Ford Mondeo 1.8 TD - koupit, nebo se mu raději vyhnout?
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo 1.8 TD - koupit, nebo se mu raději vyhnout?

již zítra na TipCars.com

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Pan Otakar hledá auto pro svého syna. Bude zachovalý Ford Mondeo po známém dobrá koupě?
PORADNA, 03.09.13 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 5x
vaše hodnocení: 5 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo

DOTAZ: Vážená redakce TipCars, obracím se na Vás s prosbou o radu. Plánuji synovi pořídit jeho první vlastní auto. Známý prodává svoje starší, ale zachovalé Mondeo z roku 2000 s dieselem 1.8 TD. Jelikož vím, že se o něj vždy dobře staral a nikdy si na vůz nestěžoval, je pro mne zatím favoritem. Po pročtení několika recenzí se ale obávám motoru - prý je nespolehlivý a má vážné závady. Má známý výjimečně povedený kus, nebo se dieselového Mondea nemusím bát?
Zdraví Otakar Z.


ODPOVĚĎ: Vážený pane Otakare. Ano, většina majitelů tuto motorizaci označuje za nejhorší motor, který Ford do svých vozů namontoval. Já ale z vlastní zkušenosti tvrdím, že nic není tak horké, jak se zdá. Motor Endura-De (jinak označovaný jako Kent) má svůj základ už v 80. letech minulého století. Lze jej najít pod kapotami starších escortů, fiest a mondeí.
Nás bude zajímat hlavně Mondeo. Popravdě, podle mého názoru to byla od Fordu poměrně velká troufalost montovat ještě v roce 2000 starý diesel s rotačním čerpadlem do tak povedeného auta, jakým je právě Mondeo, v době, kdy konkurence už jezdila na Common-Railech nebo legendárních TDI (Volkswagen). Konstrukčně velmi zastaralý motor se totiž při jízdě příliš jako diesel nechová - v nízkých otáčkách je doslova mrtvý (rozjezdy s vozem při zapnuté klimatizaci vyžadují rázné sešlápnutí plynu), po silném turboefektu ožívá kolem 2 tisíc otáček,od kterých poměrně slušně zatahuje. Po překročení třítisícové hranice ale začíná vadnout. Porovnávat jej s jinými diesely té doby opravdu moc nelze, jeho naladění je přinejmenším "zvláštní".

"Pomstou", jak jej někteří uživatelé nazývají, bych jej ale určitě neoznačil. Problémy, které je potkaly, byly totiž z velké většiny způsobeny zanedbanou údržbou. Já si tento motor troufám označit jako spolehlivý a při slušném zacházení také velmi trvanlivý. Aby tomu tak bylo, je důležité dbát na pravidelnou výměnu oleje a filtrů, každých 60 tis. km výměnu rozvodů (tvoří je 2 řemeny a 3 kladky), kde se opravdu nevyplatí šetřit, jelikož automobilka šedesátitisícový interval stanovila poměrně přesně a rozvody o moc víc nevydrží. Kdo vymění pouze řemen pohánějící vačkovou hřídel a spoléhá na to, že ten ženoucí čerpadlo není tak namáhán a vydrží do dalšího intervalu, brzy zapláče. Po prasknutí totiž shodí i ten pohánějící vačku a následuje totální destrukce motoru. Zastudena není dobré motor příliš zatěžovat a (nejen) po svižné jízdě ho nechat chvíli dochladit na volnoběh, tedy spíše turbodmychadlo. Pokud toto dodržíte a Váš syn má alespoň trochu cit pro auto, neměl by s tímto motorem mít problém.

U vozů s vysokým nájezdem občas zlobí tzv. turbokorektor. Ten zvyšuje dávku nafty vstřikované do válců (v tomto případě do předkomůrek) podle plnicího tlaku turbodmychadla. Po čase v něm ale popraskají membrány a následuje propouštění nafty do sání (především při chodu naprázdno se potom motor čas od času nekontrolovatelně rozběhne do vysokých otáček a hrozí jeho zničení). Oprava turbokorektoru Vás přijde zhruba na 2 tisíce korun. Občas netěsní ruční pumpa na naftu (slouží pro načerpání paliva při úplném vyjetí nádrže) a dochází k následnému zavzdušňování palivové soustavy. Přetěsnění ale stojí pár stokorun. Nakonec je důležité mít v pořádku žhavení, jelikož kvůli své konstrukci ani teplý motor bez nažhavení nenastartuje. Agregát v dobrém stavu ale nemá problém nastartovat ani při teplotách pod -20° C (pokud ano, něco není v pořádku).
Já osobně se tento motor doporučit nebojím. Znovu ale opakuji, že bezproblémový a spolehlivý provoz zažijete nejen s tímto naftovým Mondeem při nešizené údržbě. Spotřebu lze poměrně bez problému udržet okolo 6 litrů nafty na 100 km.
Jinak první generaci Mondea trápí občasné závady elektroinstalace, zvlněné brzdové kotouče, klepající tyčky stabilizátoru přední nápravy a také koroze (nejčastěji prahy a lemy zadních blatníků). Tyto spotřební díly ale stojí v druhovýrobě stokoruny.
Ojeté Mondeo první generace lze sehnat již od 20 tis. Kč. V inzerci TipCars jich jsou necelé dvě desítky s průměrným nájezdem kolem 160 tis. km.
"originální stav ojetin je lepší než tuning"

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
mufik.martin - 03.09.2013 09:58 
Měl jsem tento motor ve starší slabší verzi 65kw v mondeu I. generace před faceliftem. Najeto měl 300 tis (dle tacho) realitu nevím, ale přišlo mi že těch 300 mohlo odpovídat. Na autě jsem za 2 roky provozu kromě náplní a destiček investoval jen pá rkorun za uhlíky do alternátoru, který přestal dobíjet. Jinak mě za 2 roky ani koruna navíc oproti plánované údržbě. Podvozek neskutečně pohodlný (14´kola na zimu a 15´na léto) Auto mělo velmi malý poloměr otáčení. Perfektně se s tím otáčelo i na malých místech. V autě poměrně ticho a obrovské pohodlí a prostor. Auto špatně svítilo, kompletně zežloutlé plastové clony ve světlometech. Tehdy řešeno HID přestavbovou sadou xenonů a bylo to parádní. Nikdo neblikal že bych oslňoval.
Teď trošku negativa - souhlasím, že motor do 2 tis otáček totálně mrtvej, řekněme až nepoužitelnej. To předchozí Peugeot 405 TD na tom byl o něco lépe. Spotřeba mondea byla druhý oříšek. Auto znalo jen jednu spotřebu nezávisle na stylu jízdy. 6,7 - 6,9 dle dotankování. Snažil jsem se ho honit, jindy jezdit velmi klidně a přesto na spotřebu to nemělo téměř vliv. Jakmile se roztočilo turbo tak na tak velké auto to jelo vcelku slušně.
Při minus 20 jsem nastartoval na poprvé, ale auto potom zdechlo (nedržel jsem to plynem, nechal jsem to na volnoběžné otáčky) Při druhém startu auto už neutrál udrželo. Nutno říct, že toto bylo opravdu jen v minus 20. Do - 15 jsem nezažil jediné zaváhání. Žhavky nevím jak dalece byli staré, já to neřešil. S přehříváním auta jsem neměl jediný problém. Studené jsem ho šetřil a po rychlé jízdě dochlazoval. Nevzalo si ani kapku oleje. Vřele doporučuji toto auto, je za velmi rozumné peníze a nabízí opravdu hodně muziky. Díly jsou velmi levné a je jich plné vrakoviště. Koroze je jediný problém, ale dá se řešit též poměrně levně.
m.u.f - 03.09.2013 11:43 
Uvedené vozidlo s motorem 1,8TD stále provozuji jako náhradní vozidlo. Pár mých zkušeností, reálný nájezd mého vozidla nevím mělo několik majitelů, proto nebudu uvádět nájezd . Koroze je hlavní nepřítel Fordu před koupí rozhodně zkontrolovat, případně ošetřit . Na mém vozidle, bylo třeba repasovat vstřikovací čerpadlo z důvodu netěsnosti a nefungoval solenoid předvstřiku paliva. Turbo mám stále původní. Palivová soustava trpí na netěsnosti, proto doporučuji preventivně vyměnit palivové hadice. Občas zlobí elektroinstalace problém je ve zoxidovaných konektorech. Brzdy jsou asi největší slabinou, při použití dílů z levné druhovýroby se kroutí kotouče, pokud měnit kotouče, tak za originál nebo kvalitní druhovýrobu. Nápravy jsou snadno servisovatelné a sady ramen čepů se dají sehnat za rozumný peníz. Olej 10W-40 měním každých 10 TisKM a dolévat mezi výměnama nemusím. Dlouhodobou spotřebu nafty mám 6,4l. Motor se za studena nesmí na plno zatěžovat, jinak hrozí prasknutí hlavy. Svou charakteristikou není tento motor vhodný do města, nejvíce mu vyhovuje klidná jízda ustálenou rychlostí po okreskách, to se potom dostane spotřeba i mírně pod 6l.
jakubbb - 03.09.2013 18:23 
Dobrý den, s příspěvky všech autorů plně souhlasím.Vlastním Mondeo r.v.1997,1.8 TD,66 kw asi 3 roky,tacho 191000km.Vozidlo je negarážované.Zimní starty ok.Téměř denně jezdím spíše kratší trasy, někdy jen po městě.Najel jsem asi 60 tkm a motor je v pohodě.Pravidelná výměna oleje v motoru 10W-40 zhruba po 10 tkm, jedenkrát jsem měnil rozvody včetně opravárenské sady vodní pumpy a gufero vačky a jedenkrát měněny žhaviče a palivový filtr.Spotřeba se drží kolem 6-6,5 l/100 km.Určitě je potřeba slušné zacházení s tímto motorem ve smyslu nevytáčení studeného motoru a postupného zahřátí jízdou.Naftu beru raději na čerpacích stanicích známých firem.Motor nikde zjevně netrpí prosakováním oleje.Motor olej nežere-nic nedolévám.Klasikou je koroze lemů zadních blatníků.Teď mě čeká výměna ložiska pravého předního kola-typicky nepříjemný hukot od rychlosti 50 km/h.
stanikk - 05.09.2013 17:01 
Paul napsal:
Pokud víte, jaký je Váš známý člověk a řidič a auto je v pořádku, nemá smysl nic vymýšlet. Nejlepší auta se právě předávají mezi rodinou a známými, protože to je pro obě strany nejvýhodnější. V bazaru končí až taková auta, která nikdo z okolí nechtěl z různých důvodů. Pokud by to známý dovolil a nechal auto přihlášené na sebe (jen by se změnil pojistník) tak se i vyhnete ekovýpalnému a syn si ještě nějaký ten rok levně pojezdí. Motoru 1,8 TD bych se při známé údržbě nebál ani přes jeho pověst. Tady je důležitější celkový stav a navíc jak bylo v článku pěkně popsáno, většina věcí zlobí kvůli faktoru člověka - uživatele bez základních znalostí (to se týká mnoha motorů a konstrukcí).


Tak nějak. Máte pravdu. To auto jsme měli v práci. Kdyby nezkorodoval, tak by jezdil dodnes. K jeho výhodám, krom velikosti byla i nízká spotřeba okolo 6-ti litrů nafty. Jelikož auto už mělo ledasco za sebou, tak se mu při -15 už moc startovat nechtělo.
katkop - 12.09.2013 18:27 
Zdravím Vás,
musím souhlasit s výše uvedenými komentáři. Máme ve firmě Mondeo Combi 1,8TD 66kW z roku 2000 již 7 let a najeli jsme s ním přes 190tis km (celkový nájezd 287tis km) na vozidle jsou prováděny pravidelné výměny olejů, rozvodů (kompletní sada vč. pumpy) a standartního spotřebního zboží. Za celou dobu se nám nestalo, že by nás vozidlo někde nechalo (když pominu nefunkční alternátor z důvodu sjetých uhlíků, nedostatek paliva a píchlé pneu) Pokud se o Vámi vybrané vozidlo prodávající slušně staral nemusíte se ho po technické stránce bát. V rámci provozu jen zopakuji co zde již někdo psal výše - nechat zahřát a i dochladit turbo, netahat motor do červených otáček a starat se o antikorozní ochranu spodku vozu (tu provádíme každý podzim systémem štětka a drátěný kartáč a auto drží) Přeji dobrou koupi
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (509) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

13.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 631) | komentářů (10) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 147) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 422) | komentářů (3) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 898) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 655) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 396) | komentářů (2) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 265) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (973) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 192) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 348) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 003) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 633) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 701) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 536) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 003) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 009) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 599) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 237) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 731) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 158) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 278) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 251) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 231) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 260) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 653) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 423) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 697) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 910) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 009) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 950) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 457) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 086) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 895) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 333) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Linea nebo Renault Thalia?

26.července 2017
Jednoduché a bytelně postavené sedany za dobrou cenu si své místo na tuzemském trhu našly už před lety. Fiat Linea je na rozdíl od Thalie mezi ojetinami nepříliš rozšířeným vozem. Znamená to, že je o tolik horší?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 183) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?

25.července 2017
Druhá generace "cé pětky" se prodává téměř deset let. Dnes už je k dispozici výhradně s dvoulitrovým dieselem, na začátku se ale prodávala se sedmi motory!
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 007) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký Opel Zafira koupit za 250 tisíc Kč?

21.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi dvěma generacemi Zafiry. Starší generace B má méně najeto, novější generace C pak používá novější techniku.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 046) | komentářů (8) otevřít článek...

Jaký je ojetý Fiat Freemont s motorem 2,0 JTD?

19.července 2017
Náš čtenář pokukuje po ojetém Fiatu Freemont s dieselem MultiJet. Jde o dobrou volbu?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 887) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaké je staré Volvo V70?

18.července 2017
Dvacet let staré ojetiny už mají často najeto přes 300 tisíc kilometrů. Přesto stále jezdí. Na co si dát pozor při jejich výběru?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 589) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Nissan Patrol nebo Toyotu LC 100?

14.července 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma zástupci těch nejlepších offroadů ze staré školy. Váhá však nad volbou motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 877) | komentářů (2) otevřít článek...

BMW 5 - vyplatí se koupit deset let starý diesel?

12.července 2017
Náš čtenář pokukuje po BMW řady 5 (E60) s dieselovým motorem. Který z nich zvolit a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 265) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit devět let staré Volvo S60 s dieselem?

11.července 2017
Náš čtenář by rád koupil Volvo S60 z roku 2008 s dieselovým pětiválcem 2,4 D5 a nájezdem 150 tisíc kilometrů. Je třeba se před tímto motorem mít na pozoru?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 911) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

7.července 2017
Doporučíme za 300 tisíc korun pořídit sen českých domácností nebo tradiční německou klasiku?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 294) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit ojetý Ford B-Max nebo Citroen C3 Picasso?

5.července 2017
Náš čtenář vybírá ojetinu do 200 tisíc korun. V hledáčku má tyto dvě malá MPV. Které z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 807) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy?

4.července 2017
Jaká je ideální naftová motorizace pro užitkové verze těchto dvou ojetin?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 703) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?

30.června 2017
Náš čtenář vybírá mezi Volkswagenem Golf VI a větším Passatem sedmé generace. Oba by měly být v kombíku s dieselem TDI. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 812) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?

28.června 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Octavii druhé generace po faceliftu. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 199) | komentářů (21) otevřít článek...

Jaký Volkswagen Tiguan koupit za 300 tisíc korun?

27.června 2017
Čtenář se chystá na koupi staršího VW Tiguan. Která motorizace bude nejlepší volbou a co zkontrolovat před koupí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 340) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 24 (1167)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...