Dobrý den Předně velmi děkuji redaktorům za práci při psaní článku pomáhajících při výběru ojetých aut. I přispěvatelům v diskuzích. Vy všichni mi pomáháte při orientaci v této džungli :-).Preferuji pohodlí a komfort. Rád bych věděl jaký motor doporučujete u vozu Citroen C5? Zda vznětový či zážehový při ročně najetých 10k - 20k km? A u jakých motorů se vyskytuje tlačítko "SPORT" pro snížení náklonu v zatáčkách?
Nebo mi doporučíte jinou spolehlivější alternativu z roku 01-03 pro rodinu? Zatím na mě z Vašich článků působí C5 celkem pozitivním dojmem. Ale C5 není zmiňována v dotazech na rodinné či velké vozy. Je to jen nerozšířeností C5 na trhu nebo je v tom i jiný důvod?
 Děkuji" />
 
Jaký motor pro Citroën C5?
 
 
 
 
 
 

Jaký motor pro Citroën C5?

již zítra na TipCars.com

Tesla Semi: revoluční elektrický tahač ujede na jedno nabití až 800 km a na stovku zrychlí za pět sekund
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
DotazDobrý den Předně velmi děkuji redaktorům za práci při psaní článku pomáhajících při výběru ojetých aut. I přispěvatelům v diskuzích. Vy všichni mi pomáháte při orientaci v této džungli :-).Preferuji pohodlí a komfort. Rád bych věděl jaký motor doporučujete u vozu Citroen C5? Zda vznětový či zážehový při ročně najetých 10k - 20k km? A u jakých motorů se vyskytuje tlačítko "SPORT" pro snížení náklonu v zatáčkách?
Nebo mi doporučíte jinou spolehlivější alternativu z roku 01-03 pro rodinu? Zatím na mě z Vašich článků působí C5 celkem pozitivním dojmem. Ale C5 není zmiňována v dotazech na rodinné či velké vozy. Je to jen nerozšířeností C5 na trhu nebo je v tom i jiný důvod?
 Děkuji
PORADNA, 28.08.07 | 00:00
hodnocení článku 4.5 b / 2x
vaše hodnocení: 4 b.
z naší nabídky:
Citroën C5

Odpověď

Citroën C5 je dle mého názoru jednou z ojetin, u kterých je vůbec nejvýhodnější poměr ceny a hodnoty. Za 250 tisíc Kč může dnes kupující vybírat z nepřeberné nabídky vozů, jejichž původní cena se často blížila miliónu. Důvodem je jednak diskutabilní design, který osobně sice považuji za francouzskou avantgardu a kombi se mi opravdu líbí, ale z okolí na něj slýchám spíše negativní reakce. Za druhé přežívá jistá nedůvěra vůči vozům značky Citroën, zejména vůči těm, které po rozbitých vozovkách měkce nese hydropneumatický podvozek.

Pověst kontra realita

Citroen C5 kombiJe dána někdejší touhou Čechů jezdit pořádným autem ale nedostatkem financí na jeho řádný servis. To mluvím o zanedbaných typech BX houfně k nám dovážených po převratu. Překvapuje mne přitom, s jakým sebevědomým svalují lidé vinu za své problémy na francouzského konstruktéra. Vždyť přeci ten, kdo místo sady hydraulických trubek vymění vždy jen tu, co právě praskla, nemůže čekat od svého vozu spolehlivost. Koupit si pro závist sousedům hogo-fogo vozidlo na samé mezi svých finančních možností a poté nemít na jeho řádný servis a různě to patlat mi přijde jako jeden z nejpalčivějších problémů Česko-Slovensko-Polské mentality. Proto se prosím nenechte odradit hospodskými řečmi. Citroën C5 je dobrý a technicky působivý vůz a pokud se vám líbí, klidně si ho kupte.

Například vás nějaký odborník u piva bude varovat, že když vám u citroënu selže hydraulika, tak přestane brzdit a nejde ani řídit, takže se v něm zabijete. Ano, dříve bývaly brzdy zapojeny do hydraulického systému a pedál byl jen ventilem, takže pokud ze systému zcela uniknul tlak, brzdit přestaly. Proto mají citroëny ruční brzdu na přední kola a velice účinnou. Nicméně C5 se systémem Hydraactive 3 již má hydraulický okruh právě jen pro pérování, brzdy jsou zde klasické konstrukce a posilovač řízení, jenž dříve býval též součástí systému, je zde také úplně normální. Systém, v němž zdrojem tlaku je již nikoliv motorem hnané, ale elektrické čerpadlo, je navíc velmi spolehlivý. Nakonec sám výrobce na něj poskytuje záruku pět let nebo 200 tisíc km. Pružicí elementy, kterými jsou zde zásobníky tlakového dusíku, tzv. koule, jenž u starých neudržovaných citroënů Citroen C5 kombitrpěly praskáním membrán či poklesem tlaku a byly také jednou z často měněných věcí (obvykle po 100 až 150 tisících km), daly na C5 takřka pokoj. I kdyby vydržely „pouze“ těch výrobcem zaručených 200 tisíc km, tak je není za co kritizovat – na vozidle nahrazují nejen pružiny, ale i tlumiče. A právě tlumiče vozu jezdícího nejen po dálnicích vydrží 200 tisíc km málokdy (nemluvím o tom, že půlka Čechů jezdí na opotřebených) a navíc ve srovnání s koulemi jsou dražší (koule v Autobenexu kolem 1700 Kč). Za optimální situace tak může být podvozek hydropneumatického vozu nejen komfortnější, ale i servisně méně náročný než standardní řešení. V případě C5 dříve než vzpomínané koule odejdou přední ramena, konkrétně se vytvoří vůle v jejich čepech.

Citroën C5 je dle mého názoru naopak velmi vhodný jako rodinné auto. Nejen samotnou prostorností, ale i třeba tím, že vzadu nemá takřka žádný středový tunel, podlaha zde je prostě rovná. Pro českou rodinu je jistě praktické též samočinné udržování světlé výšky bez ohledu na zatížení. Zatímco přetížené octavie na cestě do Chorvatska vlečou záď po zemi a jejich řidiči oslňují protijedoucí a sami bojují s nedostatečnou trakcí i směrovou stabilitou, tak řidič citroënu ani nemusí pocítit, že řídí zatížený vůz.

Hydraactive3

Citroen C5 kombiSamočinné udržování světlé výšky, popřípadě možnost jí dále zvětšit třeba pro přejezd velkých nerovností, měl již citroën DS. V C5 u systému Hydraactive3 se světlá výška nově mění tlačítky bez jakékoliv mechanické vazby. Systém také z bezpečnostních důvodů neumožní ponechat vozidlo zvýšené při rychlé jízdě, po překročení určitého limitu se samočinně snižuje až na základní mez. Dále je tento systém nadán jistou inteligencí: Při překročení rychlosti 110 km/h samočinně podvozek snižuje pod základní hodnotu, to kvůli zlepšení aerodynamiky. Pokud systém zaznamená výrazné kmitání kol vinou nerovné vozovky, podvozek naopak zvýší aby zabránil případnému poškození.

Tlačítko Sport mezi ovladači světlé výšky znamená, že vůz je vybaven systémem Hydraactive3+ (vyskytuje se na silnějších motorizacích, například 3,0 V6, 2,2 HDI, 100 kW verze 2,0 HDI do nástupu 2,2 HDI Biturbo). S ním má na každé nápravě o jednu kouli navíc. Je-li žádoucí vysoce komfortní odpružení, pomáhá tato koule těm na kolech, takže výsledkem je zhruba o polovinu měkčí charakteristika. Je-li žádoucí lepší stabilita vozidla a sportovnější chování, jsou tyto přidané koule odpojeny. Do tuhého režimu přechází systém Hydraactive3+ samočinně při vyhodnocení rasantnějších jízdních manévrů – třeba na základě snímače úhlu natočení volantu. Přechodem do tuhého režimu také zabraňuje nadměrnému ponořování přídě při brždění a jejímu odlehčování při akceleraci. Po zmáčknut tlačítka Sport zde není tuhý režim nastaven na stálo, ale pouze se posunou hranice jeho samočinné aktivace. Stačí méně, aby do něj vozidlo přešlo a poté déle zůstává tuhé. Proto řada zájemců má po zkušební jízdě pocit, že systém nefunguje, po zmáčknutí tlačítka při rovné jízdě totiž nepocítí žádnou změnu tuhosti, vozidlo dále dokonale žehlí povrch. Tuto část C5 však prověřovat nemusíte, kdyby nefungovala, hlásila by chybu sama.

Slabé xenony a zážehové motory

Citroen C5 kombiSlabiny vozu hledejte jinde. Za neodstranitelné je i servisy prohlašováno pískání zadních brzd, přesto některé vozy nepískají (jezdil jsem s jedenácti a bylo to 5:6 ve prospěch nepískajících). Často se viklají přední sedačky, často stávkují autorádia. Xenonové světlomety provedení před modernizací (v roce 2004) mají mizernou účinnost a netřeba je na trhu ojetin hledat, klasické odvedou snad lepší službu (po modernizaci to už neplatí, adaptivní xenony jsou skvělé). Již jsem zmínil krátkou životnost předních ramen (do 100 tisíc km), opotřebené však může být i uložení zadních (při dvounásobném proběhu).

Co se motorů Citroënu C5 týče, tak bez ohledu na kilometrový průběh zde (a zcela výjimečně) doporučuji agregáty vznětové, protože patří k lepšímu průměru, zatímco ty zážehové za mnoho nestojí. Osmnáctistovky a dvoulitry z nové konstrukční řady EW trpí nepravidelným volnoběhem a hlavně vysokou spotřebou oleje. Již vůbec nelze doporučit variantu s přímým vstřikováním HPi, která má při průměrné jakosti českého paliva problém s karbonovými úsadami. Ani vrcholný třílitr V6 nemohu pochválit, protože dynamika C5 s ním je na úrovni nanejvýše dvoulitrového BMW, má obrovskou spotřebu paliva, není zázračně spolehlivý a i některé spotřební díly na něj stojí hrozně moc (rozvody, výfuk).

O motorech HDI již jsem zde psal vícekrát. Narozdíl od minulosti se již není potřeba bát 2,2 litrových agregátů vybavených filtrem pevných částic, protože i tuzemská servisní síť Citroënu již nabízí repasované filtry za 7000 Kč místo původních dvaceti tisíc. Všechna HDI (vyjma moderního 1,6 16V/80 kW, který v roce 2004 nahradil původní verze dvoulitrů a s vozem cvičí překvapivě zdatně, ale bez výrazných benefitů ve spotřebě paliva) vám vyjma pravidelných servisních nákladů chystají dvě překvapení. Za prvé spodní řemenici pohonu pomocných agregátů, jejíž torzní tlumič se vymačká a začne rachotit jako vylágrovaný motor (obvykle po sto tisících ujetých km a stojí 5000 Kč) a za druhé tak od dvouset tisíc km byste měli věnovat pozornost stavu vstřikovačů Common Railu. Kdo podcení rostoucí hlučnost motoru, může i propálit píst. V každém případě systémy Bosch a Siemens na motorech HDI nejsou nadměrně problémové a zlobí skutečně až ve chvíli, kdy na to už mají nárok.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 28.08.2007 19:03 
anonym napsal:
tak toto sukhlasim konecne niekto s rovnakym nazorom ako mam ja tiez nechapem preco aj v odbornych testoch chvalia priestor ktory tam neni
Mozna proto, ze prostor na zadnich sedadlech nikoho moc nezajima, protoze detska sedacka se tam vejde a dospeli sedi vpredu.
- 28.08.2007 19:05 
anonym napsal:
S autem jezdil jen majitel po Evropě!!! Dlouhé cesty jen na kvalitní ropu ne na sračky z ČR.Jo a to jsem nepsal o původním turbu a čerpadle!!
Ono je to vcelku jedno. Zivotnost vstriku je nekde kolem tech 200.000km a pak proste odejdou. Spatna nafta to muze vyrazne urychlit, ale dobra to neprodlouzi.
- 28.08.2007 19:12 
anonym napsal:
Ono je to vcelku jedno. Zivotnost vstriku je nekde kolem tech 200.000km a pak proste odejdou. Spatna nafta to muze vyrazne urychlit, ale dobra to neprodlouzi.
udelal jsem na XM TD 325'000km na stejnem cerpadle a dyzach (vstrtiky) a pumpa zacala tect teprve pri tomto stavu km na mech. opotrebeni tahla plynu do pumpy, nikoliv na dyzach. Pak jsem auto prodal a koupil C5 Break
- 29.08.2007 07:20 
anonym napsal:
Vždyť přeci ten, kdo místo sady hydraulických trubek vymění vždy jen tu, co právě praskla, nemůže čekat od svého vozu spolehlivost.

To je sice svatá pravda, jenomže ten kdo kopil vylítaného BX na tohle obvykle nemá prachy a krom toho protdě 99.5 % aut žádné hydraulické trubky neprasknou. To že trubky na BX praskají či reznou prostě vina Francouského konstruktéra je.
možná jo ale u auta s půl milionem km.Měl sem auto bx td po 200tikm a bylo jak nový.
- 29.08.2007 15:34 
anonym napsal:
Ono je to vcelku jedno. Zivotnost vstriku je nekde kolem tech 200.000km a pak proste odejdou. Spatna nafta to muze vyrazne urychlit, ale dobra to neprodlouzi.
No jak tak koukám, mnozí si nedovedou představit či nevědí rozdíl mezi mechanickým vstřikovačem a elektricky ovládaným vstřikovačem CR a tím pádem asi ani nemůžou pochopit, že po 200-250 tisícich prostě se solenoidy unavěj a vstřiky začnou být pomalejší, jenže ono se to zhoršuje pomalu a průměrný řidič si toho ani nevšimne a pak jsou celý vyjevený, že při třeba prudké akceleraci jin začne svítit kontralka ECU a auto přejde do nouzového režimu.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (930) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (605) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 025) | komentářů (4) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 948) | komentářů (4) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 607) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 223) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 143) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 655) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 154) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 440) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 028) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 806) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 103) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 051) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 122) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 367) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 579) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 755) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 337) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 210) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 014) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 746) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 178) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 312) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 744) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 248) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 257) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 650) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 128) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 226) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 899) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 028) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 583) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 489) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 472) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 919) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 713) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 834) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 104) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 117) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 668) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1183)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Jaký motor p ...