0
zpět

Honda HR-V nebo Peugeot 2008? Vybíráme ojeté SUV v automatu do 300 tis. Kč.

Náš čtenář by rád koupil maximálně tři roky staré SUV. Chce benzínovou verzi s automatem a v hledáčku má dva kandidáty. Který z nich doporučíme a proč?
23.08.2019, poradna

hodnocení článku: 4.3 z 5 (86%)
hodnoceno: 10x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, už nějakou dobu vybírám nějaké malé SUV. Chci vyšší auto, mám sníženou pohyblivost. Zároveň ale málo najedu, takže mi stačí auto s nějakým slabším benzínovým motorem a hlavně automatem prosím. Favoritem je pro mne Peugeot 2008, případně se mi hodně líbí Honda HR-V. Můj rozpočet je 300 tisíc korun. Děkuji za bližší informace ve vaší poradně. Honza Bláha

ODPOVĚĎ: Dobrý den Honzo, mou volbou by byla Honda HR-V. Je to na českém trhu trochu opomíjené auto, protože je jako nové výrazně dražší než konkurence. U nás v ČR se ojetiny z let 2016-17 prakticky nevyskytují. Kdo si HR-V koupí, velmi často si jej nechává mnoho let. Proto je dobré se pro takovou zánovní ojetinu vypravit do Německa, kde najdete slušné kousky s malým nájezdem už od 15 tis. EUR. Hondu bych si vybral, protože má větší a více praktický interiér než P 2008. Zároveň uvnitř používá i kvalitnější materiály a na nerovnostech působí podvozek komfortněji než u peugeotu. Pokud na silnici často nespěcháte, bude Vám atmosférická patnáctistovka stačit. Jejich 96 kW ve spojení s převodovkou CVT není pro závodníky. Hlavně v nízkých a středních otáčkách je motor dost letargický, ale pokud si na jeho projev zvyknete, nebude Vám jízda činit žádné potíže.

U Peugeotu 2008 by Vám mohl vyhovovat přeplňovaný tříválec 1,2 PureTech o výkonu 81 kW. Má lepší dynamiku, ale odhlučnění je o dost horší než u Hondy. Oba vozy jsem měl před lety zapůjčené k redakčnímu testu. U Peugeotu mi dost vadily laciné materiály v interiéru + při jízdě byl na nerovnostech poměrně tvrdý. Pamatuji se, jak mi v rychleji projetých zatáčkách pravidelně problikávala kontrolka stabilizace... To se vám u Hondy nestane. Takže rada na závěr - svezte se a pokud pro Vás bude dynamika HR-V dostačující, připlaťte si a berte Hondu. Budete spokojen.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
saperV, 19.08.2019 12:37
bohužel, tato auta a v této specifikaci a za tuto cenu..............NEEXISTUJÍ
carsowner, 27.08.2019 08:21
Přesně, min. Honda od 2016 v dané konfiguraci je sci-fi.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2020, všechna práva vyhrazena.