Je Peugeot 206 s motorem 1,4 HDI dobrá volba?
 
 
 
 
 
 

Je Peugeot 206 s motorem 1,4 HDI dobrá volba?

již zítra na TipCars.com

Zima je tady. Připravte své auto na mrazy
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Jakou malou dodávku s dieselem?
 
Dotaz

Dobrý den,
rozhoduji se nad koupí Peugeota 206 1,4 HDI. Ročně najedu tak do 30 tisíc km a pravidelně se o auto starám (rozvody , oleje.....atd.). Chtěl bych auto s malou spotřebou nafty, které mi bude dlouho a bez problémů sloužit. Mohli by jste mi prosím poradit, zda-li je to dobrá volba, popřípadě nabídnout jinou alternativu malého dieslového auta (např. Peugeot 1,9 D,atd).
Dále bych chtěl poprosit o recenzi Citroen Xsara Picasso 2,0 HDI. Kolega z práce si chce takový vůz pořídit a potřeboval by nějak poradit o takových typech aut. Moc děkuji za odpověď.S pozdravem
Jiří Svoboda
PORADNA, 23.04.08 | 00:00
hodnocení článku 2.3 b / 3x
vaše hodnocení: 0 b.

Odpověď

Dobrý den,

oba Vámi zmiňované vozy jsou na našich silnicích velice početně zastoupeny a i v našich srovnáních se občas objevují. Určitě jste si o nich již něco přečetl. V následujících řádcích se pokusím shrnout všechny důležité informace a zkusit navrhnout i nějakou alternativu.

Peugeot 206 (1998 - ?)

Peugeot 206Úspěšný model francouzské automobilky je na trhu již 10 let. Patřil k nejprodávanějším vozům a v současné době je v nabídce stále, souběžně s modernějším modelem Peugeot 207. Mezi nejdůležitější klady tohoto modelu patří určitě design. Je svěží, nevtíravý a v současné době můžeme prohlásit, že i trochu nadčasový. Líbil se v roce 1998 a ani teď není ještě okoukaný. Interiér je příjemný a nepůsobí dojmem malého vozu. Ergonomie není ale zcela na jedničku – například ovládání klimatizace je zbytečně nízko a ovládání bočních oken mezi sedadly také není úplně tradiční řešení. Také jste již v některém článku jistě narazil na informaci o ne příliš vhodné pozici za volantem. Vše je způsobeno nemožností podélného seřizování volantu. Pokud bychom jej mohli o několik centimetrů povytáhnout směrem k řidiči, bylo by vše v naprostém pořádku. Pedály totiž nejsou příliš hluboko a tak vyšší osoby musí sedět hodně vzadu. Aby dosáhli na volant, musí mít sedadlo takřka kolmo. Naopak opěradla zadních sedadel jsou hodně položena a pro nohy pak není dost místa. Interiér bývá nejčastěji v černé nebo šedivé barvě, černá je daleko elegantnější a i přes tvrdé plasty vypadá dobře. Čalounění není příliš trvanlivé, často se trhají těsnění dveří např. v místě, kde o ně každý den zavadíte kabátem a volant se vám po 150 tisících km bude drolit pod rukama. Zkrátka v interiéru není vše na jedničku. Jízdní vlastnosti tohoto vozu byly již také mnohokráte popisovány. Díky zvláštní konstrukci zadní nápravy mají větší sklon k přetáčivosti a nepřipravený řidič na to může doplatit. Řízení je přesné a odpružení je tvrdé „tak akorát“. Řazení je tradičně nepřesné. Naopak mezi silné stránky mohu zařadit hodnocení bezpečnosti – vůz získal v roce 2000 25 bodů a 4 hvězdičky. To není sice v dnešní době žádný zázrak, musíme si ale uvědomit, že se jedná o vozidlo z druhé poloviny devadesátých let s pohotovostní hmotností lehce přes 900 kg (v případě základní motorizace). Jako poslední se dostáváme k volbě motoru. O motorizacích již bylo také napsáno hodně, já tedy pouze uvedu, že vznětový agregát 1.4 HDi s výkonem 50 kW považuji za optimální motorizaci. Spotřeba je opravdu velice nízká, narozdíl od 1.9 D či 2.0 HDi tolik netrpí přední náprava a hlavně, s tímto motorem zatím nejsou žádné problémy.

Peugeot 206Tento vůz je, jak jsem naznačil výše, ještě stále v prodeji jako nový a mohl by ve výrobě vydržet snad do roku 2010. A to nemluvím o mimoevropských trzích. Jako ojetý má bohužel jednu výraznou nevýhodu. Je poměrně drahý. Ten, kdo si malého Peugeota před léty koupil, dnes může dobře prodat. Ten, kdo se na jeho koupi chystá, musí počítat s tím, že ceny klesají trochu pomaleji, než u konkurence. Zmínil bych určitě Fiat Punto druhé generace a Renault Clio druhé generace. Jsou to vozy, které jsou možná trochu neprávem postiženy pověstí výrobce. Jedná se o prostorné, bezpečné a vcelku spolehlivé malé automobily. Pokud se jedná o volbu motoru, u Fiatu a Renaultu bych jako bezproblémové spíše označil zážehové motorizace, v obou případech 1.2 16V.

I dva zde zmínění konkurenti jsou ještě stále v nabídce autosalonů, nic tedy nebrání všechny vozy si důkladně vyzkoušet a tomu pak přizpůsobit výběr ojetiny.

Citroën Xsara Picasso (1999 - ?)

Citroen Xsara PicassoI o tomto malém MPV jsme již na našich stránkách několikrát psali a rovněž naši čtenáři tento vůz často srovnávají s konkurencí. Pokusím se tedy opět shrnout důležité údaje a najít ty správné důvody pro koupi. Jako první se budu zabývat prostorem. Ten je dostatečný jak pro zavazadla, tak i pro cestující. Variabilitu interiéru zde již komentovat nebudu, jistě jste již naše články či testy ojetých vozů četl a zde můžete najít vše potřebné. Jízdní vlastnosti jsou, tak jako celý vůz, zaměřeny především na pohodlné rodinné cestování. Podvozek vychází konstrukčně z modelu Xsara, má ovšem trochu jinou charakteristiku odpružení zadní nápravy a prodloužený rozvor. Počítejte tedy s komfortním filtrováním nerovností na straně jedné, a většími náklony v zatáčkách či směrovou nestabilitou při vysokých rychlostech. Řízení a řazení nejsou nic moc, brzdy mají pozvolný nástup. V crash testech vůz obdržel 4 hvězdičky, a to v roce 2001. Volba motoru je v tomto případě celkem rozumná. Škoda, že je k dispozici pouze nejslabší varianta vznětového agregátu 2.0 HDi, a to 66 kW. Pro běžné cestování je naprosto dostačující, při snaze o svižnější svezení mu ale dochází dech. O typických závadách jsme také již psali – zopakuji tedy, že se objevují obligátní závady na vstřikovacím systému (únik nafty z vysokotlakého čerpadla či závady samotných vstřikovačů), občas zlobí váhy vzduchu či tlumič torzních kmitů řemenice pohonu pomocných agregátů. Také čerpadlo v nádrži občas vypoví službu. Již několikráte jsme doporučovali jako optimální pohonnou jednotku 1.6 HDi 80 kW a ani tentokrát na tom nebudu nic měnit. Jedinou nevýhodou je to, že se dostala do prodeje až v roce 2004 a jí vybavené vozy budou ještě drahé.

Rád bych Vám i v tomto případě doporučil nějakou alternativu ke zvážení. Bohužel jste ve svém dotazu nenastínil cenovou hranici. Vzhledem k tomu, že zájemci o menší MPV svou pozornost nejčastěji zaměřují na francouzskou produkci, rád bych upozornil např. na Mazdu Premacy či Mitsubishi Space Star. Lepší jízdní vlastnosti, dobré zážehové motory a tradičně lepší spolehlivost jsou dle mého názoru také důležité argumenty.   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 27.04.2008 13:26 
anonym napsal:
Tak to já taky ne. Je mi prd platné, že jsou plasty měkčené, když vržou. Zatímco ve spoustě japončíků, amerik a nově i korejců jsou tvrdé a nevržou (v některých ale taky jo, stejně jako u evropckých aut ty měkčené). Vržou moc v P 206? Znám jednu Fábii s necelými 50 000 km a tam vržou úděsně!

Osel

v 206-ke plasty naozaj vŕzgajú ale iba trocha, najmä pri veľmi nízkych otáčkach, rozhodne sa s tým dá žiť
- 11.06.2008 18:40 
vasapasa napsal:
Jsem se chtěl zeptat jen tak pro informaci. Někde jsem zaslechl že u 206 byl nějakej problém se zadní nápravou (snad u všech modelů).... tak se chci zeptat o co přesně se mělo jednat.Nebo si to s něčím pletu?Nemyslím tedka problém v jízdních vlastnostech jako s píš v životnosti.V recenzi na 206 se o zadní nápravě taky nic nepíše,tak nevím.Jinak 1,4 bude asi dobrej nafťáček a jestli je to jak říká redakce motor kterej netrpí na typický dieslácký problémy,pak hurá do něj. .... ale ta zadní náprava...
Zadní napráva pro 206 je stejná jako u 306, 309. Jde o tlustou trubku neboli nápravnici uprostřed na ktere jsou proti sobě uložené dvě torsní tyče, které nahrazují typické pružiny. Na konci nápravnice jsouu dvě ložiska, na kterých jsou ramena s bubnovou brzdou. Celá náprava je ještě opatřená tlumiči a je uložená, přišroubovaná na čtyřech šroubech a dvou silenblocích (dva gumové kvádry vprostřed slepené a na každé starně jedn šroub). Tyto nápravy se pod tíhou času a ujetých kilometrů unaví, což vypadá, tak že se zadní kola rozjedou jako u naložené Tatry a u auta stojící na rovině je zadní nárazník oprotní přednímu níž a zadní kola jsou schována pod lemy blatníků. Možnosti: sehnat si jinou nápravu nebo si tu svou nechat repasovat ( cena cca 5000 - 8000, zaleží jak kde a jak u koho).
- 04.08.2008 19:01 
anonym napsal:
A co plasty? Má 206 hodnotné plasty, aspoň jako škoda Fabia junior social edition? Jak píší ve SM, hodnoteně působící (jakpak se to asi měří) plasty je u auta to nejdůležitější. Hlavně musí být měkčené! Motor může být dle SM klidně chrochtající mrdka a zadní brzdy bubnové. Ale plasty, to je důležité. Tak co, má to hodnotné plasty?

Osel
Nojo v SM vždycky vyhraje koncernový auto, právě protože má kvalitní materiály a hodnotně působící plasty. Motory a podvozky je moc neberou. Snad ještě velikost kufru. Nejlepší fór byl jak Octavia smetla novou Lagunu. Uznali že Laguna má lepší motor (prototože je lepší tak o 2 generace), uznali že Laguna má lepší podvozek, ale celkově je prej škodovka úplně jinde, prostě lepší. Jestli každej z nich do konce života nebude jezdit škodovkou zadarmo, tak jsou to idioti.
- 04.08.2008 19:07 
anonym napsal:
nechápu, asi to je tím, že je služební, můj běží tiše a hudba jak v pokojíčku na gauči , říká se, že u služebních aut s tím každý jezdí jako prase.....
1.4 HDi je moc povedenej motor. Babička ho má v Citroenu C3 a je to paráda. Mimochodem C3 je "vylepšená" 206ka, takže je možná lepší variantou. Sežeňte si starej AutoDiesel, kde je velkej šestistránkovej článek věnovanej tomuhle motoru, to je asi nejserióznější informace. Doporučuju. A kdybyste nesehnal, po tom předůkladnym rozboru je to nejlepší malej diesel na trhu, mimochodem právě pro mimořádnou preciznost konstrukce. Právě díky až předimenzované konstrukci (žádnej tříváleček jak ve Fabce) je zaručena životnost 240 000 km.
- 07.08.2008 15:34 
anonym napsal:
V každém případě děkuji všem. Konečná rozhodnutí padnou na mechanika.
poslouchám
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým benzínem koupit Giuliettu?

15.prosince 2017
Náš čtenář vybírá ojetou Alfu Romeo Giulietta v benzínu kolem 300 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (333) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?

15.prosince 2017
Náš čtenář vážně uvažuje nad pořízením deset let starého Jeepu s třílitrovým šestiválcem. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 977) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro Land Rover Freelander?

13.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje o koupi ojetého Freelanderu druhé generace. Která výkonová varianta dieselové "dvadvojky" je optimální?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (538) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetinu s karbonovými brzdami?

12.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje nad koupí deset let staré Audi S8 vybavené keramickými brzdami. Jak jsou na tom tyto brzdy se životností a kolik stojí nové?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 331) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit ojetý Mercedes-Benz Citan?

8.prosince 2017
Náš čtenář váhá nad koupí ojetého užitkového Citanu. Jaká je jeho spolehlivost?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 656) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes-Benz Vito II jako ojetina

6.prosince 2017
Náš čtenář plánuje nákup užitkového Vita druhé generace. Jak je na tom tento vůz po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 041) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Ranger?

5.prosince 2017
Ojetý pick-up může i po letech dobře sloužit. Hlavně díky své masivní konstrukci. Jak si v tomto ohledu stojí druhá generace Fordu Ranger?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (884) | komentářů (0) otevřít článek...

Jakou malou dodávku s dieselem?

1.prosince 2017
Náš čtenář vybírá z trojice Kangoo, Berlingo a Dobló. Rád by dieselový motor. Zhodnotíme tedy spolehlivost dostupných motorizací.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 018) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je motor 1,4 TSI ve Škodě Superb III?

29.listopadu 2017
Náš čtenář uvažuje o zakoupení ojeté Škody Superb třetí generace s motorem 1,4 TSI ACT. Jak si zatím stojí základní benzínový motor s vypínáním válců z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 441) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je ojetý Opel Combo?

28.listopadu 2017
Zatímco třetí generace byla ještě postavena na vlastní platformě Gamma, ta aktuální už byla zpracována ve spolupráci s Fiatem. Pokud tedy půjdete do bazaru vybírat tohle auto s rokem výroby 2011 a mladším, kupujete vlastně techniku Fiatu Doblo.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (587) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

24.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rád by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 063) | komentářů (4) otevřít článek...

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 608) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (806) | komentářů (0) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 195) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 811) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 545) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 609) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 236) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 759) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 287) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 574) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 819) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 136) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 900) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 213) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 355) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 227) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 439) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 640) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 828) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 454) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 054) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 389) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 075) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 851) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 249) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 355) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 840) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 331) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 984) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 517) | komentářů (11) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 694) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 168) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 301) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 396) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 112) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 684) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 642) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 600) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1193)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Je Peugeot 2 ...