Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Honda CR-V: koupit čtvrtou generaci s naftovou šestnáctistovkou?

Poradna
František Mašek | 12.04.2024
Pepa si na tipcars.com našel CR-V z roku 2014 s dieselovým motorem 1,6 i-DTEC o výkonu 88 kW. Auto má nejeto necelých 100 tisíc kilometrů. Jak hodnotíme spolehlivost motoru i celého auta + co zkontrolovat před jeho koupí?
Dotaz
Dobrý den, využiji možnosti a zeptám se vás na auto, které jsem u vás v inzerci objevil. Jde o Hondu CR-V z roku 2014. Auto má naftový motor 1,6 diesel 88 kW a najeto má 96 tisíc kilometrů. Pokud bych se pro něj rozhodl, zajímá mě, co prověřit při prohlídce u prodejce a také jak vy jako odborníci hodnotíte spolehlivost motoru. Psali jste jen o silnějším 2,2 diesel, ten je pro mne zbytečný. Děkuji, Pepa.

Odpověď
Dobrý den Pepo, Vámi vybraná Honda CR-V čtvrté generace byla v roce 2014 ještě před svou velkou modernizací. Vzdát se tak budete muset kromě upraveného vzhledu třeba infotainmentu Honda Connect nebo změn na podvozku, které pomohly modelům od roku 2015 k lepším jízdním vlastnostem. Na druhou stranu i verze před modernizací mají velmi prostorný a prakticky řešený interiér (fajn je třeba sklápění zadních sedadel) a celkově jde o kvalitně postavené auto, které mohu doporučit.

Jednotka 1,6 i-DTEC o výkonu 88 kW u nás není tolik rozšířená, aktuálně na tipcars.com najdete jen tři kousky. Má to ale svůj důvod, motor se prodával jen necelé tři roky. Navíc vždy jen v kombinaci s manuálním šestikvaltem a pohonem pouze předních kol. Kdo chtěl jinou specifikaci pohonu a převodovky, volil 2,2 i-DTEC. Šestnáctistovka, která byla navržena speciálně pro evropský trh je jízdně příjemným motorem, který je navíc velmi úsporný.
Já s tímto motorem jezdil za cca 5,5 l/100 km. Spolehlivost bych označil za lehce nadprůměrnou, samozřejmě jde o poměrně složitý motor, který může po deseti letech služby potrápit kde co.
U CR-V je zkrátka jednoznačným etalonem spolehlivosti benzínový dvoulitr i-VTEC, o kterém jsem zde v poradně už v minulosti psal. Pokud však preferujete diesel, chybu s 1,6 i-DTEC neuděláte.

Před koupí CR-V čtvrté generace mrkněte na stav brzd a nechte zkontrolovat vůle na podvozku – ty by přicházely v úvahu, pokud by předchozí majitel používal auto i na jízdu po nezpevněném terénu. Ovšem vzhledem k dost nízké světlé výšce na tyto výlety není CR-V ve své čtvrté generaci úplně ideální.
Hodnocení článku
4.7 z 5 (94%)
Hodnoceno: 3x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů