Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

již zítra na TipCars.com

Seat Leon Cupra - výkonu není nikdy dost
nejčtenější články
1. Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?
2. Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?
3. Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?
 
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
PORADNA, 15.09.17 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
DOTAZ: Dobrý den do redakce. Mám 300 tisíc a za tyto peníze chci koupit benzínové Mondeo v kombíku. Jedno jsem měl totiž jako služební a naprosto mi sedlo. Mohli byste porovnat jednotlivé motorizace a poradit mi, kterou vybrat? Moc toho nenajedu, mám služebáka (Mondeo to bohužel není). Díky za radu.

ODPOVĚĎ: Dobrý den,
Pod touto kapotou je zážehový motor 2.0 EcoBoost
za třista tisíc si můžete docela vybírat, i když je fakt, že nabídka benzínových modelů není ve srovnání s diesely nijak široká. Za uvedený rozpočet si ale můžete dopřát jakoukoli motorizaci z portfolia, takže jdeme na to.

Po stránce nabízené dynamiky jsou v těžkém voze zklamáním všechny benzínové atmosférické motory až do objemu 2 litrů (včetně). U motorů 1.6 Ti-VCT zlobí variátor proměnného časování ventilů, který seženete za zhruba 1 500 korun. 2,0 Duratec s výkonem 107 kW je vcelku spolehlivý, při vyšších nájezdech ale trpí podpalováním ventilů, jako důsledek včas nevymezených ventilových vůlí. Pružněji se pak chová pouze vzácně vídaná jednotka 2.3 Duratec, ta se však dodávala pouze s automatikou a v praxi je dost užraná. Přeplňované pětiválce Volvo 2.5 Turbo jsou silné, ale chybí jim „šestiválcová“ radost z otáček, tolik typická pro dřívější vrcholná Mondea. Vzhledem k tomu, že mají poměrně vysokou spotřebu, jako ojetiny jsou servisně náročnější a jejich pružnost na vyšší stupně je zhruba v intencích zdejšího dvoulitrového dieselu, nedávají moc smysl. Motor navíc mívá potíže s elektronickými škrtícími klapkami, známé jsou už ale i případy selhání napínáku rozvodového řemene - tedy totální škody po střetu ventilů s písty. Podle zkušeností servisů tento motor nijak dobře nesnáší ani přestavby na LPG.

Příjemným překvapením jsou naopak novější přeplňované jednotky 1.6 a 2.0 EcoBoost. Právě oturbenou šestnáctistovku s výkonem 118 kW bych doporučil pro její jízdní projev, spotřebu i provozní spolehlivost. Silnějších dvoulitrů je pomálu a proslýchá se, že na tom nejsou se spolehlivostí tak dobře díky praskajícím pístům. Každopádně obě motorizace EcoBoost v uvedené cenové relaci budou mít nájezd do 100 tisíc kilometrů.   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
RadoS - 12.09.2017 08:40 
Dobry den, sam jsem toto auto vlastnil 3 roky sice s motorem 2.2 tdci 129 kw ktery byl velice spolehlivy a za celou dobu jsem nemel zadnou vetsi poruchu jak mnozi strasi..je to díky kvalitnímu servisu a chovani se k auto jako takovemu. Nicmene z benzinovych motoru neni vylozene zadny spatny bude se jednat nejspise o 2.0i 1.6 a 2.0 ecoboost.
2.0i Je volba rozumu bude spolehlivy bez velkych nakladu, moc se mi k auto nehodi po strance vykonu. Na motor 1.6 ecoboost je zatim jenom sama chvala a jede krasne 2.0 ecoboost 176kw je jeste lepsi ale je jen s automatem. Nejlepsi bude kdyz se v autech projedete a to vam napovi mnohe.
David V - 15.09.2017 10:29 
Myslím, že z ojetin je to motor, který do podvozkově dobře udělaného Mondea jediný dává za takové peníze smysl. A jestli na vyšší stupně má stejnou dynamiku jako chrochták s úplně jinou výkonovou charakteristikou, tak to musí při podřazení jet jak raketa. To srovnávání pružnosti motoru v otáčkách vyhovujících právě dýzlu mi už přijde až dětinské. Srovnávejte dynamiku 3-ky mezi 60-ti a 120-ti km/hodinu... to budou panečku úplně jiná čísla.
A spotřeba? Priority si musí každý vyřešit sám.
Koloss - 18.09.2017 14:24 
Musím přispět se svou troškou do mlýna. Již deset let jezdím s motorem 2.0i v Mk3, v Mk4 to sice není úplně identický motor, ale odchylky jsou minimální. Těch 10 let s Mk3 je dáno mimo jiné tím, že v Mk4 jsem nenašel stejně vhodnou motorizaci, jako byl pro mne dvoulitr v Mk3. Tam má perfektní průběh kroutícího momentu - mezi 2000-6000 otáček bylo dostupných 90% kroutícího momentu, takže ten motor táhne téměř lineárně až do omezovače, nevzpouzí se ani zrychlování pod 1500 otáčkama.

V Mk4 existují dvě varianty motoru 2.0i - standardní a flrexifuel. Obě jsou oproti starším upravené pro Euro 4 a 5, což znamená částečně uškrcení, i když papírové parametry zůstaly skoro stejné, jen kroutící moment klesl ze 190 na 185 Nm. Flexifuel, upravený pro E85, má parametry shodné, podle některých zkušeností by měl být o něco živější. Otázkou je patrně jiný průběh kroutícího momentu, ten jsem zatím nenašel.

Hlavní problém dvoulitru v Mk4 vidím v nárůstu hmotnosti - hatchback Mk4 je ve stejné motorizaci o skoro 100 kg těžší než Mk3 (1477 vs 1386 kg), což musí mít dopad na dynamiku, i když v prospektu udávají shodně zrychlení 0-100 za 9,9 vteřin. Kombík je kupodivu skoro stejně těžký - 1496 kg, (Mk3 1457 kg) je totiž menší než 4/5 dvéřové verze. Takže když budu jezdit sám v Mk4, je to jako v Mk3 s nákladem. Auto sice jede stále přijatelně, ale musím víc tlačit na pedál. Takže zatímco v Mk3 byl ten motor na okreskách i zábavný, v těžkém Mk4 to vidím jako základní motorizaci, i díky tomu uškrcení kvůli emisím.

Ohledně životnosti - svoje Mk3 jsem koupil jako šestileté se 160 tisíci km. Po deseti letech má 275 tisíc a ventilové vůle jsem nikdy neřešil. Když nastartuju, tak zacvakají vačky, než se po pár otáčkách promažou a pak zmlknou. Tlaky jsem nechal několikrát změřit a už od počátku byl nižší tlak na prvním válci, to se v průběhu let neměnilo. Ohledně těch ventilů - ten motor neměl v Mk3 tvrzená ventilová sedla a tak to dělalo problém s LPG, které má vyšší teplotu hoření. Nicméně Mk4 se v Holadsku a Itálii dá sehnat s originál LPG přímo z výroby, tak nevím, jestli novější verze má nějakou změnu na ventilových sedlech.

Co je asi největší problém - po 200 tisících km začala růst spotřeba oleje, což zaznamenalo více majitelů. Rostlo to postupně, dnes dolévám necelý litr na 1000 km. Vzhledem k věku auta a ceně opravy to už řešit nebudu, za autem nejsou žádné modré oblaky, nijak to nevadí. Projeví se to jen tehdy, když se dlouho brzdí motorem, nespaluje se benzín a tudíž ani ten olej, který se tak ukládá ve výfuku. Sjížděl jsem takhle z Grossglockneru a dole při odjezdu jsem pak několik kilometrů kouřil, než se to vypálilo. Opět - nevím, jestli se to může v Mk4 vyskytnout, nebo tam proběhla nějaká úprava.
Siky - 18.09.2017 20:34 
David V napsal:
Myslím, že z ojetin je to motor, který do podvozkově dobře udělaného Mondea jediný dává za takové peníze smysl. A jestli na vyšší stupně má stejnou dynamiku jako chrochták s úplně jinou výkonovou charakteristikou, tak to musí při podřazení jet jak raketa. To srovnávání pružnosti motoru v otáčkách vyhovujících právě dýzlu mi už přijde až dětinské. Srovnávejte dynamiku 3-ky mezi 60-ti a 120-ti km/hodinu... to budou panečku úplně jiná čísla.A spotřeba? Priority si musí každý vyřešit sám.


Souhlasím. Jezdím na r.v. 2009, 2.5T . Zatím najeto sice jen 110tkm, naprosto bez závad, kromě baterky a pneumatik vše původní. Za celou dobu průměrná spotřeba 8.5l/100km. Pravda, nejezdím vůbec město, když vyjímečně, tak v Praze mám spotřebu 12.5l/100. Většinou jezdím rozumě (dálnice 120-150, okresky 110), a občas si motor a podvozek pěkně užiju, nicméně, jeto z celkových kilometrů max jen pár porcent Příklad je třeba cesta do itálie (4000km) ve čtyřech lidech. Tempomat 130km/h, občas klima a opět celková spotřeba 8.5l/100km. Lehce pod 8 litrů se dá dostat leda na okresce, když si člověk dává hodně pozor a nejede přes 100km/h, ale na tento typ jízdy už si zase člověk může pořídit jiný typ auta. Takže shrnuto ke spotřebě, pokud nebude člověk jezdit město, nebo tomu často nakládat, je úplně reálných 9-10 l/100km, takže ano je to jen o prioritách, ale obavy, že by spotřeba byla neúnosná jsou celkem neopodstatněné. Velký plus tohoto motoru, krom celkem slušného výkonu je jeho akustický projev. Pokud ho člověk nevytáčí v nižších rychlostech, tak o něm vůbec nevíte. a pokud se vytáčí, má nádhernej zvuk, kterej není nijak hlasitej, ale krásně zní jako by z dáli, vemi podobný šetiválci...je to skoro návykové Horší je naopak servisování motoru. Při výměně olej, filtrů nebo svíček, vše musím servisu hlásit dopředu a upozornit je na typ motoru, aby si to obstarali, nebot skladem to snad krom největších fordích servisů nikde namají. Jestli nastane někdy nějaká závada na motoru, tak by to mohl být celkem průšvih, nebot fordí mechanici s tím nemaj zkušenosti a ve Volvu se obávám se jim do toho taky nebe moc chtít. Celkově tedy shrnuto, jsem naprosto spokojenej a spotřeba o cca 1.5 litru vyšší při stejném způsobu jízdy než u nějakého slabého "hlučného" motoru mí za to ticho, občasné opojení z jízdy a výkonové rezervy rozhodně stojí.
danet - redakce TipCars - 19.09.2017 10:15 
Koloss napsal:
Musím přispět se svou troškou do mlýna. Již deset let jezdím s motorem 2.0i v Mk3, v Mk4 to sice není úplně identický motor, ale odchylky jsou minimální. Těch 10 let s Mk3 je dáno mimo jiné tím, že v Mk4 jsem nenašel stejně vhodnou motorizaci, jako byl pro mne dvoulitr v Mk3. Tam má perfektní průběh kroutícího momentu - mezi 2000-6000 otáček bylo dostupných 90% kroutícího momentu, takže ten motor táhne téměř lineárně až do omezovače, nevzpouzí se ani zrychlování pod 1500 otáčkama.V Mk4 existují dvě varianty motoru 2.0i - standardní a flrexifuel. Obě jsou oproti starším upravené pro Euro 4 a 5, což znamená částečně uškrcení, i když papírové parametry zůstaly skoro stejné, jen kroutící moment klesl ze 190 na 185 Nm. Flexifuel, upravený pro E85, má parametry shodné, podle některých zkušeností by měl být o něco živější. Otázkou je patrně jiný průběh kroutícího momentu, ten jsem zatím nenašel.Hlavní problém dvoulitru v Mk4 vidím v nárůstu hmotnosti - hatchback Mk4 je ve stejné motorizaci o skoro 100 kg těžší než Mk3 (1477 vs 1386 kg), což musí mít dopad na dynamiku, i když v prospektu udávají shodně zrychlení 0-100 za 9,9 vteřin. Kombík je kupodivu skoro stejně těžký - 1496 kg, (Mk3 1457 kg) je totiž menší než 4/5 dvéřové verze. Takže když budu jezdit sám v Mk4, je to jako v Mk3 s nákladem. Auto sice jede stále přijatelně, ale musím víc tlačit na pedál. Takže zatímco v Mk3 byl ten motor na okreskách i zábavný, v těžkém Mk4 to vidím jako základní motorizaci, i díky tomu uškrcení kvůli emisím.Ohledně životnosti - svoje Mk3 jsem koupil jako šestileté se 160 tisíci km. Po deseti letech má 275 tisíc a ventilové vůle jsem nikdy neřešil. Když nastartuju, tak zacvakají vačky, než se po pár otáčkách promažou a pak zmlknou. Tlaky jsem nechal několikrát změřit a už od počátku byl nižší tlak na prvním válci, to se v průběhu let neměnilo. Ohledně těch ventilů - ten motor neměl v Mk3 tvrzená ventilová sedla a tak to dělalo problém s LPG, které má vyšší teplotu hoření. Nicméně Mk4 se v Holadsku a Itálii dá sehnat s originál LPG přímo z výroby, tak nevím, jestli novější verze má nějakou změnu na ventilových sedlech.Co je asi největší problém - po 200 tisících km začala růst spotřeba oleje, což zaznamenalo více majitelů. Rostlo to postupně, dnes dolévám necelý litr na 1000 km. Vzhledem k věku auta a ceně opravy to už řešit nebudu, za autem nejsou žádné modré oblaky, nijak to nevadí. Projeví se to jen tehdy, když se dlouho brzdí motorem, nespaluje se benzín a tudíž ani ten olej, který se tak ukládá ve výfuku. Sjížděl jsem takhle z Grossglockneru a dole při odjezdu jsem pak několik kilometrů kouřil, než se to vypálilo. Opět - nevím, jestli se to může v Mk4 vyskytnout, nebo tam proběhla nějaká úprava.


Dobrý den, budeme rádi, když své zkušenosti s vozem sepíšete do samostatné recenze: https://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Volvo V40 nebo Ford Focus?

22.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 430) | komentářů (9) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 519) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 276) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 850) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 397) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (912) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 671) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 301) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 157) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 408) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 798) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 115) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 059) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 071) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 174) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 446) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 157) | komentářů (4) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 594) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 760) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 892) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 804) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 290) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 994) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 813) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 057) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Linea nebo Renault Thalia?

26.července 2017
Jednoduché a bytelně postavené sedany za dobrou cenu si své místo na tuzemském trhu našly už před lety. Fiat Linea je na rozdíl od Thalie mezi ojetinami nepříliš rozšířeným vozem. Znamená to, že je o tolik horší?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 112) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?

25.července 2017
Druhá generace "cé pětky" se prodává téměř deset let. Dnes už je k dispozici výhradně s dvoulitrovým dieselem, na začátku se ale prodávala se sedmi motory!
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 822) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký Opel Zafira koupit za 250 tisíc Kč?

21.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi dvěma generacemi Zafiry. Starší generace B má méně najeto, novější generace C pak používá novější techniku.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 923) | komentářů (8) otevřít článek...

Jaký je ojetý Fiat Freemont s motorem 2,0 JTD?

19.července 2017
Náš čtenář pokukuje po ojetém Fiatu Freemont s dieselem MultiJet. Jde o dobrou volbu?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 447) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaké je staré Volvo V70?

18.července 2017
Dvacet let staré ojetiny už mají často najeto přes 300 tisíc kilometrů. Přesto stále jezdí. Na co si dát pozor při jejich výběru?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 429) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Nissan Patrol nebo Toyotu LC 100?

14.července 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma zástupci těch nejlepších offroadů ze staré školy. Váhá však nad volbou motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 784) | komentářů (2) otevřít článek...

BMW 5 - vyplatí se koupit deset let starý diesel?

12.července 2017
Náš čtenář pokukuje po BMW řady 5 (E60) s dieselovým motorem. Který z nich zvolit a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 103) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit devět let staré Volvo S60 s dieselem?

11.července 2017
Náš čtenář by rád koupil Volvo S60 z roku 2008 s dieselovým pětiválcem 2,4 D5 a nájezdem 150 tisíc kilometrů. Je třeba se před tímto motorem mít na pozoru?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 832) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

7.července 2017
Doporučíme za 300 tisíc korun pořídit sen českých domácností nebo tradiční německou klasiku?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 061) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit ojetý Ford B-Max nebo Citroen C3 Picasso?

5.července 2017
Náš čtenář vybírá ojetinu do 200 tisíc korun. V hledáčku má tyto dvě malá MPV. Které z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 711) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy?

4.července 2017
Jaká je ideální naftová motorizace pro užitkové verze těchto dvou ojetin?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?

30.června 2017
Náš čtenář vybírá mezi Volkswagenem Golf VI a větším Passatem sedmé generace. Oba by měly být v kombíku s dieselem TDI. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 724) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?

28.června 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Octavii druhé generace po faceliftu. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 876) | komentářů (21) otevřít článek...

Jaký Volkswagen Tiguan koupit za 300 tisíc korun?

27.června 2017
Čtenář se chystá na koupi staršího VW Tiguan. Která motorizace bude nejlepší volbou a co zkontrolovat před koupí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 134) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda CX-5 jako ojetina za 400 tis. Kč?

23.června 2017
Ceny starších kousků začínají v bazarech na 350 tis. Kč. Který motor vybrat a proč?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 217) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. Kč. Hyundai i30 nebo Škodu Octavii?

21.června 2017
Náš čtenář má 250 tisíc korun a rád by za ně pořídil nějaké hezké a spolehlivé dieselové auto. Vybírá mezi Škodou Octavia a Hyundai i30. Které auto doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 590) | komentářů (8) otevřít článek...

Koupit ojetý VW Touran na CNG?

20.června 2017
Deset let starý touran na zemní plyn dnes koupíte pod 200 tisíc korun. Vyplatí se o této nabídce uvažovat?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 728) | komentářů (6) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč. Renault Thalia nebo Chevrolet Aveo?

16.června 2017
Náš čtenář váhá nad nákupem ojeté Thalie druhé generace nebo Chevroletem Aveo. Obě auta jsou v sedanu a celkový rozpočet je cca 100 tisíc korun. Jaká by byla naše volba a proč?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 399) | komentářů (4) otevřít článek...

Ojetá Kia Optima za 300 tis. Kč: skvělá volba, nebo past na peníze?

14.června 2017
První generace sedanu Kia Optima zaujala povedeným vzhledem a úsporným turbodieselem. Jak je na tom ale po letech se spolehlivostí?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 864) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetý Citroen C3 Picasso za 150 tis. Kč?

13.června 2017
Malé MPV se dnes v bazarech nabízí od 120 tisíc korun. Doporučíme koupi ojetiny s motorem 1,4 VTi?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 492) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Renault Mégane III?

9.června 2017
V tuzemsku jde o jednu z neprodávanějších ojetin. Který motor preferujeme a co zkontrolovat před koupí staršího kousku?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 368) | komentářů (5) otevřít článek...

Volvo S80 nebo Mercedes E - co vybrat za 250 tis. Kč?

7.června 2017
Čtenář váhá mezi nákupem druhé generace Volva S80 a Mercedesem třídy E. Na vybranou ojetinu má 250 tisíc korun. Které auto zvolit a proč?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 195) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým dieselem koupit starší Ford Galaxy?

6.června 2017
Náš čtenář má 300 tisíc a chce koupit rodinný Ford galaxy s dieselovým motorem. Který mu doporučíme a na co si dát u tohoto oblíbeného modelu pozor?
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 591) | komentářů (2) otevřít článek...

Ojeté sedmimístné auto pro rodinu: Sharan, S-Max nebo 5008?

2.června 2017
Které z těchto velkých MPV doporučit mladé rodině hledající spolehlivou dieselovou ojetinu do 350 tisíc korun?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 686) | komentářů (2) otevřít článek...
 
/ 24 (1157)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...