zpět

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
14.11.2017, poradna

hodnocení článku: 3.0 z 5 (60%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, pro rozvoz zboží po Brně chci nějakou menší dodávku. Koukal jsem na Dacii Dokker. Je to podle vás spolehlivé auto? Jakub G.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Jakube, starší Dokker dnes koupíte od cca 170 tisíc korun. Jde hlavně o benzínové motorizace 1,6i (60 kW), některé z nich jsou k mání i na LPG. Od 200 tisíc korun pak začínají diesely 1,5 dCi s výkonem 55 kW. Výběr ale není zrovna veliký, aktuálně se nabízí asi jen desítka vozidel. Auto se přitom začalo prodávat už v roce 2012.
Dodávka má klasické uspořádání, tedy dvoumístný interiér a nákladový prostor. Uvnitř vozu je už cítit, že se na některých místech opravdu šetřilo. Například úchyty bezpečnostních pásů jsou odkryté, jako by v továrně zapomněli namontovat patřičný díl. Některé ojetiny nemusí mít ani výškově nastavitelný volant, byla to součást příplatkové výbavy. Pokud hodně jezdíte, nezapomeňte, že auto jako nové nemohlo mít tempomat - prostě se nenabízel.
Ať už je ale výbava jakákoliv, Dacia plní na výbornou své pracovní povinnosti. Do jednoduše pojatého nákladového prostoru je možné naložit až 3,3 metru krychlového nákladu, za což Dokker Van vděčí hlavně své velké výšce. Zadní dveře jsou asymetricky dělené a lze je vyklápět o 90 nebo 180 stupňů, což spolu s nízkou nákladovou hranou, která je 565 mm nad zemí, usnadní nakládku třeba i vysokozdvižným vozíkem. Do prostoru se lze dostat také bočními posuvnými dveřmi, které jsou na pravé straně. Prostor je osvětlený a v základním stavu pouze plechový. Technika auta pochází od sesterského Renaultu, to platí i pro motorizaci 1,5 dCi.

Ve svém dotazu se ptáte na spolehlivost. Bohužel poruchovost u nejstarších vozidel je dle aktuálních výsledků TUV nad průměrem. U pěti až šestiletých Dokkerů odjíždělo za poslední rok z prohlídky celých 23,5% s výrazným technickým nedostatkem. Zlobí přední i zadní osvětlení, výfuková soustava a vůz po letech trápí také koroze. S tím vším je nutné při nákupu ojetiny počítat a neopomenout důkladnou kontrolu technického stavu. U mladších ojetin ve stáří 3-4 roky je dle TUV spolehlivost o mnoho lepší. 80% vozidel odjíždělo z technické kontroly bez jakýchkoli nedostatků.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
KoobaS, 14.11.2017 13:07
Momentálně na firmě procházím nákupem nového osobního užitkáče.
Osobní dokker je velkým favoritem. Kupovat ojetého Dokkera Van mi přijde má smysl pouze v případě, že na auto nemůžete počkat. Ceny se drží stále vysoko. Nový Dokker Van s klimatizací a tempomatem vyjde na nějakých 220 tkč. A to s "nissaní" benzínovou 1,6. Za nějakých 25 tisíc navrch je verze s LPG.
My máme zájem o 5místné vozidlo, takže připadá v úvahu dokker. Za nějakých 300 tisíc je to kompletní balíček v benzínu s klimatizací, tempomatem, okny a zrcátky v elektrice. Není to bůh ví jak útulné auto, je to pracant. Pravdou je, že kufr je po sklopení zadních sedaček opravdu velký - dle prodejce se vejdou 2 europalety. Čekačka na osobního dokkera je cca 3-4 měsíce...
Jediná varianta, kterou zvažujeme jako konkurenci, je Ford Turneo Custom - díky velké slevě za předchozí odběry se dostaneme cenově cca 10% nad Dacii. Výbava je možná o fous lepší, auto celkově ale menší...
Humusus, 15.11.2017 09:14
přesně tak, u ojetin se ceny mezi jednotlivými značkami srovnávají (kromě škodovky), takže kupovat ojetou dacii nemá smysl, nová je levná, ale ojetou koupíte za podobnou cenu renomovanější značku

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.