Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Kia Stonic – jaký benzínový motor zvolit v ceně do 350 tis. Kč?

Poradna
František Mašek | 10.06.2022
foto: Kia
Vojta hledá náhradu za malé Rio. Bude starší Stonic s benzínovým motorem tou pravou volbou? Odpovíme v dnešní poradně.
DOTAZ: Dobrý den, právě vybírám náhradu za naše už pro nás malé Rio. Auta od Kie jsou nám s manželkou sympatická a máme zajištěný servis, s kterým jsme spokojeni. Aktuálně tedy zvažujeme model Stonic, který jsme si už byli v autobazaru prohlédnout. Prosíme o zhodnocení benzínových motorů. Cenově je naše představa do 350 000,- Děkujeme, Vojta.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Vojto, Kia Stonic se u nás prodává od roku 2017. Od té doby si získala pověst spolehlivého a často velmi dobře vybaveného auta s dlouhou tovární zárukou.

V nabídce Tipcars.com najdete aktuálně téměř patnáct benzínových kousků, které se vejdou do Vašeho cenového limitu. Ve velkém procentu případů narazíte na ojetiny s motorem 1,25 CVVT o výkonu 62 kW, která je vždy spojena s pětistupňovým manuálem.

Pokud jezdíte v příměstském provozu, určitě mohu tento atmosférický motor doporučit. Má nepřímé vstřikování, kterému nevadí krátké popojížďky za studena. Jediným limitem bude nižší výkon a kratší zpřevodování, které není vhodné pro delší jízdy v dálničním tempu.

Já osobně bych raději hledal výkonnější čtrnáctistovku 1,4 CVVT o výkonu 73 kW. Ta má už šestikvalt a celkově je motor o dost pružnější. Stonic s ním se hodí i na delší přesuny a spolehlivost je stejně dobrá jako u menší, konstrukčně spřízněné dvanáctistovky.

Každopádně s jakoukoli nabízenou motorizací je Stonic vždy jen předokolkou. Komu tento hendikep nevadí, dostane za své peníze spolehlivé auto, které může posloužit jen s minimálními investicemi ještě řadu let.

Vždyť za 350 tis. Kč dnes koupíte Stonic s nájezdem jen několik desítek tisíc kilometrů, který byl díky záruce po celou dobu servisován u značkového dealera.

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
4.0 z 5 (80%)
Hodnoceno: 3x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů