0
zpět

Jeep Grand Cherokee - s jakým motorem koupit čtvrtou generaci?

Náš čtenář by rád koupil pět let starý Grand Cherokee do 550 tisíc korun. Který motor je pro tohle auto ideální? Poradíme v dnešní poradně.
14.05.2019, poradna

hodnocení článku: 5.0 z 5 (100%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, pokukuji po Jeep Grand Cherokee, slyšel jsem, že jde o kvalitně postavené auto a navíc se mi líbí. Můj rozpočet je maximálně do 550 tisíc korun. Rád bych od vás slyšel váš názor na spolehlivou a provozně nenáročnou motorizaci. Zvažuji 3.0 diesel V6. Děkuji Matěj.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, čtvrté generaci tohoto Jeepu jsme se na tipcars ještě nevěnovali. Mezi ojetinami to vůbec není špatná volba. Model stojí na podvozku Mercedesu ML třetí generace. To v praxi znamená, že vůz již nemá zadní tuhou nápravu, a tak je mnohem komfortnější než předchůdce. Vámi zmíněný dieselový šestiválec 3.0 CRDi o výkonu 140, 177 nebo 184 kW je poměrně spolehlivý. Pokud budete hledat vůz od roku 2014, setkáte se u tohoto motoru s výkonem 184 kW. U nás je ale v cenové relaci 550 tisíc korun výběr velmi omezený. Buď budete muset zaplatit více, nebo volit starší ročníky. Případně se podívat za hranice, kde je výběr radostnější. Vy ale zřejmě chcete model po faceliftu (proběhl v roce 2013), což Vám plně schvaluji. Takové vozy mají totiž lepší osmistupňový automat i kvalitněji zpracovaný interiér.

V krátkosti zmíním i zážehové motory, které jsou mezi ojetinami zastoupeny minimálně, přesto se může jednat o zajímavou volbu. Šestiválec 3,6 VVT o výkonu 213 kW je skvělý, má však podobnou spotřebu jako silnější osmiválec 5,7 HEMI (259 kW), který má vypínání poloviny válců a je provozně naprosto spolehlivý. Ceny ojetin s tímto motorem jsou už však výrazně nad vaším rozpočtem. Pro někoho, kdo ale nenajezdí mnoho kilometrů tento osmiválec doporučuji.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.