0

Koupit starší plug-in-hybridní Peugeot 508?

Vašek plánuje nákup hybridu do města. Bude lépe sáhnout po Peugeotu 508, nebo raději zvolit VW Passat? Poradíme na základě našich zkušeností.
21.01.2022, poradna

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, našel jsem si 1,5 roku starý Peugeot 508 Hybrid 225e s nájezdem lehce přes 30 tis. km. Auto je v přepočtu za asi 630 tisíc korun. Můžete jej prosím srovnat s konkurencí? Speciálně by mne zajímal hybridní Passat. Auto mám na jízdu po městě a okolí + parkování na modrých zónách v centru. Děkuji, Vašek

ODPOVĚĎ: Dobrý den Vašku, obě auta mají přeplňované benzínové čtyřválce. Peugeot kombinuje šestnáctistovku o výkonu 133 kW s elektromotorem s výkonem 81 kW. Passat PHEV má pod kapotou 1,4 TSI (115 kW) + elektromotor s výkonem 85 kW. Celkový výkon má tak o 5 kW vyšší právě Peugeot. Na druhou stranu Volkswagen disponuje vyšší využitelnou kapacitou baterie (13 vs. 11,8 kWh), což se v praxi projevuje na delším dojezdu čistě na elektrický pohon (cca 40 vs. 50 km pro Passat).
Pokud srovnám automatické převodovky v obou vozech, je mi příjemnější projev šestistupňového DSG automatu v Passatu, naopak na chuť jsem nepřišel osmistupňovému měničovému automatu v Peugeotu, který není tak dobře sladěný s motorem. Podotýkám ale, že vůz jsem měl k vyzkoušení jen na omezený čas.
Více zkušeností mám právě s Passatem, kterému bych dal při tomto srovnání přednost. Uvnitř je prostornější než Peugeot, má vyšší dojezd a lépe fungující automat. Na druhou stranu je fakt, že 508 má zajímavější vzhled a hodně se mi líbilo jeho řízení ve spojení s příjemně nastaveným podvozkem. Proto Vám Peugeot 508 Hybrid rozhodně nebudu rozmlouvat. Chybu neuděláte s žádným z kandidátů. Nejspíše si ale pro ně budete muset zajet do Německa, u nás je výběr ojetin zatím bohužel velmi omezený.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2022, všechna práva vyhrazena.