Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Ford Galaxy - vybíráme nejvýkonnější diesel

Poradna
František Mašek | 31.12.2021
Švecovi vybírají nové rodinné auto, které má zároveň sloužit na podnikání. Do oka jim padl Ford Galaxy, který chtějí kvůli vyššímu zatížení s nejsilnějším dieselem. Poradíme, který motor zvolit.
DOTAZ: Dobrý den, také si jdeme pro radu. Manžel podniká a přes týden je hodně na cestách. Rozváží drobné zboží, takže má věčně plné auto. Na víkend ale jako šestičlenná rodina vždy jezdíme na výlety. Náš Galaxy dosluhuje, tak se koukáme po aktuální generaci, určitě chceme silnější motor, ideálně prý s dvěma turbodmychadly. Poradíte prosím, po čem se koukat v ceně do 700 000 Kč? Děkujeme, Švecovi

ODPOVĚĎ: Dobrý den, dvojitě přeplňované motory ve Fordu Galaxy jsou v tuzemských autobazarech nedostatkovým zbožím. Jako nové byly výrazně dražší, zákazníci tak kupovali převážně jednoturbové varianty s výkonem do 132 kW. Vy si však můžete toto auto vybrat v zahraničí, zejména na německém trhu ojetin, kde je výběr dostatečný. V tom případě doporučuji hledat naftový čtyřválec 2.0 TDCi BiTurbo o výkonu 154 kW. Tato verze (prodávaná od roku 2015 do roku 2018) má vždy pohon jen předních kol a je spojena výhradně s dvouspojkovým automatem Powershift. Ten může být jedinou slabinou jinak spolehlivého auta. Před koupí prověřte, zda u něj předchozí majitel měnil po 60 tis. km olejovou náplň. V opačném případě bych se vozu spíše vyhnul.

A pak je tu druhá možnost - sáhnout po nové generaci dvoulitru EcoBlue, která se začala prodávat v roce 2018. Také ta má svou dvojitě přeplňovanou verzi o výkonu 177 kW a točivým momentem hezkých 500 Nm. Jde o nejvýkonnější motor, jaký můžete v Galaxy koupit. Opět pro něj ale musíte do Německa. Výběr je také poměrně omezený a auta jsou často nad Vaším cenovým limitem, vybrat hezké auto tak může být náročnější. O spolehlivosti Vám toho moc nenapíšu, zatím je zkušeností ze servisů pomálu. Nicméně nebude to žádný průšvihář a na dlouhé trasy bude jistě příjemným společníkem. Dobrou zprávou je fakt, že od roku 2019 je tato motorizace osazena novým planetovým automatem s měničem, který se zdá spolehlivějším než předchozí dvouspojka.

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
4.0 z 5 (80%)
Hodnoceno: 6x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů