Jaké vybrat malé MPV s benzínovým motorem?
 
 
 
 
 
 

Jaké vybrat malé MPV s benzínovým motorem?

již zítra na TipCars.com

Historie Volkswagenu Polo GTI
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?
 
Čtenář má v hledáčku Scénica, Merivu a Ford Fusion. Při nájezdu kolem 15 tis. km ročně není co namítat proti jeho volbě benzínového motoru. Co může tato trojice nabídnout?
PORADNA, 14.01.13 | 00:00
hodnocení článku 4.0 b / 5x
vaše hodnocení: 5 b.

DOTAZ: Fanouš: Prosím o doporučení mezi těmito vozy: Ford Fusion, Opel Meriva, Renault Scénic. Najedu tak do 15.000 km ročně. Díky za rady, preferuji benzín. Nebráním se naftě, mám ale obavy s dražšího servisu a poruch.


ODPOVĚĎ: Dobrý den. Zdá se, že jste si vybíral auto s ohledem na snadnost nastupování a vystupování. Potom člověk v úvahách dospěje mimo jiné i k těmto třem automobilům. Zatímco Meriva a Scénic jsou přímými konkurenty, Fusion je trošku z jiného soudku. Jako alternativa k dalším vozům by mi připadal logičtější Ford C-Max, který je MPV verzí Focusu stejně, jako Scénic byl kdysi odvozen od Meganu. Ale vybral jste si Fusion. Postupně proberu všechna tři auta, začít ale můžeme právě s ním.
Ford Fusion je auto dělané (když to zjednoduším) pro východní Evropu. Bohužel se v jeho případech vytrácí jedna vlastnost, tak sympatická na většině ostatních modelů Ford. Řeč je o příkladných jízdních vlastnostech. Fusion byl zkonstruován tak, aby působil dojmem většího auta. Líbivá karoserie na pomezí hatchbacku, mini SUV a snad i mini MPV se stala základem úspěchu, který byl zpečetěn velmi dobrou cenou. Pamatuji, že plně vybavené kousky stály čtvrt milionu a to bez marketingových háčků. To, co Ford zamýšlel, udělal velmi, velmi dobře. Ale je třeba mírnit nadšení a uvědomit si, co tím úmyslem bylo. Cílem bylo postavit průměrný levný vůz pro nenáročného zákazníka. A v tomto ohledu nelze nic namítnout. Benzínové motory propůjčují Fusionu jen průměrnou dynamiku a u slabší verze (1.4 16V) jsem byl kdysi zaskočen spotřebou na dálnici. Vzhledem k chabému výkonu byla neúměrně vysoká. Ale to je stará písnička o malém objemu, horší aerodynamice a vysokých otáčkách ve vyšších rychlostech. Zpracování auta a použité materiály jsou obyčejné a levné, ale nikdy ne odpudivě. Jakoby si ve Fordu pro Fusion a jeho detaily nastavili laťku, která sice není závratně vysoko, ale pod kterou nechtějí jít. Co se týká údržby, není problém. Auto je jednoduše a účelně sestrojeno. I průměrný mechanik nad ním nezešediví a ceny náhradních dílů jsou velmi přijatelné.
To ostatní dvě auta z Vašeho výběru jsou trošičku jiná sorta. Jsou to auta dospělejší a prestižnější (lze-li toto slovo použít). Jedná se o malá MPV. První generace Scénicu je základním kamenem tohoto segmentu. Meriva je jednou z reakcí ostatních výrobců na boom této tehdy nové třídy. Bohužel, ani jedno z těchto aut (předpokládám, že je řeč o Scénicu II) není zrovna měřítkem spolehlivosti a u obou Vás mohou potrápit elektronické šotky. U Merivy jsou to navíc většinou věci kolem řízení motoru a odvodu spalin. Plusem Merivy je malá spotřeba benzínových motorů a nízká cena náhradních dílů. S tou je to u Scénicu horší. Jinak si myslím, že Scénic je lepší auto. Renault tohle prostě umí. Je mi jasné, že tohle není nic pro fanoušky solidních německých aut nebo pro příznivce těch emočněji laděných vozů z Apeninského poloostrova. Ale je to tak.
Takže chcete můj verdikt? Těžká rada. Nenapsal jste, kolik má auto stát a po jakých silnicích ho budete prohánět. Pokud bych musel jet na dovolenou s jedním z těchto tří aut, byl by to Scénic. Je nejpohodlnější a nejkvalitnější. V jistém ohledu snad i nápaditý. Ale to je jen tím, že soupeři, proti kterým jste ho postavil, jsou docela slabí. Podprůměrná Meriva a Fusion z jiné (nižší) třídy. Problém Scénicu je vyšší cena dílů a také ne zrovna stoprocentní spolehlivost. Meriva má kromě spolehlivosti ještě jiný problém. Není to pohodlný Francouz, spolehlivý, ale nudný Japonec a ani zábavný Ital, kterému leccos odpustíte. Ten problém je, že to není ani ten solidní Němec. Je strohá jako německé auto, vyrobili ji v Německu, ale není tak dobrá jako ostatní z této země. Není útulná, není zábavná ani není „držák“. Rozumíte? Nechci Vám napsat, abyste si ji nekupoval, protože paušalizování u ojetin je pitomost, ale nevím, proč byste si ji koupit měl. Přes všechny ty věci, kterými Vás může Scénic potrápit (a snad i zdeptat), myslím, že je lepší. Nebo jinak: Myslím, že je míň špatný. Prosím, přečtěte si související článek č. 5858, kde jsem se Scénicu věnoval. A pokud jste se projel ve Fusionu a takhle pojaté auto například s jeho primitivní zadní nápravou ozdobenou bubnovými brzdami Vám stačí (jako tisícům dalších lidí), klidně si jej kupte. Bude nezáludný a přátelský k Vaši peněžence, až budete muset do servisu a na české (a další východoevropské) cesty je jeho mírně zvýšený a jednoduchý podvozek předurčen. Pokud tedy nečekáte zázraky.
Závěrem Vám chci napsat, co jste už asi vycítil s předchozích odstavců. Totiž, že ani jedno z aut, která jste si vybral, není žádná automobilová bomba. Bohužel. Vybírejte pečlivě a hlavně posuzujte kus od kusu. To je u ojetin největší nutnost.
Autor: -MŠ-

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
Giorgio - 14.01.2013 08:49 
Autor je trochu zmatený a pár věcí popletl. Zejména to, že meriva a scénic jsou přímými konkurenty - nejsou a nikdy nebyli. Meriva je mini MPV a jejím přímým konkurentem byl například Fiat Idea, proti scénicu stál zmíněný C-Max nebo zafira. Porovnávat merivu a fusion proto není mimo mísu, jak se autor domnívá, protože obě auta stojí na půdorysu a platformě modelů segmentu B (zatímco scénic C).

Fusion jsem měl téměř 5 let, a tak si dovolím připomenout, že podvozek vychází z fiesty, tzn. není to taková katastrofa, ale s ohledem na výšku (světlou i celkovou) a rozvor náprav to samozřejmě není sportovní vůz (spíše uskákaná koza, ale v rámci možností je to OK, jen uskakuje na příčných nerovnostech záď). Taktéž interiér fusionu (palubní deska, volant, výplně dveří) je sdílený s předchozí fiestou.

Absolutní nonsens pak je, že to bylo vždy levné auto a jako levné bylo i navrženo - nebylo. Středně vybavený fusion po faceliftu stál stále 350-420 000, masivnější zlevnění přišlo v polovině roku 2008, ale dokonce ani na sklonku výroby nebyl "plně vybavený" vůz k mání za čtvr milionu (ano, byl na danou cenu vybaven velmi slušně, ale stále postrádal například palubní počítač (měl jen ukazatel dojezdové vzdálenosti) apod. Důvod zlevnění byl zejména v tom, že v celoevropském měřítku se zdaleka neprodával tak dobře, jaky by se dalo soudit podle českých čísel (v rámci celé Evropy byly prodeje 80 000 kusů ročně, tzn. český odbyt byl schopen krýt skoro 10 % celkové poptávky).

A závěrem k fusionu pár věcí, které ho trápí: zatéká do zadních světel (u modelů po FL), Ford to nikdy nevyřešil, výměna kus za kus nepomáhá - vadné jsou i jako ND, ideální je to zasilikonovat a zespod udělat malou dírku pro odtok a odvětrávání. Nedrží boční lišty, praskají úchyty masky chladiče, praskají výdechy ventilace, odcházejí výhřevné lamely el. předního skla, občas stávkuje originální autorádio, rády zamrzávají trysky předních ostřikovačů. Ale to jsou v podstatě vše malé věci, které akorát hodně pijí krev. :) Řazení nepatří k nejpřesnějším.

Jinak je to relativně jednoduché auto a pro nenáročného uživatele bohatě postačí. Co lze vyzdvihnout, tak je prostor pro zavazdla po sklopení zadních sedadel (2x jsem se s tím přestěhoval, pobere i 85cm ledničku) a pohodlné nastupování - právě díky vyšší konstrukci.
toskey - 16.01.2013 21:17 
Je zajimavé jak autor pohanil spolehlivost merivy a přitom zrovna meriva vyhrávala testy spolehlivosti (a to i první místa). I když to není nic vypovídající, myslím že asi na tom nebude Meriva se spolehlivostí tak špatně jak autor píše, pak dále je meriva chválena jako nejlépe využívají vníitřní prostor na maximum ze všech mini mpv (tj. kufr, místa pro cestující atd)
free78 - 17.01.2013 13:49 
toskey napsal:
Je zajimavé jak autor pohanil spolehlivost merivy a přitom zrovna meriva vyhrávala testy spolehlivosti (a to i první místa). I když to není nic vypovídající, myslím že asi na tom nebude Meriva se spolehlivostí tak špatně jak autor píše, pak dále je meriva chválena jako nejlépe využívají vníitřní prostor na maximum ze všech mini mpv (tj. kufr, místa pro cestující atd)


Možná je dobré si položit otázku proč tehdy ty "testy" Meriva vyhrála. Jednalo se o žebříček spolehlivosti vozů TÜV, kde se Meriva překvapivě umístila na prvním místě. Je důvod jásat? Zatím dle mne ne. U tohoto žebříčku spolehlivosti není nijak zohledněn nájezd toho či onoho modelu. Meriva slouží zpravidla jako druhé nebo třetí vůz do rodiny. U merivy se žádné vysoké nájezdy neočekávají a ani se nedějí. Můžeme tedy srovnávat s jinými auty? Mno... Jen s rozumem a rozhodně ne se všemi. Taková AUDI A6 bude mít nájezd 400 tis. km po stejné době co Meriva 100 tis. km.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým benzínem koupit Giuliettu?

15.prosince 2017
Náš čtenář vybírá ojetou Alfu Romeo Giulietta v benzínu kolem 300 tisíc korun. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (661) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?

15.prosince 2017
Náš čtenář vážně uvažuje nad pořízením deset let starého Jeepu s třílitrovým šestiválcem. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 384) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro Land Rover Freelander?

13.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje o koupi ojetého Freelanderu druhé generace. Která výkonová varianta dieselové "dvadvojky" je optimální?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (621) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetinu s karbonovými brzdami?

12.prosince 2017
Náš čtenář uvažuje nad koupí deset let staré Audi S8 vybavené keramickými brzdami. Jak jsou na tom tyto brzdy se životností a kolik stojí nové?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 396) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit ojetý Mercedes-Benz Citan?

8.prosince 2017
Náš čtenář váhá nad koupí ojetého užitkového Citanu. Jaká je jeho spolehlivost?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 674) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes-Benz Vito II jako ojetina

6.prosince 2017
Náš čtenář plánuje nákup užitkového Vita druhé generace. Jak je na tom tento vůz po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 052) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Ranger?

5.prosince 2017
Ojetý pick-up může i po letech dobře sloužit. Hlavně díky své masivní konstrukci. Jak si v tomto ohledu stojí druhá generace Fordu Ranger?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (895) | komentářů (0) otevřít článek...

Jakou malou dodávku s dieselem?

1.prosince 2017
Náš čtenář vybírá z trojice Kangoo, Berlingo a Dobló. Rád by dieselový motor. Zhodnotíme tedy spolehlivost dostupných motorizací.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 026) | komentářů (3) otevřít článek...

Jaký je motor 1,4 TSI ve Škodě Superb III?

29.listopadu 2017
Náš čtenář uvažuje o zakoupení ojeté Škody Superb třetí generace s motorem 1,4 TSI ACT. Jak si zatím stojí základní benzínový motor s vypínáním válců z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 457) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je ojetý Opel Combo?

28.listopadu 2017
Zatímco třetí generace byla ještě postavena na vlastní platformě Gamma, ta aktuální už byla zpracována ve spolupráci s Fiatem. Pokud tedy půjdete do bazaru vybírat tohle auto s rokem výroby 2011 a mladším, kupujete vlastně techniku Fiatu Doblo.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (595) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

24.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rád by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 085) | komentářů (4) otevřít článek...

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 622) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (811) | komentářů (0) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 214) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 817) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 556) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 620) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 236) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 762) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 293) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 580) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 825) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 143) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 222) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 375) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 233) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 448) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 643) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 829) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 459) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 057) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 399) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 077) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 855) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 252) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 356) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 843) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 338) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 989) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 528) | komentářů (11) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 697) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 169) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 302) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 006) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 397) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 120) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 693) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 652) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 605) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1193)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Jaké vybrat ...