Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Jeep Cherokee V - jaký je benzínový motor v ojetině?

Poradna
František Mašek | 05.05.2020
Vláďa se dotazuje na benzínový šestiválec 3,2 V6 v modelu Cherokee. Poradíme, zda je dobrou volbou na trhu ojetin.
DOTAZ: Dobrý den, už delší dobu koukám po Jeepu Cherokee s motorem 3,2 V6. Co jsem zatím zjistil, tak že je docela spolehlivý. Jaký na něj máte názor vy? A na celé auto? Cenový rozpočet do 530 tisíc korun. Díky. Vláďa.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Vláďo, zážehový šestiválec 3,2 Pentastar je doporučenívhodným motorem. Má výkon 200 kW, což je naprosto stejně, jako má nový benzínový čtyřválec s turbem T-GDI, který se prodává od roku 2019 (šestiválec ale stále zůstává v nabídce). To jen tak pro zajímavost. Nicméně já osobně věštím právě Vámi vybranému šestiválci větší spolehlivost - hlavně při vyšších nájezdech. Možnou nevýhodou může být vyšší spotřeba benzínu, ale myslím, že to je věc, kterou majitel tak trochu čeká...Za Vámi uvedené peníze dnes koupíte ročníky 2014-2016 s nájezdy do 100 tis. km. Jde hlavně o dovoz z USA. Motor je spřažen s devítistupňovým automatem, který má doživotní olejovou náplň. To samé platí i o zadním diferenciálu, tam bych ale přeci jen doporučoval provést preventivní výměnu oleje po cca 120 tis. km. Na rozdíl od převodovky není výměna oleje v diferenciálu nijak náročným servisním úkonem. Před koupí prověřte dobrou funkci automatické převodovky - neměla by škubat při řazení převodů. Mrknul bych i na podvozek a zkontroloval případné vůle, některé díly jsou malinko dražší, tak abyste nebyl překvapen.
Hodnocení článku
4.3 z 5 (86%)
Hodnoceno: 7x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
Corlis, 05.05.2020 07:31
souhlasím, už jsem to tady kdysi psal, známý měl Trailhawka s tímto motorem ,nemohl si vynachválit, jezdil s ním dálky , spotřebu neřešil, samozřejmě byla vyšší, ale ne zas enormní /číslo si už nepamatuju/. Nepotkal ho žádný technický problém.
Pavel70, 16.05.2020 15:44
Jako majitel Cherokeeho ve verzi Trailhawk 3,2 V6 mohu připojit osobní zkušenost se spotřebou. Ta se pohybuje od 8 do 14 litrů. Za 8 se dá dojet do itálie, za 14 se jezdí krátké jízdy v zimě po městě. Dynamika auta je i přes jeho výšku a hmotnost nadprůměrná, ale spíš je to auto na klidné cestování, při kterém vás nerozhodí žádné nerovnosti, a to díky zdvihům pérování a profilu pneumatik. I převodovce je milejší klidná jízda, při nějaké divočejší jízdě díky počtu stupňů pořád řadí. Za nějakých 50 tis. km byla jen jedna neplánovaná oprava, v podstatě prkotina, nějaké čidlo teploty na motoru, kvůli kterému potom svítí kontrolka MIL, ale auto jezdí normálně dál. Jinak zvuk vytočeného atmosférického šestiválce, to je opravdová symfonie.
danet - redakce TipCars, 18.05.2020 10:46


Dobrý den, budeme rádi, když na svůj vůz napíšete recenzi: https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/
vstoupit do diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů