Mercedes Benz ML nebo BMW X3: co doporučíme ke koupi?
 
 
 
 
 
 

Mercedes Benz ML nebo BMW X3: co doporučíme ke koupi?

již zítra na TipCars.com

Zima je tady. Připravte své auto na mrazy
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Jakou malou dodávku s dieselem?
 
Požadavkem je co největší výbava, automatická převodovka a rok výroby kolem 2005.
PORADNA, 02.03.12 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 3x
vaše hodnocení: 5 b.
 

pepe: Nemůžu se rozhodnout, zda koupit Mercedes ML či BMW X3. Jednalo by se o rok 2005. U BMW přemýšlím o možné motorizaci 3.0 diesel nebo 3.0i benzin, motory 2.0 zavrhuji, dle mě jsou na toto auto moc slabé. U Mercedesa ML vynechám problémový 400 D a 350 benzín a spíš bych to viděl na 270 CDI nebo 320 CDI případně AMG 55.
Samozřejmě pouze automatická převodovka v obou případech a co nejrozsáhlejší výbava. Co radíte, do čeho jít, do Mercedesa nebo do Bavoráka?
Díky


Dobrý den,

dalo by se začít starým heslem, že člověk se musí nejdřív vybláznit v BMW, aby dorostl do Mercedesu a ocenil stuttgardské pojetí tvorby automobilů. Ale to již prostě neplatí. Platilo to v době, kdy BMW dělalo syrová auta se šesti benzínovými válci pod kapotou, co Vás nutila „řezat zatáčky“. A Mercedes...piánka.

První důležitou věcí, kterou je nutno si uvědomit, je, že emelko je vůz o třičtvrtě třídy větší než X3. Větší zvenčí, větší i uvnitř. Konkurentem ML je X5. Druhou věcí na zvážení je podle mne volba generace ML. Zde bych opravdu neváhal a sáhnul po té druhé, to znamená nastoupivší v roce 2006 pod interním označením W164. První generace je jinde technicky (zejména použitím rámové konstrukce-což jste ale ve většině případů ocenil jako uživatel poměrně zřídka-při divočejším výletu do terénu) i designově. Dále tu máme volbu motoru: podle mne je na alespoň uspokojující rozhýbání více než 2 tuny těžkého (a ekologicky nekorektního) vozu nutné použít minimálně naftový šestiválec o výkonu 224 koní disponující proměnnou délkou sání. Ani tak ale nebudete mít vyloženého trhače asfaltu, už prostý přepočet koní na kilogramy napoví (zhruba 1 stuttgardský pferd na 10 kilo), že na stovce budete plus mínus za 10 sekund. Na druhou stranu: jedná se o čistokrevné mastodontní SUV.

Mercedes – Benz ML 320 CDI Od Vás se ostatně jaksi neočekává, že budete ujíždět titěrným firemním passátům, jež jsou osedlané manažokeji neustále štvoucími své stroje jako legendární Josef Váňa kdysi Železníka. Vy se prostě povezete....budete sedět vysoko.... na pohodlné sedačce.... a neuslyšíte nic jiného než decibely linoucí se z kvalitního audiosystému. Sem tam přitom překročíte nějakou tu státní hranici, a co 900kilometrů cmrndnete do nádrže naftu za zhruba 3500Kč. Předkrizový veget jak vyšitý...

Hlavní devizou Mercedesu ML v porovnání s X3 je pohodlí na palubě a z něj pramenící jízdní komfort i na extrémně dlouhých trasách. Zde je prostě ML ve výhodě. Hodně k tomu přispívá sedmistupňový automat (s ovládáním pod volantem a možností manuálního řazení tlačítky na něm) a naladění podvozku. Jako diskutabilní se ale může ukázat jeho servis v případě poruchy.

Zapomeňte samozřejmě na sportovní ambice, 2.185kg těžký vůz s výše posazeným těžištěm se do zatáček ochotně vrhat nebude. Váze vozu pak odpovídá i spotřeba, jež se pohybuje kolem 11 litrů.

I výbavou Vás bude pravděpodobně více hýčkat Mercedes, neměl by být problém sehnat vůz s mnoha příplatkovými položkami, emelko své první majitele přímo svádí k zahození kalkulačky a diktování položek vysmátému dealerovi. Mimochodem poohlédl bych se po verzi s pohonem 4x4, ať můžete opustit asfalt. Pokud budete mít navíc tempomat pro sjíždění svahu, nebo dokonce redukci, jež byla součástí paketu Off-road Technik, bude Vám poměrně dlouho trvat, než najdete takovou muldu, na které „na břiše“ uvíznete. Ale vážně, pokud emelko, tak bych se opravdu poohlížel po verzi, jež Vás pustí i do lehčího terénu, světlá výška vozu si o to říká. Kvůli údržbě bych se vyhnul verzi s Airmatikem, případný servis jím nabízené výhody pravděpodobně nevyváží.

Zmínil jste ML AMG první generace. Zde záleží na úhlu pohledu. Kombinace benzínového osmiválce o objemu 5.4 litru, vysokého těžiště a váhy atakující až 2.400kilogramů mi přijde příliš...hamburgrózní. Rozumím tomu, pokud někdo chce být největší. Rozumím tou, pokud někdo chce být nejtěžší. Velmi dobře rozumím tomu, pokud někdo chce být nejrychlejší. Ale moc nechápu, když někdo chce být všechno najednou. Pro pořádek uvádím, že ten samý názor mám i na další monstrum jménem X5M. Na druhou stranu, trh po takových vozech touží, takže proti gustu...

Ze Stuttgartu (respektive z města Vance v Alabamě) se nyní přesuňme do Mnichova (respektive do Grazu v Rakousku nebo Spartanburgu v Jižní Karolíně, kde se aktuálně vyrábí druhá generace X3).

BMW X3 Co Vám X trojka nabídne a ML nikoli? Zásadní bude pocit, že se nevezete, ale že řídíte. A dále bližší kontakt. S vozovkou, samozřejmě. Nižší pohotovostní hmotnost (která je ale stále naprosto nechutná a startuje na přibližně 1.850kg) mi pak umožňuje s trochou nadsázky hovořit o mrštnosti vozu při změnách směru. Je to samozřejmě mrštnost relativní, mrštnost zhlížená optikou mastodontů...Dále Vám X 3 v případě volby třílitrového benzínového šestiválce nabídne akustický konzert nad 5.000 otáčkami při kombinované spotřebě pohybující se kolem 11litrů. Pokud budete konzertovat často, spotřeba ještě stoupne, nelze ji tedy srovnávat se spotřebou běžné trojky, jež s tímto motorem vážila skoro o půl tuny méně. Musím doplnit, že ani vrcholná naftová motorizace není špatnou volbou (ve verzi pře i po faceliftu), pokud hodláte více času trávit v terénu, lze ji dokonce doporučit.

Abyste s X3 mohl do terénu alespoň nahlédnout, doporučuji se poohlédnout po verzi SAV. Je samozřejmě vybavena xDrivem a dále systémem umožňujícím kontrolovaný sjezd svahu (Hill Descent Control).

Někteří uživatelé si stěžují na ne zcela přesvědčivou práci pětistupňového automatu z předfaceliftové verze, který někdy řadí poněkud zmateně.

Volba je ve Vašem případě spíše otázkou preferencí. Pokud chcete komfortnější, robustnější, prostornější a konstrukčně novější vůz, volte MB ML druhé generace. Cenovka bude kolem 500.000Kč. Pokud chcete starší emelko, kupte raději rovnou X3. První generace ML není špatný vůz, ale těžko za volantem uvěříte, že se jedná o Mercedes. Na vině je především nedůstojné dílenské zpracování. Odolná rámová konstrukce je v dnešní době již spíše anachronismem (čímž ale nechci zpochybňovat její funkčnost v terénu).

Pokud rád řídíte a nevadí Vám, že nebudete sedět na pohovce v prostorném obýváku, hledejte X3. Je ale nutno přiznat, že zatímco automat u Mercedesu jízdní komfort zvyšuje, u X3 tomu tak subjektivně nemusí být. Je ale pravda, že automat v bavoráku ve verzi po faceliftu předchází o něco lepší pověst, než předchozí pětistupňový. Volbou mnichovského produktu ušetříte přibližně 150.000 korun. Osobně mám nicméně z automatů poměrně velký respekt daný případným servisem a dále k nim mám despekt, protože lidi (krom jiného) odnaučují řídit. To jen na závěr, jako první příspěvek do diskuze...

