Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Kangoo nebo Caddy? Vybíráme rodinnou dodávku do 300 tisíc korun

Poradna
František Mašek | 03.06.2022
Francouz nebo Němec? Benzín nebo diesel? Náš čtenář vybírá praktickou kompaktní dodávku pro rodinné použití.
DOTAZ: Dobrý den, obracím se na vás s dotazem souvisejícím s výběrem našeho rodinného auta. Chceme něco praktického na denní používání, ale zároveň i na víkendové výlety, případně i dovolenou.
První volbou je VW Caddy v osobní verzi, máme už vyhlédnutého s motorem 1.0 TSI. Ten by byl ideální přes rok, ale na dovolenou bych volil spíše naftu. Caddy je takové holátko bez výbavy. To mne trochu odrazuje. Pak je možnost koupit Renault Kangoo 1,5 dci za zhruba podobnou cenu, ale dobře vybaveného.

Bylo by prosím možné tyhle dvě auta srovnat a případně i doporučit vítěze? Děkuji moc za vaši ochotu. Jarek.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Jarku, osobně bych se rozhodoval podle provozního režimu. Benzínový motor je fajn na kratší cesty a do města. Nemá rád větší zatížení – resp. se to výrazněji projeví na navýšení spotřeby.

VW Caddy má svým interiérem blíže k osobním automobilům, někomu může při jízdě vyhovovat více.

Volkswagen s tímto celohliníkovým oturbeným tříválcem má jen pětistupňový manuál. S cenovkou do 300 tisíc korun budete mít v bazarech jen minimální výběr.

Naopak Kango může mít v závislosti na výkonové verzi dieselového čtyřválce i šestikvalt. Musel byste si ale připlatit za 81 kW, v bazarech s Vaším rozpočtem narazíte téměř výhradně na slabší kousky o výkonu 55/66 kW, kde je jen pětikvalt.

Motor 1,5 dCi má samozřejmě už filtr pevných částic, s regenerací ale nemívá problémy, protože je umístěn hned za turbem. Při jízdě bude Caddy velmi pravděpodobně pružnější než benzínový tříválec v Caddy a bude mít i nižší spotřebu.

Pokud hledáte osobní dodávku s velkým prostorem, můžete zvolit Kangoo v prodloužené verzi. Do něj se po sklopení sedaček vleze 930-3500 litrů nákladu. Také Caddy nemá s praktičností problémy. Jeho sedačky se sice nedají sklopit do podlahy, ale můžete je překlopit vpřed, nebo zcela vyjmout. V tom případě naskládáte do Volkswagenu až 750 litrů.

Chcete doporučit vítěze? V tomto případě to jde jen velmi těžko. Každý z nás má jiné preference, proto doporučuji obě auta důkladně projet. To hodně napoví. A klidně se podívejte i po konkurenci. Namátkou mohu zmínit například Opel Combo, Peugeot Partner, Ford Tourneo Connect, nebo třeba Citroen Berlingo. Určitě si vyberete.

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
1.9 z 5 (38%)
Hodnoceno: 10x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů