0
zpět

Koupit ojetý Renault Mégane nebo Mégane Generation?

Není Mégane jako Mégane. Magické slůvko Generation znamená víc, než si může někdo myslet. Na rozdíly jsme se podívali v dnešní poradně.
12.02.2019, poradna

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, před nedávnem jsem začal sledovat ojeté Megany třetí generace a zjistil jsem, že je rozdíl mezi Megane a Megane Generation. Nepodařilo se mi ale dohledat konkrétní rozdíly. Můžete mi prosím poradit, který z nich bude lepší koupit? Díky, Adamec

ODPOVĚĎ: Dobrý den pane Adamče, máte pravdu, oba vozy, ač jsou po stránce vzhledu téměř identické (poznáte je na první pohled podle odlišného zadního nárazníku), se konstrukčně výrazně liší. Pokud to hodně zobecním, tak model Generation byl ve své době určen pro "rozvojové země" s nižší kupní silou obyvatelstva, v západní Evropě se nikdy neprodával. Vzhledem k tomu byly zvoleny jiné, levnější postupy výroby. Odlišná je například konstrukce karoserie (včetně metody svařování jednotlivých dílů) i podvozek. Model Generation poznáte například podle rezervního kola umístěného zvenku pod autem. V závislosti na motorizaci je generation také těžší, protože se při jeho konstrukci nepoužívalo tak velké procento vysokopevnostní oceli. Interiér je více podobný modelu Fluence a stejně jako on, nemá podélně nastavitelný volant, ani automatickou klimatizaci. Jak jsem zmínil, díky odlišné konstrukci podvozku i jiným použitým tlumičům má Generation výrazně odlišné jízdní vlastnosti ve srovnání s čistokrevným Méganem III. Generation je komfortnější, bohužel na úkor řízení, které není tak přesné jako u Mégane. Osobně bych se tedy při hledání ojetiny preventivně zaměřil na opravdový, nefalšovaný Mégane III. Na druhou stranu pro některé majitele může být nižší pořizovací cena přesvědčivým argumentem.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.