Jako závěr na závěr pak může sloužit zamyšlení, proč vlastně daná vozidla chcete? Jestli chcete „honit vodu“, tak upřímně řečeno nedoporučuji ani jedno z nich. Pokud se chcete vysloveně pohodlně svézt, existují rovněž vhodnější vozy. Pokud si chcete užít jízdu samotnou, i zde jsou lepší kandidáti. A pokud chcete do terénu, tak je férové říci, že X3 není rozený offroad, ML může být o něco schopnější, ale na čistokrevné zakladatele segmentu oba vozy citelně ztrácí (koneckonců se jedná pouze o SUV, v případě X3 se možná můžeme bavit o crossoveru, byť prémiové). A prémiovost zde konkrétně dovednostní manko vůči offroadům nedožene. Napadá mne, že snad oceňujete určitou zajímavě zabalenou univerzálnost, kterou oba vozy umí svým způsobem nabídnout. Předpokládám, že zde bude ležet těžiště Vaší volby...

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 02.03.2012 16:46 
Matka Kr napsal:
možná se to dobře čte ale informace v tom není dohromady žádná. Mě by zajímaly víc závady které hrozí než narážky na řidiče prassatů. Chjo, kde jsou staří dobří recenzenti, kteří tu dřív byli
Debilní dotaz - debilní odpověď... s tím se moc nadělat nedá. Fórky mi přišly dost vyčpělé - a některé slova jako "veget" vyloženě nevhodné...
- 02.03.2012 16:50 
Rover623 napsal:
Staré automaty BMW měli tu vadu, že když se ucpal filtr, obvykle následovalo totální oholení lamel na 1 a 2, výsledkem byla skříň plná kovových špon, která se skoro nedá opravit. S přesahem pro osobáky do platí až do roku 2005. Pro BMW Xx tohle neplatí, mají jinou převodovku (kompletně přepracovanou) která se začala potom v úpravě dávat i osobákům. Rozeznat ty skříně od sebe je těžké, protože některé osobáky od BMW mají starou konstrukci kam je jedna rychlost přidaná. Starou skříň poznáte podle ...
s dovolením bych měl jeden dotaz-po prvním nastartování-obvykle ráno-vyjedu na R z garáže a poté přeředím na D, první přeřazení na Déčku z jedna na dva to škubne, pak už ne. když nechám auto déle nastartované, dejme tomu pšt minut, tak to neudělá. může to být chybka??? předesílám že mám najeto asi 60k a na jaře se chystám na první výměnu oleje v automatu.
- 02.03.2012 17:42 
tomaskrtek napsal:
s dovolením bych měl jeden dotaz-po prvním nastartování-obvykle ráno-vyjedu na R z garáže a poté přeředím na D, první přeřazení na Déčku z jedna na dva to škubne, pak už ne. když nechám auto déle nastartované, dejme tomu pšt minut, tak to neudělá. může to být chybka??? předesílám že mám najeto asi 60k a na jaře se chystám na první výměnu oleje v automatu.
Tohle je normální chování, je to způsobeno tím, že automat pracuje s velkým tlakem oleje a pokud je olej hustý (studený) neprochází měničem úplně ideálně, takže to škubnutí je normální (neplatí to pro DSG od VW, ty škubou zcela normálně a není to chyba). Někdo to necítí, ale měl by jste také pociťovat "menší" prokluzy při řazení jednotlivých rychlostí a při přeřazení z D na R by se mělo menší škubnutí objevit také (záleží ovšem na tom jestli je přítomen omezovač tlaku a jak moc je agresivní). Reálnou kontrolu automatu uděláte jednoduše, při přeřazování jednotlivých rychlostí nahoru nikdy nesmí dojít (ani na chvilku) ke zvýšení otáček. Test uděláte snadno, rozjeďte auto na plný plyn do nějakého delšího kopce a sledujte otáčkoměr, pokud by během přeřazení došlo, byť jen na chvilku, ke zvýšení otáček, jako když u manuálu sešlápnete spojku a neuvolníte plyn, pak je něco špatně. Výměna oleje po 60tis. není vysloveně nutná, záleží na autě a hlavně převodovce. Následně také na způsobu použití, tedy zátěži samotné skříně. Jinak jak už jsem psal mnohokrát, při jízdě ve městě je vhodné zařadit D3, případně takovou polohu která omezuje nejvyšší možnou zařezenou rychlost, obvykle ji výrobci udávají jako volbu při tažení přívěsu.
- 06.03.2012 18:50 
tomaskrtek napsal:
s dovolením bych měl jeden dotaz-po prvním nastartování-obvykle ráno-vyjedu na R z garáže a poté přeředím na D, první přeřazení na Déčku z jedna na dva to škubne, pak už ne. když nechám auto déle nastartované, dejme tomu pšt minut, tak to neudělá. může to být chybka??? předesílám že mám najeto asi 60k a na jaře se chystám na první výměnu oleje v automatu.
V 60.000km škubnutí mezi P / R normální rozhodně není a lepší to už nebude.

Co nejdříve vyměňte olej a filtr, ale nemyslím, že to pomůže - možná na chvíli.
-------------------------------------------------------
Olej nechte nejlépe měnit na 2x ihned po sobě.

1. pouze vypustit starý olej !nechat starý filtr! a nalejt nový olej - tím se promíchá nový olej se zbytky starého oleje v měniči, pumpě a v cestách.
2. vše opět vypustit !dát nový filtr, těsnění! a opět už načisto nový olej.

Takto měníme oleje ve svých autech - servisuji automaty pro MB v Berlině
- 06.03.2012 19:52 
Rutt. napsal:
V 60.000km škubnutí mezi P / R normální rozhodně není a lepší to už nebude.

Co nejdříve vyměňte olej a filtr, ale nemyslím, že to pomůže - možná na chvíli.
-------------------------------------------------------
Olej nechte nejlépe měnit na 2x ihned po sobě.

1. pouze vypustit starý olej !nechat starý filtr! a nalejt nový olej - tím se promíchá nový olej se zbytky starého oleje v měniči, pumpě a v cestách.
2. vše opět vypustit !dát nový filtr, těsnění! a opět už načisto nový olej.

Ta...
mezi P a R to neškubne, pouze na P při prvním přeřazení z prvního na druhý stupeň a to pouze ráno po vyjetí, jindy ne.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým benzínem koupit Giuliettu?

15.prosince 2017
Náš čtenář vybírá ojetou Alfu Romeo Giulietta v benzínu kolem 300 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (342) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?

15.prosince 2017
Náš čtenář vážně uvažuje nad pořízením deset let starého Jeepu s třílitrovým šestiválcem. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 986) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro Land Rover Freelander?

13.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje o koupi ojetého Freelanderu druhé generace. Která výkonová varianta dieselové "dvadvojky" je optimální?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (542) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetinu s karbonovými brzdami?

12.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje nad koupí deset let staré Audi S8 vybavené keramickými brzdami. Jak jsou na tom tyto brzdy se životností a kolik stojí nové?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 331) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit ojetý Mercedes-Benz Citan?

8.prosince 2017
Náš čtenář váhá nad koupí ojetého užitkového Citanu. Jaká je jeho spolehlivost?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 656) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes-Benz Vito II jako ojetina

6.prosince 2017
Náš čtenář plánuje nákup užitkového Vita druhé generace. Jak je na tom tento vůz po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 041) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Ranger?

5.prosince 2017
Ojetý pick-up může i po letech dobře sloužit. Hlavně díky své masivní konstrukci. Jak si v tomto ohledu stojí druhá generace Fordu Ranger?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (884) | komentářů (0) otevřít článek...

Jakou malou dodávku s dieselem?

1.prosince 2017
Náš čtenář vybírá z trojice Kangoo, Berlingo a Dobló. Rád by dieselový motor. Zhodnotíme tedy spolehlivost dostupných motorizací.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 018) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je motor 1,4 TSI ve Škodě Superb III?

29.listopadu 2017
Náš čtenář uvažuje o zakoupení ojeté Škody Superb třetí generace s motorem 1,4 TSI ACT. Jak si zatím stojí základní benzínový motor s vypínáním válců z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 442) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je ojetý Opel Combo?

28.listopadu 2017
Zatímco třetí generace byla ještě postavena na vlastní platformě Gamma, ta aktuální už byla zpracována ve spolupráci s Fiatem. Pokud tedy půjdete do bazaru vybírat tohle auto s rokem výroby 2011 a mladším, kupujete vlastně techniku Fiatu Doblo.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (587) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

24.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rád by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 063) | komentářů (4) otevřít článek...

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 608) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (806) | komentářů (0) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 195) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 811) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 545) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 609) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 236) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 759) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 287) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 574) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 819) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 136) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 900) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 213) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 355) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 227) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 439) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 640) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 828) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 454) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 054) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 389) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 075) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 851) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 249) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 355) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 840) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 331) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 984) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 517) | komentářů (11) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 694) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 168) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 301) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 396) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 112) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 684) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 642) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 600) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1193)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Mercedes Ben ...