Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Jaký je nejlepší diesel pro starší Hyundai Tucson?

Poradna
František Mašek | 26.03.2021
foto: Michal Štengl
Honza by rád naftového Tucsona do 400 tisíc korun. Je lépe sáhnout po základní sedmnáctistovce, nebo si dopřát silnější dvoulitr? Poradíme.
DOTAZ: Dobrý den, líbí se mi Hyundai Tucson, a tak bych si jej někdy teď na jaře rád koupil. Koukám se po bazarech, často narážím na 1,7 nebo 2,0 diesel. Který z motorů je spolehlivější prosím? Cena by byla do 400000 korun. Děkuji, Honza.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Honzo. S vaším rozpočtem dnes koupíte obě zmíněné motorizace. Za uvedenou cenu půjde převážně o ročníky 2016/2017 s nájezdy 50-100 tis. km. Já osobně bych dal přednost motoru 1,7 CRDi o výkonu 85 kW. Od roku výroby 2016 je pak tento motor posílen na 104 kW, ale tam už jsou ceny ojetin nad Vámi stanoveným limitem.

Tahle naftová sedmnáctistovka se pojila vždy výhradně s pohonem předních kol. Pokud ale nutně nepotřebujete čtyřkolku, odvděčí se vám 1,7 CRDi příkladnou spolehlivostí i při vyšších nájezdech a také velmi slušnou spotřebou. I když tu byla možnost doobjednat si k novému vozu příplatkový dvouspojkový sedmistupňový automat DCT, převážná většina zákazníků se rozhodla pro manuální převodovku. To se aktuálně odráží i v nabídce ojetin. Pokud naopak automat vyžadujete, doporučuji sáhnout po silnějším motoru 2.0 CRDi. Budete si ale muset připlatit, protože nejlevnější kousky s měničovým automatem začínají aktuálně na částce cca 430 tisíc korun. Naopak pohon 4x4, který byl s dvoulitrem mnohem častější než u sedmnáctistovky, koupíte kolem hranice 400 tisíc korun už velmi jednoduše. Samozřejmě že 2.0 CRDi jezdí lépe, jde ale celkově o složitější jednotku s vyšší spotřebou, takže zvažte své priority, projeďte se a následně se rozhodněte podle vlastních preferencí. Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
2.7 z 5 (54%)
Hodnoceno: 9x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů