Jaké auto vybrat s motorem 2.0 TFSI?
 
 
 
 
 
 

Jaké auto vybrat s motorem 2.0 TFSI?

již zítra na TipCars.com

Tesla Semi: revoluční elektrický tahač ujede na jedno nabití až 800 km a na stovku zrychlí za pět sekund
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Výkonný, spolehlivý a relativně úsporný. Takový je přeplňovaný dvoulitr od VW. Ve kterém modelu se ale projeví nejlépe? Čtenář váhá mezi Audi A4, Passatem a Octavií.
PORADNA, 24.08.12 | 00:00
hodnocení článku 4.8 b / 6x
vaše hodnocení: 5 b.
DOTAZ: Zdravím redakci, potřeboval bych Vaši radu, pro které auto se rozhodnout, zejména rozdílnost nákladů, výhody, nevýhody jednotlivých automobilů. Děkuji, těším se na odpověď.ODPOVĚĎ: Hned zpočátku mi dovolte, abych Vám pogratuloval k výběru motoru. Koncernový přeplňovaný benzínový dvoulitr patří k velmi povedeným motorům. Krásně se vytáčí, skvěle táhne a prodleva turba je téměř neznatelná. Spotřeba se pohybuje v hodnotách, o kterých jsme si mohli před deseti lety u vozidel s podobným výkonem nechat jenom zdát. Zvuk je kultivovaný, ovšem při razantnějším používání plynového pedálu umí potěšit ucho řidičovo. Navíc jsou zde dostupné možnosti zvyšování výkonu, které nabízí k tomuto motoru spousta firem na různých úrovních ceny a profesionality.
Pokud vyberete Audi nebo Passata, nedoporučuji Vám slabší verzi 125kW(170PS). Tuším, že pokud chcete 2.0 TFSI, byl byste zklamán. Je ale třeba uznat, že tyto vozy mají lepší cenovku a rozumný chiptuning u nejslabší výkonové varianty každého přeplňovaného motoru není nic, co by mělo nějak moc škodit. U Audi A4 navíc existuje verze se 162kW(220PS) a věřte, že to auto si ho zaslouží. Střední varianta 147kW(200PS) je také velice dobrá a v Octavii jediná dostupná. U dalších dvou vozů je pak tou nejrozšířenější, takže z ní budu vycházet.
Volkswagen tento přeplňovaný dvoulitr montuje do velmi široké palety modelů svých značek, jak jsme u tohoto koncernu již dávno zvyklí. V různých obměnách se vyskytuje v autech od hot-hatche Golfu GTI až po limuzínu Audi A8. Najdeme ho v hatchbacích, roadsteru, kombících, prostě ve všem možném. A právě charakter auta je nejlépe vidět právě, když v útrobách pracuje stejná pohonná jednotka. A tím se dostáváme k Vaší otázce.
Ve vašem dotazu postrádám několik informací. A to zda byste raději kombi nebo limuzínu, jakou převodovku atd. Nicméně začnu tím, co mají všechny tři vozy společné. Bohužel je to relativně vysoké riziko odcizení a s tím spojené sazby eventuálního pojistného. Dále je to dobrá dostupnost servisu a náhradních dílů. Když to přeženu, tak diagnostiku na tyto auta má dnes každý „garážista“ v notebooku. Co se týká motoru, údržba vyjde nastejno, pokud najdete slušný servis. U Octavie bude o kousíček levnější zbytek servisu, věci na podvozek atd. ale „majlant“ neušetříte.
Teď si projdeme koncernové bratrance jednoho po druhém z hlediska výhod a nevýhod.
Začněme Audi A4. Bude nejkvalitněji udělaná. Interiér a jeho zpracování jsou na absolutní špičce v automobilovém průmyslu. Co se týká jízdních vlastností, bude na tom z celé trojice opět nejlépe. Vždyť tohle auto má konkurovat (a daří se mu to) trojkovému BMW… A když zvolíte verzi „quattro“, tedy čtyřkolku, jsou Passat a Octavia na mokru či sněhu úplně ztraceni. S tímto motorem se jako 4x4 bohužel nevyráběly. Ovšem nevýhodou ve srovnání s Passatem je ne zrovna velký vnitřní prostor. A ze všech tří vozů bude Audina samozřejmě ten nejdražší. Problémem je, že faceliftová verze od roku 2007 je dražší a tak musíte zvážit, kolik chcete za auto utratit.
Co se týká Passatu, ten boduje jednoznačně vnitřním prostorem. I cena není nezajímavá. Hlavně v porovnání s Octavií, jejíž cena je poměrně vysoko díky oblibě na tuzemském trhu. Větší rozměry a s tím spojená hmotnost trošku uberou na dynamice, ale podvozek totožný se Superbem a většinou dílů i s Audi A6 dodává na delších trasách vozu velmi dobré schopnosti a posádce dostatek pohodlí. Navíc s touto motorizací není třeba se obávat vozidla s malou výbavou, nebo třeba ve verzi Trendline s jejími oranžovými blinkry, nepěknými sedačkami a obyčejnými volanty.
A Octavia RS? S většinou vozů své třídy by se úspěšně popasovala a ze srovnání by vyšla vítězně. Ale problém je trošičku v tom, že tady jí porovnáváme s vyspělejšími a dražšími auty ze stejného koncernu a pro mě je tedy outsiderem. U nás je ale ikonou a mnozí o ní uvažují jako o sportovním rodinném autě a čekají od ní něco jako od BMW M3. Ale to je bohužel nad síly škodováckého RS. Oktávka je solidní auto, ale pokud uvažujeme o některé z vrcholných motorizací, narazíme, pokud jsme alespoň trošku fajnšmekři, na jeden zásadní problém. A sice rozložení hmotnosti spojené s krátkým rozvorem. Sebelepší podvozkové komponenty a armáda elektronických systémů ho k Audi A4 nepřiblíží. Podvozek je prostě z Audi A3 (potažmo z Golfu, chcete-li) a hrozivé převisy před předními a za zadními koly dávají tušit, kde bude Octavie mít slabou stránku. Octavia je prostě pořád převlečený VW Golf, ač maskovaný marketingem a designem a díky věrností českých motoristů již dávno uvelebený o třídu výš. Navíc nebude zrovna levná. Jak jsem již naznačil, bude se pohybovat ve stejných úrovních jako Passat. Z hlediska použitých materiálů a kvality zpracování bude ze všech tří aut na tom nejhůře, ovšem v porovnání s průměrnými auty pořád velmi dobře. Vnitřní rozměry a velikost sedadel opět mluví v neprospěch českého bestselleru. Výhodou Octavie (nebavíme se teď o verzích kombi) budou páté dveře a tím pádem rozumnější využití a dostupnost zavazadlového prostoru. Což je ale další minus pro jízdní vlastnosti, podíváme-li se na to z hlediska tuhosti karoserie. No a plusem je, že za své peníze dostanete u každého kusu verze RS pořádnou porci výbavy a až se jednou rozhodnete svou Octavii prodat, asi přijdete o nejméně peněz (srovnáváme s Passatem a A4) a rychle se jí zbavíte. Jistou výhodou Octavie je i její nejnižší hmotnost z celé trojice, která se postará o výborné zrychlení a uspoří trochu paliva. Navíc v kombinaci s nejméně vyspělým podvozkem v součtu nabídne nejdramatičtější pocit ze svezení po okreskách a subjektivní pocit rychlosti. Ale tam, kde si budete s Octavií připadat na hraně, budete mít s Audi A4 pocit svižné, leč bezpečné jízdy.
Chcete verdikt? Z těchto tří aut bych si nekoupil Octavii. A to kvůli malému rozvoru a z toho pramenícím horším jízdním vlastnostem a také kvůli malému vnitřku. Od auta s výše popsaným motorem bych chtěl víc. Vím, že si Octavii kupují tisíce lidí, přičemž ti, kdo mají verzi RS, jsou naprosto nadšeni a mohou se těšit obdivu či závisti ostatních českých řidičů , ale já to vidím takhle. Můžu říct, že všechna tři auta dobře znám. Pokud bych chtěl menší pětidveřové auto s tímto motorem, lákal by mě spíš Golf GTI. Musím ale dodat, že Octavia je kvalitní auto a ve svém segmentu opravdu dobrý vůz. Pokud se pro ni nakonec z nějakého důvodu rozhodnete, nebudete mít v garáži nepovedený automobil. Ale tady porovnáváme tři auta napříč třídami. Takže já bych si koupil Audi A4. Vzhledem k vybranému motoru bych trval na provedení S-line, které teprve katapultuje obyčejnou A4 k dokonalosti. Vylepšený podvozek, „boží“ sedadla a volant spolu s dalšími detaily dodávají autu jako celku neskutečný šarm. To platí i ostatních modelech Audi. Možná, že bych se snažil sehnat pěkný kousek ve verzi quattro. Obvzlášť, pokud bydlíte v místech, kde nebývá v zimě nouze o sníh nebo jezdíte na hory. Shrnuto, Audi A4 je precizní, přesné, nezáludné, ovšem výjimečně schopné auto. Jedno z nejlepších na světě ve své třídě.
Pokud jste větší postavy nebo podnikáte dlouhé cesty, či jezdíte hodně s rodinou, pouvažujte i o Passatu. Je o hodně větší než A4 a také velmi solidně udělaný. Pokud Vám připadá jeho design trochu nevýrazný (zkrátka je to Volkswagen), tak se pokuste někde „vyzobnout“ kousek v provedení R-line. Je jich jako šafránu, ale zrovna s tímto motorem se sehnat dají. Vypadá o světelné roky lépe než normální Passat. Při chuti na sportovnější svezení po obyčejných cestách nemá sice Passat ve srovnání s A4 co nabídnout a díky vyšší hmotnosti bude rád, když mu moc neujede Octavia, ale v plném obsazení na dálnici, vstříc dovolené nebo výletu, se s ním pojede nejlépe.Přeji šťastnou ruku při výběru a ať si vyberete kterékoliv z těchto aut, abyste byl spokojen.

Tip: Jak jezdí nové Audi TT 2.0 TFSI quattro?

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 24.08.2012 19:07 
Článek na mě zapůsobil jako tendenčně naspaný a neobjektivní. A nebo pisatel nejel/neseděl v /neřídil auto, kde opravdu po 500km ho nebolí záda/kyčle/hlava, kde do zatáček auto najíždí téměř samo a kde je možnost si něco někde někam uložit.
Tohle vše A4 chybí, byť motor 210HP není špatný.
- 24.08.2012 20:17 
ijon33 napsal:
Souhlas, tazatel bohužel nepíše, jak velké chce auto nebo kolik a na jakých trasách najezdí. Pak by byl i výběr auta smysluplnější. Nicméně je i tak zajímavý.Spíš jsem reagoval na pana Škrdlu, který A4 v s-line podle mě až příliš vychvaluje. Pokud se za hodinu jízdy v těch údajně "božích" sedadlech kroutíte a nevíte, jak si jinak sednout, tak jak pak vypadají ty obyčejná. Možná má ale 2.0 TFSI sedačky jiné, i to může být.
S těma sedačkama nevím, ale osobně bych ani jedno auto nezavrhoval. Nejprve bych se se všemi projel a podle toho se rozhodl. I ta potupená RSka má co nabídnout, i když komfortní jízda u ní nebude na nejvyšší úrovni. Jen tazatel ví, co mu bude nejvíc vyhovovat. Já bych osobně zrovna do té A4 moc nešel. Buď bych vzal Passata B6 kvůli prostoru, komfortu a na dlouhé jízdy výbornému pohodlí a nebo RS, které vypadá hodně dobře, hlavně v modré barvě. Její váha je nejnižší, takže motor bude pěkně tahat. A prodej za pár let bude velmi snadný, protože u nás je toto auto hodně žádaný.
Záleží na prioritách...
- 24.08.2012 20:19 
Zdeny60 napsal:
Článek na mě zapůsobil jako tendenčně naspaný a neobjektivní. A nebo pisatel nejel/neseděl v /neřídil auto, kde opravdu po 500km ho nebolí záda/kyčle/hlava, kde do zatáček auto najíždí téměř samo a kde je možnost si něco někde někam uložit.
Tohle vše A4 chybí, byť motor 210HP není špatný.
Tazatel tohle zřejmě vůbec neřeší. Chce prostě koncern, tak proč mu vnucovat japonce...
- 28.08.2012 15:55 
zigi napsal:
S těma sedačkama nevím, ale osobně bych ani jedno auto nezavrhoval. Nejprve bych se se všemi projel a podle toho se rozhodl. I ta potupená RSka má co nabídnout, i když komfortní jízda u ní nebude na nejvyšší úrovni. Jen tazatel ví, co mu bude nejvíc vyhovovat. Já bych osobně zrovna do té A4 moc nešel. Buď bych vzal Passata B6 kvůli prostoru, komfortu a na dlouhé jízdy výbornému pohodlí a nebo RS, které vypadá hodně dobře, hlavně v modré barvě. Její váha je nejnižší, takže motor bude pěkně tahat...
Souhlasím s tím, aby si tazatel všechny auta projel a pak se rozhodoval. Příjde mi to jako linčování RS, a vyzdvyhování A4. Osobně mám zkušenost s RS kterou vlastním a můžu říct, že oproti B6 jede daleko lépe díky nižší hmotnosti i velikosti a RS má sportovní podvozek, takže zažívám i lepší citový zážitzek z jízdy. A co se týče A4 s tou srovnání nemám, protože když mělo dojít na vezení, tak ji dotyčnému odcizili. Jednoznačně bych šel do RS z pohledu že umí v celkovém měřítku umí nejvíce nabídnout (cena servisu, cena náhradních dílů, rodina, kufr, svezení, vlastnosti, vizuální dojem)... Každopádně ať už vybere tazatel cokoliv, 2,0 TFSI je super motor!
Piloter - 12.06.2013 14:23 
Zdravím všechny. Četl jsem si komentáře a nedalo mi to nenapsat něco k motoru a celkově k
A4 S-Line 2.0TFSI 2005-2007. Jelikož jsem byl hrdým majitelem tohoto auta, tak mám dost zkušeností na vlastní kůži. Auto vzhledově super, hlavně když si človek najde dobrý jetý kus s opravdovým max.S-line od výroby a ne od rádoby bastličů, když nové už teď nepořídí že? :) K diskutovaným sedačkám a pohodlí - ano spousta lidí má pravdu, sezení je v ní někdy jak na vězeňské pryčně, ale od toho je sportovně naladěné, přeci kdo nechce, tak ať si koupí sérii, která má stejně o něco tvrdší sedla než konkurence - tak jako celý koncern VW.
Celkově však paket S-line (interier, exterier, podvozek) v kombinaci s 2.0TFSI motorem pro sportovního nadšence, co nechce živit S4 nebo RS4 - naprosto SUPER!! Ale má to jedno velké ALE.
MOTOR:
Vlastní zkušenost - že funguje perfektně dle očekávání jen s 98okt benzinem není potřeba rozvádět, ale vzhledem k tomu, že "inženýři v NDR" resp. SRN udělali někde chybu co se týká prvních generací TFSI motorů je potřeba při koupi, lépe ještě před ní, nechat kompletně rozebrat a zkontrolovat olejovou soustavu - vana, pumpa, hlavně sací koš! PROTOŽE ti hňupi předepisují standartně long-life oleje a intervaly po 30tis.KM, což vzhledem k výkonu motoru a používání auta a konstrukční chybě vedlo k fatálnímu selhání v 83tis.KM. Motor se kompletně zadřel při 145km/h, právě z důvodu ucpaného/zaoxidovaného sacího ústrojí. Člověk to nijak na autě nepozná, jezdí na předepsaný servis do autorizovaného a nikde nikdo nic, ticho po pěšině. Naštěstí pomohla záruka a po nějakém přetahování s Audi ČR a pár psaních do Ingolstadtu poslali komplet nový motor bezplatně a na servisní práce byla sleva. Jinak je auto na odpis nebo cirka 100-130tis za servis.
Zde musím vyzdvihnout ISR auto Praha, kde bylo auto zakoupeno a servisováno a kde i mechanici z toho byli v šoku. Po této zkušenosti jsem začal měnit olej každých 10-15tis.KM a jednou za 30tis. nechat překontrolovat mazací soustavu - pro jistotu.
O konstručních věcech ohledně motoru jsem se dověděl od kamaráda, který pracuje ve vývoji v koncernu a tak nějak posléze i na internetu, protože sem nebyl ani první a zdaleka ani ne poslední.
Takže, jezdí skvěle, je to úžasný pocit a výkon od 4válcového dvoulitru, ale pozor na drobnosti, ať vám to neumře pod rukama.

A taková drobnost obecně asi k Audi A4 generace 3 2007rv., měla adaptivní bixenononové světlomety, avšak ještě ne LED denní svícení, které je tu DLR řešené žárovkou... buď tuto funkci vypněte a nevyužívejte, nebo si kupte náhradu - LEDKU, která bude pasovat do patice. Protože cca při 92tisících jsem měnil oba světlomety, jelikož neustálým vyměňováním žárovek při shoření se časem úplně zoxiduje a speče patice ve světlometu, která je integrována do celé plastové formy světlometu a to znamená, že nejde nijak zvlášť koupit a vyměnit a pokud nechcete neustále řešit pískající palubní počitač a každou chvíli měnit žárovky ( čím déle měníte a čím víc je zaoxidováno - už nepomáhalo ani čištění,... uzavřený bludný kruh). Jinak tahle radost stála 17tis. 1ks světlometu + práce.

Jinak auto jezdilo skvěle, při lehké noze a s rozumem v hlavě i s quattro systémem relativně spotřebově normálně 8-9L/100km, samozřejmě když to škádlíte, tak žere i trávu kolem silnice :)
Nikdy mě nikde nenechalo ( až na tu jednu příhodu, ale za to auto nemůže, že ho konstruoval hňup, co neumí říct, že to potřebuje o trošičku speciálnější péči :), v létě na mokru a šotolince a blatíčku všude jako tank, na suchu naprosto šílená trakce, lehce mrtvější řízení než BMW, ale jinak díky lehkému výkonnému motoru kam namířil tam trefil. Zima jedna báseň, ale tady je potřeba opravdu sklopit uši a postavit to na 16ky ( v létě jsem jezdil na 18kach). Vady žádné krom výše popsaných, jen jednou ještě přítelkyně neznalá poměrů nasosala 95natural někde na LukOilu a bylo zaděláno na nouzový režim, kdy bylo potřeba auto v servisu vyresetovat a vycucat nádrž a nacpat tam pořádný oktan z pořádný benzinky a nějaké dobré aditivum jako vitamin C :)
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (930) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (605) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 025) | komentářů (4) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 948) | komentářů (4) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 607) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 223) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 143) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 655) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 154) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 440) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 028) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 806) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 103) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 051) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 122) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 367) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 579) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 755) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 337) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 210) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 014) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 746) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 178) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 312) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 744) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 248) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 257) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 650) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 128) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 226) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 899) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 028) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 583) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 489) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 472) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 919) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 713) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 834) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 104) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 117) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 668) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1183)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Jaké auto vy ...