5 (20%)
Hodnoceno: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů